כתבה פרסומית דפיקות לב מואצות

כל אחד חווה דפיקות או פעימות לב. פעימות לב חזקות יוצרות רושם של משהו חמור, אך לרוב מדובר בדבר מה פשוט.

סובל מלחץ? התייעץ על המומחה בפורום רפלקסולוגיה >>>

פעימות הלב יכולות להיגרם כתוצאה מאימון מאומץ או מהתרגשות או סתם כך. לעיתים נדירות יש קשר למחלה חמורה. רוב האנשים שמתלוננים על דפיקות לב אינם סובלים מבעיות לב, אך הם מודאגים יתר על המידה לגבי האפשרות למחלה כזו. לכן הם רגישים מדי לפעילות רגילה של ליבם. מקור החרדה הוא לא פעם מחלת לב ממנה סובלים ההורים, קרובי משפחה אחרים או חברים. 

הבנת הדופק
ניתן לחוש דופק בחלק הפנימי של מפרק כף היד, בצוואר או מעל הלב עצמו. בבדיקה הבאה שלכם, בקשו מהאח/ות או הרופא/ה לבדוק את הדרך בה אתם מודדים את הדופק שלכם. מדדו את הדופק שלכם ושל בני משפחתכם, תוך ציון שינויים עם הנשימה. יש שינוי נורמלי בדופק עם הנשימה (מהיר יותר כששואפים ואיטי יותר כשנושפים). על אף שהדופק עשוי להאיץ או להאט, לדופק רגיל יש קצב קבוע. 

פעימות לב נוספות, אקראיות, שאותן אנו חווים כקפיצות או חבטות בחזה, קורות כמעט לכל אחד. בדרך כלל אנשים מבחינים בפעימות נוספות אלו לפני השינה. אין לפעימות לב אקראיות אלו כל חשיבות, אלא אם הן תכופות (יותר מחמש בדקה) או אם הן מתרחשות ברצף של שלוש או יותר. 

דופק מהיר עשוי לחקות מצב של דפיקות לב. קצב לב שעולה על 120 פעימות בדקה (ללא פעילות גופנית) אצל מבוגרים הוא סיבה להיבדק אצל הרופא/ה. ילדים צעירים מתלוננים על דפיקות לב לעיתים נדירות. אם ילד מתלונן, בדקו את המצב עם הרופא/ה שלכם. 

גורמים
זכרו שהגורמים השכיחים ביותר לדפיקות לב מהירות (מעבר לפעילות גופנית) הם חרדה וחום. מצב של קוצר נשימה או כאבים בחזה במקביל, מגביר את הסיכויים לכך שמדובר בבעיה משמעותית. נשימת יתר עשויה גם לגרום לפעימות חזקות ולאי נוחות בחזה, אך קצב הלב נותר פחות מ-120 דפיקות בדקה.

טיפול ביתי
אם אדם נראה מתוח או חרד, התמקדו בכך ולא באפשרות למחלת לב. אם החרדה אינה נראית כגורם סביר למצב והאדם אינו סובל מתסמין נוסף שמופיע בתרשים ההחלטה, התייעצו עם הרופא/ה שלכם. אם הבעיה נמשכת, פנו לרופא/ה. 

בעת ביקור אצל הרופא/ה
דווחו לרופא על קצב הדופק שמדדתם באופן מדויק והאם המקצב היה סדיר. התסמינים ייעלמו על-פי רוב עד שתפגשו את הרופא, כך שחיוני לדייק בתיאור המצב. הרופא יבדוק את הלב והריאות שלכם. סביר להניח ש-א.ק.ג לא יעזור באבחון הבעיה, אם היא אינה קיימת בעת שהבדיקה נערכת. לעיתים נדירות יש צורך לערוך צילום רנטגן של החזה. 

אל תצפו שהרופא יבטיח שהלב שלכם יהיה בריא בחודש הבא, בשנה הבאה או בעשור הבא. לרופא שלכם אין כדור בדולח והוא אינו יכול לערוך טיפול עשרת אלפים ללב או החלפת שמנים. אתם, לא הרופא שלכם, אחראים לתחזוקה מונעת של ליבכם.

 
סובל מלחץ? התייעץ על המומחה בפורום רפלקסולוגיה >>>
פורום חרדה

ד"ר ניר עישר

ד"ר ניר עישר
ד"ר ניר עישר הינו מנהל רפואי מומחה ומדריך בטיפול קוגנטיבי התנהגותי. כמו כן, מנהל פיתוח וחדשנות במכון פסגות,יוזם את היום עוד...

 • הודעה
 • מחבר
 • תאריך / שעה
 • הפסקת תרופה
 • תומר
 • 18/11/2015 20:59
 • שלום אני לוקח 20 מיליגרם רסיטל מזה 13-14 שנים. לקחתי בהתחלה בשל התקף חרדה ובעיקר פחג מהתקפי חרדה. מאז כמו אצל כל אחד יש עליות וירידות. נראה לי שכבר כדאי להפסיק לקחת את הכדור. איך עושים את זה ? מה מכול לקרות לי ?

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • ברור שכל אדם הוא ייחודי, הסיבה לנטילת תרופות היא ייחודית, התגובה היא ייחודית וגם מהלך הפסקת התרופה ייחודי. בעיקרון אין התמכרות לרסיטל כך שמבחינת ההתמכרות לא אמורה להיות שום סיבה להפסיק את התרופה בבת אחת. מצד שני, מדובר בך. באיש מיוחד, שונה מהאחרים, והשיקולים שלך להמשך/אי המשך התרופה אמורים להיעשות ע"י רופא בעצה אחת איתך. אתם אמורים לדון בסכנות-אם יש כאלה, לראות האם עברת טיפול פסיכולוגי שבזכותו אתה היום שולט בחרדה ובפחד מפני הפחד, בהיסטוריה המשפחתית, מחלות גופניות וכד'. כל השיקולים הללו אינם יכולים להינתן במענה אינטרנטי או ע"י קריאה באינטרנט- לשם כך יש רופאים. לא סתם משרד הבריאות החליט שתרופה נרשמת רק ע"י רופא, זאת על מנת שהרופא ייקח אחריות על מה שרושם כדי שבאמת לא תצטרך אתה ללמוד את כל הרפואה, במיוחד לאור העובדה שאדם לא מסוגל בד"כ לרפא את עצמו, גם הרופאים הטובים ביותר פונים לרופאים אחרים ברגע שהם עצמם חולים. בעיקרון, הפסקה של כל תרופה אנטי דיכאונית יכולה לגרום בתוך זמן מסוים להופעה של דיכאון או חרדה או שניהם וזה יכול להיגרם ע"י זה שמפסיקים את התרופה בבת אחת, או בגלל שהתרופה סייעה נגד הדיכאון או החרדה וברגע שמפסיקים אותה היא מפסיקה את הפעילות שלה. בכל מקרה- תתייעץ עם הרופא שלך. בהצלחה ד"ר ניר עישר.

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • ניתוח
 • גדי
 • 17/11/2015 23:23
 • עברתי ניתוח הרניה דו צדדי, לפני מספר חודשים,והסתבך לי כל העסק מסיבה שלא ברורה לי עדיין, באם זה מפשלה או מתופעה אפשרית שלא ידעתי עליה, אני סובל מאוד מתופעות איומות בבטן, תחושת צריבה או גירוי מטרף בצד בו היה הבקע, ותחושת אי נוחות כללית בבטן עצמה,, כאילו שאכלתי גבס תחושת כבדות בפנים, כאילו קיבלתי בוקס לתוך הבטן, התופעות גורמות לי סבל רב, כמעט ולא יכול לתפקד מזה,חושב על מה שעובר עליי, ומאוד מיתענה מהכל, סובל גם מפעימות מוקדמות, שלאחרונה חזרו אחרי זמן רב שלא הרגשתי את זה, יש לי פגיעה במיתרי הקול אולי מעבודה שכללה דיבור רב, הרופאים לא נתנו לי תשובה ברורה ממה הצרידות הקשה, קיימת, אני יושב בבית ומאוד סובל, גופנית ונפשית, חרדות יש לי גם שרק היתגברו מכל מה שאני עובר מאז הניתוח, הרופא רשם לי רסיטל, שאותו אני פוחד לקחת, אחרי שהבנתי שהוא עשוי לגרום שינויים בקצב הלב, ואני עם הפעימות המוקדמות, ופירפור הפרוזדורים שהיה לי לפני כשנה, ממש לא צריך בעיות נוספות, אני לא עובד, כי מה שיכולתי לעשות, עבודת הסקרים, לא יכולה להתבצע כעת,יש לי נכות כללית, מב,ל, ואני מוגבל פיזית למשל, לא יכול להרים דברים כבדים, כי יש לי בעיית ברכיים , ניוון הסחוס,בעיות... הסבל מתוצאות ניתוח הבקע, איום ונורא, מצב מורכב ,זה ברור לי, מה עושים במצב כזה?

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • אתה סובל מבעיות גופניות שונות שלחלקן יש משמעות גופנית וחרדתית ולחלקן משמעות חרדתית בלבד. מרוב פחד אתה חושש מכל דבר כולל אפילו תרופות שהרופא רשם לך או בעיות עתידיות מדומיינות שאספת מהאינטרנט או ממקורות אחרים. מעניין שאתה ממשיך לפנות לפורום הזה או לאנשי מקצוע בכלל אם אתה מאמין שהפסיכיאטר שלך ושאר הרופאים אינם יודעים את מקצועם במידה שבה אתה יודע את המקצוע הרפואי. אם אתה סומך רק על עצמך אין טעם לשאול אחרים. כל עוד אתה עובד לפי הפחד שלך ונמנע מלעשות את מה שהרופאים אומרים בפרט ולחיות את החיים ככלל - נגזר עלייך להיות נכה, ובמקרה הזה אתה המאשים, את גם הקטיגור, אתה גם השופט ואתה גם התליין של עצמך. למעשה, רצת את עצמך בעודך בחיים. אני יודע שזה נשמע בוטה מאוד ואכזרי ביותר אבל חובה להגיד לאותו צד שבך שמתעלל בך- את האמת. אני מקווה שהצד השני שבך, אותו צד שסובל, שרוצה לחיות חיים מאושרים, שרוצה להחזיר אותך אל החיים כפי שהם אמורים להיות וכפי שניתן ומגיע לך לחיות- יגבר על הצד האכזרי הזה שבך. מה שאומר שהוא יוכל להקשיב לרופא ולאפשר לו לקחת אחריות מבלי לבקר. לפנות לפסיכותרפיה ולעשות את מה שמתבקש. לפנות לפיזיותרפיה, לכירורג, לקרדיולוג אם יש בעיות גופניות ולראות מה המגבלות האמיתיות, וכל מה שמותר מבחינה רפואית עלייך לבצע. אני יודע שזה קשה לעשות את זה כלאחר יד, ייתכן כי אם תקרא את 5 הפרקים הראשונים של הספר "להפחיד את הפחד" זה ייתן מספיק כח לאותו צד שלך שמעוניין לחיות- להתגבר על הצד ההרסני שבך. בהצלחה! ד"ר ניר עישר

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • פעימות מוקדמות וחרדה
 • יעקב
 • 17/11/2015 23:10
 • פעימות מוקדמות הן תופעה נפוצה ביותר במצבי חרדה והיא מופיעה אצל יותר מערה אחוזים באוכלוסייה. ברוב המוחלט של המקרים הללו, אין לפעימות המוקדמות משמעות של סכנה לחיי האדם שחווה אותן. ברור שכדאי פעם אחת לפחות במהלך המחלה להיבדק ע"י רופא על מנת שיבדוק שהלב תקין. היה והרופא בדק ומצא שאין בעיה/סכנה ללב, שהחסרת הפעימה איננה קשורה לבעיה בלב- כל הבעיה היא בעיה של חרדה ולכן, הטיפול אמור להיות טיפול בחרדה. מהבחינה הזאת, לא משנה אם אצלך מדובר בהחסרת פעימה, אם אדם אחר שחש דופק או אדם שלישי שמרגיש כאב במצח או סחרחורות. ברגע שתטפל בחרדה שלך בעיית הפעימות תיפסק אם בגלל שלא תרגיש בזה ואם בגלל שתתייחס לזה כמה שזה באמת- תחושה שאין לה שום משמעות לגבי חייך. בהצלחה ד"ר ניר עישר.

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
רופאים בתחום
ד"ר טוביה בן גל ד"ר טוביה בן גל
מנהל היחידה לאי ספיקת לב, מרכז רפואי רבין קרא עוד
ד"ר אהרון גליק ד"ר אהרון גליק
מומחה לקרדיולוגיה קרא עוד
הכי נצפים
חשוב שתכירי: 7 מחלות שאינן מאובחנות בזמן אצל נשים

חשוב שתכירי: 7 מחלות שאינן מאובחנות בזמן אצל נשים

להמשך קריאה >>
אסור למכירה בארה״ב ובאנגליה: כל הסכנות של אופטלגין

אסור למכירה בארה״ב ובאנגליה: כל הסכנות של אופטלגין

להמשך קריאה >>
סופר-פוד שנמצא ממש מתחת לאף: 10 הפירות הבריאים ביותר

סופר-פוד שנמצא ממש מתחת לאף: 10 הפירות הבריאים ביותר

להמשך קריאה >>

יש לך שאלה?

בריאות זה אינפומד – אתר רפואה המקיף בישראל