כתבה פרסומית נזלת

הסימן המאפיין הצטננות הוא נזלת. הנזלת עוזרת לגוף להילחם בזיהום הנגיפי (ויראלי). ההפרשות מהאף מכילות נוגדנים נגד נגיפים. המשמעות של הנזלת היא שההפרשות הללו מוציאות איתן נגיפים אל מחוץ לגוף.
גם אלרגיה היא סיבה נפוצה לנזלת, הנקראת קדחת השחת. ההפרשות מהאף בדרך כלל שקופות ודלילות מאוד. אנשים החולים בקדחת השחת סובלים בדרך כלל מתסמינים נוספים, כולל התעטשויות, גירודים ועיניים דומעות. ברוב המקרים בעיה זו נמשכת שבועות או חודשים ומתרחשת, בדרך כלל, באביב או בסתיו. בעונות אלה יש באוויר חלקיקים רבים של אבקת פרחים או גורמים אלרגנים אחרים. חומרים אחרים יכולים לגרום לנזלת אלרגית, בכללם אבק, עובש ופרוות בעלי חיים. 

גורם נוסף לתחושת גודש באף הוא שימוש ממושך בטיפות אף. אין להשתמש בטיפות אף המכילות חומרים כמו פסאודואפינפרין יותר משלושה ימים. ניתן להתמודד עם בעיה זו על-ידי החלפת הטיפול לטיפות מי מלח למשך מספר ימים .

סיבוכים מנזלת נובעים מעודף נזלת שיכולה לזרום דרך החלק האחורי של האף אל תוך הלוע, ולגרום לכאבי גרון או לשיעול שמחמיר בלילה. טפטוף הנזלת עלול לחסום את חצוצרות השמע בין מעברי האף והאוזן ולגרום לדלקת אוזניים וכאב ( ראו במנוע האבחון). הוא יכול לסתום את מעברי הסינוסים ולהוביל לדלקת וזיהום בהם (סינוסיטיס).

חבלת ראש היא מצב נדיר ביותר אך חמור, שיכול לגרום לנזלת ( ראו במנוע האבחון). אם יש לאדם הפרשה שקופה מהאף שהחלה מייד לאחר פגיעה בראש, יש סיכוי שהפגיעה היתה חמורה ונוזל השדרה מתנקז דרך האף. טפלו באפשרות זו כבמקרה חירום.

טיפול ביתי
שימוש בממחטה או טישו כדי לקנח את האף מאפשר הוצאה בטוחה של נזלת, חלקיקי נגיפים ואלרגנים אל מחוץ לגוף. לשימוש בטישו אין תופעות לוואי ועלותו פחותה ממחירן של תרופות.
אם חייבים להשתמש בתרופות יש שני סוגים:
 חומרים נגד גודש כמו פסאודואפינפרין מכווצים את ריריות האף ופותחים את מעברי האף.
 אנטיהיסטמינים חוסמים תגובות אלרגיות ומקטינים את כמות ההפרשה.

חומרים נגד גודש גורמים לחלק מהילדים להיות פעילים יתר על המידה. חלק מהאנטיהיסטמינים גורמים לישנוניות ומפריעים לשינה רציפה .
אם אתם בוחרים לטפל בנזלת עם תרופות, טיפות אף יתאימו לכך. טיפות אף מתמיסת מלח טובות לילדים צעירים. ילדים גדולים יותר ומבוגרים יכולים להשתמש בטיפות המכילות חומר נגד גודש .

ברוב המקרים ניתן למנוע סיבוכים, כמו דלקות אוזניים וסינוסים, אם מוודאים שהנזלת דלילה ולא סמיכה ודביקה, כך שאינה חוסמת את מעברי האף. הגברת הלחות באוויר בעזרת מפזר אדים לחים עוזרת לשמור על נוזליות הנזלת. אוויר מחומם בתוך הבית הוא בדרך כלל יבש מאוד; אוויר קר יותר מכיל יותר לחות. שתייה מרובה של נוזלים תעזור לשמור על נוזליות ההפרשה. אם התסמינים ממשיכים יותר משלושה שבועות כדאי לפנות לייעוץ רפואי.

בעת ביקור אצל הרופא/ה
הרופא יבדוק ביסודיות את האוזניים, האף והגרון ויחפש רגישות מעל הסינוסים. לעיתים יילקח משטח מהפרשות האף לבדיקה תחת מיקרוסקופ כדי לחפש סוגי תאים מסוימים, הקרויים אאוזינופילים ומעידים על נזלת אלרגית. במקרה של נזלת אלרגית, אפשר שיינתן מרשם לאנטיהיסטימינים, נוגדי גודש או תרסיס אף המכיל סטרואידים היעילים לייבוש הריריות. אם ידוע מהו גורם האלרגיה, מומלץ להקטין את החשיפה אליו (אבק, טחב, פרוות בעלי חיים, אבקת פרחים).

לבריאות!
התעטשויות הן בריאות. הן מסירות חיידקים, נגיפים, אלרגנים ואבק מהאף. הסכנה היחידה היא להדביק אחרים באחד החיידקים או הנגיפים שגורמים לכם להתעטש. כסו את אפכם ואת הפה עם טישו או ממחטה, שטפו את הידיים לעיתים תכופות, ותנו לאחרים לומר לכם "לבריאות".

פורום רפואה סינית

 Dip.Ac דרור וייסר

Dip.Ac דרור וייסר
מומחה לרפואה סינית. מטפל באמצעות דיקור סיני, צמחי מרפא סיניים, טווינא ותזונה.מנהל את הפורום רפואה סינית בפורטל לעמוד של דרור וייסר בקליניקה לחצו כאן עוד...

 M.A. DIP AC מיכל שלזינגר

M.A. DIP AC מיכל שלזינגר
רפואה סינית אינטגרטיבית- גופנפשדיקור, צמחים ותזונה סינית תזונה על פי סוג דםאייפק, הומוטוקסיקולוגיה, פרחי באך, ביואורגונומי, תטא הילינג, ריקול הילינגלעמוד המורחב של מיכל שלזינגר בקליניקה לחצו כאן עוד...

 • הודעה
 • מחבר
 • תאריך / שעה
 • שיפור מצב הרוח
 • רינת
 • 28/08/2015 18:20
 • שבת שלום מיכל יש לי שאלה מאוד חשובה שהייתי מעוניינת לדעת אני סובלת ממצבי רוח משתנים איך אפשר בעזרת אייפק לשפר את מצב הרוח? אני מבינה שאת מטפלת באייפק.אודה לך על תשובתך,שתהיה לך שבת נפלאה.

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • שלום לך רינת אני אכן משתמשת באייפק כחלק משיטות הטיפול המגוונות שבהן אני משתמשת בקליניקה שלי. איפק היא שיטה אנרגטית גופנית-רגשית- אנרגטית שמסייעת לאבחן ולטפל במצבים פיזיים ורגשיים שונים ולטפל בהתאם. מצורף קישור להסבר על מהות הטיפול בשיטת אייפק: http://www.healthyu.co.il/portfolio/ipec מצורף גם ההסבר: אייפק IPEC שיטת אייפק – ניקוי פיזי רגשי משולב. Integrated Physical Emotional Clearing זוהי שיטת טיפול טבעית שפותחה עלי ידי ד"ר אורי קניג ומשמשת לאבחון וטיפול בקשיים פיזיים ורגשיים. האבחון והטיפול בשיטת אייפק מתבסס על תגובת השריר של המטופל. הטיפול מתבסס על כך שהגופנפש מהווים יחידה אחת שלמה. לכל איבר ומערכת פיזיולוגית בגוף תפקודים ספציפיים, פיזיים ו/או רגשיים. כאשר אחת המערכות יוצאת מאיזון הדבר משפיע על הגוף כולו ומתבטא בסימפטומים שונים: רגשיים , פיזיולוגיים או גם וגם. בחברה המערבית כיום נפוץ בחלקים רחבים הרעיון שהגוף והנפש הן שתי ישויות נפרדות, רופאים עוסקים כיום קיים ידע ההולך ומתפתח והמראה בברור שהגוף והנפש משתלבים ביניהם בהשפעה הדדית עמוקה ; מצבים פיזיולוגיים יכולים להשפיע על הדרך בה אנחנו חושבים, מרגישים ומתנהגים. מצבים פסיכולוגיים יכולים להוות סיבות מכריעות בהיווצרות סינדרומים פיזיים" ( ד"ר אורי קניג- מפתח שיטת אייפק). אנרגיית החיים שמכונה על ידי בשם: צ'י = QI זורמת בכל מערך אנרגטי ביולוגי, הצ'י זורם דרך עוצים ומגיע לכל חלקי הגוף: לכל תא, רקמה ואיבר. כאשר ישנן חסימות, חסרים או עודפים של אנרגיה באיבר מסויים הדבר יתבטא בסימפטומים ובמחלות שונות. הבריאות הפיזית והרגשית מושפעת מאיכותה של אנרגיה זו. אנרגית הצ'י אינה מבחינה בין גוף ונפש היא משפיעה על שתיהן כיישות אחת. כל מחשבה , רגש, התנהגות ומצב פיזי הינם תולדה של אנרגיה זו. דוגמא: כשאדם מצוי במתח רב, מערכת העיכול שלו נחלשת. הדבר יכול להתבטא בכאבי בטן, גזים, נפיחות, יציאות רכות או עצירות. או כשאדם נושא כעס רב בתוכו, אפילו כעס מוכחש, הכבד שלו יושפע מכך והדבר עלול להתבטא כבעיות פיזיות בכבד, או בצורה אנרגטית שתגרום להופעת סימפטומים שונים ביניהם: מתח קדם ווסתי אצל נשים, מיגרנות וכאבי ראש, כאבים במקומות שונים בגוף, בעיות שינה ועוד. כל הפרעה בזרימה תקינה של אנרגית הצ'י בגופנו תפר את האיזון ויופיעו סימפטומים שונים, פיזיים, רגשיים או גם וגם. במרפאה שלי אני משתמש באייפק ככלי תקשורתי מאוד מדוייק שמצביע על המקורות לחוסר האיזון הבריאותי שממנו סובל המטופל. את הטיפול באייפק אני משלבת כמעט בכל טיפול במרפאה מכיוון שהאייפק מאוד מסייע לי באבחון ובטיפול. באמצעות תגובת השריר, ניתן להגיע לנסיבות וגורמים שנמצאים אף ברמות עמוקות של תת המודע ומשפיעים על המטופל. ניתן באמצעות האייפק לברר אמונות מגבילות, חסמים רגשיים, פחדים שונים, רגישויות ולטפל בהם ביעילות ודיוק. שיטת הטיפול משתלבת בצורה נפלאה והרמונית עם יתר שיטות הטיפול המגוונות שבאמצעותן אני מלווה את מטופלי. --- כפי שציינתי אייפק הינו אחד הכלים היעילים והנפלאים שבאמצעותם אני מסייעת למטופלים שלי בדרך להחלמה. אשמח לסייע לך. אם יש לך שאלות נוספות - את מוזמנת !!!

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • תודה רבה
 • רינת
 • 30/08/2015 23:40
 • מגרנות
 • צפי
 • 26/08/2015 19:55
 • שלום לך ציפי יקרה כמובן שצריך לטפל. חשוב מאוד למצוא את סיבת השורש לכאבי הראש ולטפל טיפול מדויק בהתאם לאבחנה. במרפאה אניי משלבת כלים אבחנתיים וטיפוליים רבים ומגוונים של גופנפש על מנת לרפא. מנסיוני אפשר ורצוי להביא לריפוי מוחלט של מיגרנות וכאבי ראש - ויש לי נסיון נפלא בכך מצרפת מאמר מן האתר שלי בנושא הטיפול במיגרנה http://www.healthyu.co.il/migraine-headache אשמח לסייע לך בהחלמה.

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • שלום צפי אני ממליץ על טיפול באמצעות דיקור סיני ותלוי באבחנה גם שילוב של צמחי מרפא סיניים והמלצות תזונתיות בברכה דרור וייסר, רפואה סינית Www.drclinic.co.il/index-10.html

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • מחזור חלש בצבע חום
 • שירה
 • 20/08/2015 16:12
 • שלום. אני בת 39, לאחר שתי לידות והפלה יזומה שעברתי לפני כחמישה חודשים. לאחרונה המחזור שלי נמשך שלושה ימים עם דימום מועט ביותר בצבע חום, שלא נראה כלל כמו הפרשה דמית. מה יכולה להיות הסיבה לכך? תודה, שירה

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • שלום לך שירה אין לי מספיק נתונים כדי לענות לך. אבל חשוב כמובן לעשות בדיקות דם , לשלול אנמיה ולבחון תפקודים נוספים- לבדוק המוגלובין, פריטין B 12 חומצה פולית. TSH TH4 (בלוטת תריס) וכן לבצע ביום 2 -5 לדימום הווסתי - בדיקת דם לפרופיל הורמונלי. עם כל הנתונים הללו ממליצה להגיע למטפל שיוכל לסייע לגופך לחזור לאיזון. מנסיוני חלק מאוד משמעותי בטיפול הינו תזונה מותאמת אישית . תזונה מותאמת מסייעת גם לספיגה אופטימלית של כל הנוטריינטים שצורכים בתזונה. ולעיתים יש צורך לחזק עם תוספים מתאימים ומדוייקים. אשמח לסייע לך הרבה בריאות

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
רופאים בתחום
ד"ר אלימלך דויטש ד"ר אלימלך דויטש
מומחה א.א.ג, מנהל מחלקת אף אוזן גרון קרא עוד
ד"ר טליה מרק - מכון אופקים ד"ר טליה מרק - מכון אופקים
מנהלת תחום ליקויי שמיעה, מכשירי שמיעה קרא עוד
הכי נצפים
6 מזונות שהוכחו מחקרית כמשפרים את פעילות המוח

6 מזונות שהוכחו מחקרית כמשפרים את פעילות המוח

להמשך קריאה >>
אל תהיו פראיירים: כך תבצעו אימון בחדר כושר - בלי להוציא שקל

אל תהיו פראיירים: כך תבצעו אימון בחדר כושר - בלי להוציא שקל

להמשך קריאה >>
9 מוצרים שחשבתם שהם בריאים - אבל הם לא

9 מוצרים שחשבתם שהם בריאים - אבל הם לא

להמשך קריאה >>

יש לך שאלה?

בריאות זה אינפומד – אתר רפואה המקיף בישראל