כתבה פרסומית טפילים במעיים – בעיה נפוצה בכל גיל

טפילים במעיים – בעיה נפוצה בכל גיל

אם גם אתם סובלים מתסמינים כגון שינויי מצב רוח, גזים, עצירות, צורך לאכול דברים מתוקים, הפרעות בריכוז, קיבלתם אבחנה מצד רופאים שאתם סובלים ממעי רגיז, אך ייתכן שאתם סובלים מטפילים במעיים.

ניתן למנות מס' רב של טפילים וגורמים מזהמים במעי האדם, כשהבולטים מביניהם הם: אמבות, קנדידה, הליקובקטר, בלסטוציסטים, תולעי מעיים, פרוטוזואה ועוד. כל סוג מאופיין בתסמינים שונים, כשההדבקה בהם היא לרוב בדרכים דומות כגון עקיצות חרקים, מזון מורעל, אי הקפדה על היגיינה אחרי ביקור בשירותים, אכילת מזון לא מבושל כביצים ודגים, שתיית מים נגועים ועוד.

לסובלים מטפילים במעיים, יש מספר לא מבוטל של השפעות, שמתקשרות למערכת העיכול, אך גם לבעיות אחרות בגוף. מיציאות שומניות ודביקות, בעלות ריח רע באופן חריג, כאבי בטן תכופים, גזים ונפיחויות, דימום מפי הטבעת ועד שינויי משקל וחוסרים בוויטמינים וחומרים בגוף ועד בעיות נשימה, שיעולים וליחה, הופעת אלרגיות ובעיות בעור כגירודים ופריחות. תסמין מאוד מרכזי לבעיית טפילים במעיים הוא הצורך לאכול מאכלים מתוקים ומיני מאפה. המזהמים החיים על חשבון גוף האדם, נזדקקים לסוכרים, כדי להתקיים, וגורמים לנו לצרוך אותם מזונות עתירים בסוכרים.

אבחון בעיית טפילים במעיים, נעשית לרוב על ידי בדיקת צואה. ישנה חשיבות לביצוע הבדיקה מספר פעמים כדי לוודא אם הטפיל נמצא במעיים, כשלסוגים שונים של מזהמים יש תסמינים שיותר מתאימים להם, ויש תסמינים שמתאימים למספר סוגי טפילים. לכן בדיקות צואה, באות לתת מענה לעניין, כשתוצאות תקינות של בדיקות, לא קובעות במדויק שאין בעיית טפילים במעיים. גם כשהבדיקות יוצאות תקינות, יש לדעת לטפל בבעיה, לתת עליה את הדעת ולטפל בה במספר אמצעים.

טיפול יכול להתבצע הן על ידי תרופות קונבנציונליות, אך הן עלולות לגרום לתופעות לוואי כבחילות וכאבי בטן. בין התרופות ניתן למצוא את וורמוקס לטיפול בתולעים במעיים ופלג'יל, שנועדה גם לטיפול במזהמים. אלטרנטיבה אחרת לטיפול זה היא הטיפול הטבעי נטורופתי, שדורש התמדה ואורך רוח, על מנת להתגבר על הטפילים. הטיפול נועד לתת לגוף בנוסף יכולת התמודדות טובה יותר בעתיד עם בעיות שכאלו, יחד עם השמדת המזהם.

הטיפול הנטורופתי, מורכב ממספר רבדים, כשהוא כולל גם פעילויות להפגת המתח ושימוש במשחות וכדורים טבעיים, כדי לעזור לגוף להתחשל כנגד בעיות טפילים. ראשית כל, חובת שילוב תזונה נכונה על מנת לתת לגוף יכולת שיקום מערכת העיכול, וכן כדי לחסל את המזהם. יש להקפיד על אכילת מזונות עתירי סיבים תזונתיים, כדי להשיב את האיזון למערכת העיכול, אך בד בבד לא להגזים בצריכת סיבים תזונתיים, כדי לא לגרות את המעי.

כמו כן, הימנעות מסוכרים היא עניין הכרחי בתזונה נכונה, בכך שמאכלים עם הרבה סוכרים, משמשים לקיומם של המזהמים במערכת העיכול. בין המזונות נוספים שמומלצים לצריכה, ניתן למצוא זרעי דלעת, אורגנו, גזרים ושום, שידועים בהשפעתם בהשמדת מזהמים במערכת העיכול.

מרכיבים חשובים נוספים בטיפול הטבעי הם שימוש בצמחי מרפא (פרופוליס, אלוורה ועוד), היעזרות בתוספים כג'ל אלוורה לשתייה שמייצב את מערכת העיכול ומעניק ויטמינים חיוניים, עשב דגנים וכדורי "הרב באלנס". כמובן שהטיפול הנטורופתי פונה גם לנפש האדם הפגוע, ולכן הטיפול כולל שיחות, טכניקות נשימה, דמיון מודרך, ומצריך שילוב של פעילות גופנית שמזרימה דם לכל חלקי הגוף, שנושא חומרים משככי כאבים וחומרי ריפוי.

לסיכום, גם אם בדיקות הצואה יוצאות תקינות וכן אם הרופא מאבחן שהבעיה היא- מעי רגיז, לא נפתרה כאן הבעיה. ישנן סיבות שהמעי מתנהג בצורה כזו, וזה רק סימפטום לבעיה אחרת בגוף שמשפיעה עליו, שבין הדרכים שאפשר להתגבר על הבעיה, היא טיפול נטורופתי.

באדיבות איה הוד
בעלת אתר נטורופתיה ורפואה משלימה


פורום פרחי באך

 דלית וולאך

דלית וולאך
דלית וולאך הינה נטורופתית ׁׁ(ND), מומחית בפרחי באך ׁ(BFRP), ארומתרפיסטית, תזונאית טבעית, מטפלת בשיטות ג'ין שין (אקופרסורה) ובאמצעות צמחי מרפא.דלית וולאך דוגלת בכך שכל גוף רוצה להיות בריא, אם הגוף בחר עוד...

 • הודעה
 • מחבר
 • תאריך / שעה
 • vהתמכרות
 • חיה
 • 05/04/2016 16:33
 • פרחי באך באופן חד משמעי לא ממכרים...אפשר לקחת ולהפסיק בכל שלב מבלי תופעות כלשהן. אני מכירה את החשש הזה...והוא נובע מהעובדה שכשמשהו עובר טיפול ומפסיק הוא מתחיל להרגיש פחות טוב מקודם...זה לא נובע מהתמכרות, זה נובע מהעובדה שהריפוי נמצא בתהליך ושפרחי הבאך עוזרים לו ולכן כדאי ורצוי לסיים טיפול עד תומו. עם הסיום, כאשר מפסיקים, המצב הטוב נשאר ולא משתנה.

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • חרדות
 • קארין
 • 03/04/2016 18:44
 • שלום אני אחרי לידה .חודשיים ראשונים היו נהדרים . אחכ התחלתי לקחת גלולות ופתאום באו התופעות כמה ימים אני בסדר ופתאום יום יומיים יש לי חרדות קלות וקצת מועקה. הפסקתי את הגלולות לפני חודש לא יכולתי לסבול.אך זה נמשך לי האם אפשר להשיג את הפרחי באך בחנות טבע? ומה מומלץ לקחת

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • חרדות תשובה
 • דלית וולאך
 • 04/04/2016 01:09
 • הי קארין, השינויים שאת מתארת בהחלטט מתאימים לחוסר איזון הורמונלי...לאו דווקא זה שקשור לגלולות, אלא יותר לעובדה שהגוף צריך להחזיר לעצמו את האיזון...כל התהליך של הריון, לידה, הנקה יוצר סוג של חוסר איזון טבעי והגוף לאט לאט לומד ומתעדכן סביב כל התהליך. מאחר והורמונים יוצרים השפעה ריגשית בדיוק כמו שרגשות משפיעים על הורמונים, מה שאת מתארת הוא תופעה ידועה. באשר לשאלתך, הלוואי ויכולתי להגיד שפרחי באך מצויים בכל חנויות הטבע (כמו שמקובל באנגליה) וגם אם כן לא כל התמציות...בכל מקרה את יכולה לבדוק בבית הטבע הקרוב לבית מגוריך..לטעמי, הייתי ממליצה לך ללכת למטפל/ת בפרחי באך הקרובה למקום מגוריך על מנת שתבנה לך בקבוק טיפול שיתאים במדוייק למצב שאת מצויה בו..כי במקרה כזה, אחרי לידה, רצויי טיפול עיקבי ומעקב אחרי ההתקדמות שלך. באופן כללי: למצבי חרדה ניתן להשתמש בתמצית שנקראת ASPEN לנדנדה שאת מציינת הייתי לוקחת SCLERANTHUS למועקה (צריך לעשות ברור) אבל אולי MUSTARD לשלב הביניים שבו את והגוף שלך מתעדכנים הייתי נותנת WALNUT מה שחסר לי כאן, מאחר ואני לא מכירה אותך, היא תמצית הטיפוס, על מנת שההרכב שרשמתי כאן יעבוד טוב. במיקרה הזה לא הייתי ממליצה על רסקיו כי הוא רק למצבי דחק. אשמח לשמוע תגובה ממך.. שבוע נפלא לך והרבה איזון

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
רופאים בתחום
פרופ' פבל קרוגליאק פרופ' פבל קרוגליאק
מנהל היח' לאנדוסקופיה בסורוקה באר שבע קרא עוד
ד"ר שלומי כהן ד"ר שלומי כהן
גסטרואנטרולוג ילדים קרא עוד
הכי נצפים
מתאפקים לשירותים? 8 טעויות שעושים בעבודה - ועולות בבריאות

מתאפקים לשירותים? 8 טעויות שעושים בעבודה - ועולות בבריאות

להמשך קריאה >>
"רוצה בן? תאכלי אבוקדו": כל האמת על קביעת מין הילוד

"רוצה בן? תאכלי אבוקדו": כל האמת על קביעת מין הילוד

להמשך קריאה >>
מה אוכלת חלי ממן בבוקר? תפריטי התזונאיות המובילות בישראל

מה אוכלת חלי ממן בבוקר? תפריטי התזונאיות המובילות בישראל

להמשך קריאה >>

יש לך שאלה?

בריאות זה אינפומד – אתר רפואה המקיף בישראל