כתבה פרסומית דלקת פרקים טיפול בדרכים שונות

דלקת פרקים טיפול בדרכים שונות

במידה ואתה לוקה במחלה כגון דלקת הסמפונות (ברונכיט) או שפעת, אתה יודע בוודאות כי תרגיש טוב יותר בקרוב ותחזור לתפקוד מלא לאחר כשבוע ימים. במקרה של מחלה כרונית, כגון דלקת פרקים, המצב הוא שונה לחלוטין. ייתכן כי המחלה הכרונית היא לצמיתות ויש ביכולתה לפגוע באיכות חייך באופנים רבים. אולם יש ביכולתך לנקוט בצעדים על מנת לשפר את איכות החיים שלך לצד ההתמודדות עם דלקת פרקים.

ההשפעות של דלקת פרקים

במקרה שיש דלקת פרקים, תופעות לוואי כגון כאבים ועייפות יהפכו להיות חלק בלתי נפרד משגרת החיים היום יומית שלך. שינויים גופניים אשר מתרחשים כתוצאה מן המחלה ישפיעו על המראה החיצוני שלך. השפעות אלה על המראה החיצוני שלך ישפיעו קרוב לוודאי על הביטחון העצמי שלך. כאשר אתה לא חש ביטחון לגבי החזות החיצונית שלך, ייתכן ותעדיף לבודד את עצמך ותחוש בצורך להתרחק מן החברים שלך ומכל פעילות חברתית אחרת.

מחלות כרוניות יכולות גם להשפיע על היכולת שלך לתפקד במקום העבודה. קישיון המפרקים בבוקר, ההגבלה במרחב התנועה, והגבלות גופניות אחרות יצריכו בוודאי התאמה של הפעילויות שלך בעבודה והתאמה של סביבת העבודה שלך למצב החדש. 

הירידה בכושר העבודה שלך תוביל קרוב לוודאי לקשיים כלכליים. במקרה של עקרות בית, ביצוע המטלות היום יומיות יצריכו זמן רב יותר. תיתכן הזדקקות של עזרה ותמיכה מבן או בת הזוג, קרוב משפחה אחר או סיוע של מטפלת. ככל שישתנו חייך בעקבות המחלה, כך תחוש באובדן השליטה שלך עליהם, ותחוש חרדה לגבי הצפוי לך בעתיד לבוא.

דלקת פרקים ומתח ולחץ נפשי

במידה ויש לך דלקת פרקים , הלחץ והמתח הנפשי אשר מלווה את המחלה ישפיע קרוב בוודאי על ההרגשה שלך לגבי החיים בכללותם. לחץ ומתח נפשי ממושכים יכולים להוביל לתופעות כמו תסכול, כעס, אובן התקווה ולעיתים אף לדיכאון. ההשפעה הנפשית לא חלה רק האדם החולה במחלה. בני המשפחה הקרובים מושפעים גם הם כתוצאה מן השינויים הבריאותיים אשר מתרחשים אצל בן אדם אהוב.

כיצד אני יכול לשפר את איכות החיים שלי לצד דלקת הפרקים?

הצעד החשוב ביותר שתוכל לנקוט על מנת לשפר את איכות החיים שלך לצד המחלה הוא לפנות ולקבל עזרה מקצועית ברגע שאתה מבחין כי קשה לך להתמודד עם דלקת פרקים. נקיטת צעדים אלה תאפשר לך להבין ולהתמודד טוב יותר עם ההשפעות של מחלה כרונית. היכולת להתמודד היטב עם הלחץ והמתח הנפשי תאפשר לך לשמור על ראייה חיובית בכל הנוגע לגוף, לתחושות ולרגשות שלך.

יועץ לבריאות הנפש יוכל לתכנן עבורך תוכנית טיפולים אשר תיתן מענה לצרכיך הנפשיים. ניתן לפתח דרכים אשר יסייעו לך לקבל חזרה את השליטה על חייך ועל מנת לשפר את איכות החיים שלך לצד המחלה.

ישנן דרכים רבות על מנת לסייע לבני אדם אשר חולים במחלות כרוניות. בין היתר ניתן לפנות לקבוצות תמיכה ולייעוץ על בסיס אישי.

קבוצות תמיכה מספקות סביבה תומכת אשר בה ניתן ללמוד על דרכים חדשות להתמודד עם דלקת פרקים. ייתכן ותרצה לחלוק את דרכי ההתמודדות שלך עם אחרים. יתר על כן תוכל קבוצת התמיכה להעניק לך כוחות בעקבות הידיעה כי אינך מתמודד לבד עם הקשיים והמצוקות, וכי יש שותפים לגורלך.

לעיתים בני אדם מתמודדים טוב יותר בטיפול אחד על אחד. ייתכן ובמסגרת השתתפות בטיפול נפשי פרטני, תוכל לבטא טוב יותר את הרגשותיך ותחושותיך האישיות לגבי המחלה שלך ולגבי ההשפעה אשר יש למחלה על איכות החיים שלך ומערכות היחסים שלך עם הקרובים שלך.

ומה קורה במידה ואני חש מדוכא?

שוב, הצעד החשוב ביותר שתוכל לנקוט הוא לפנות ולקבל עזרה מקצועית ברגע שאתה מבחין כי קשה לך להתמודד עם דלקת פרקים. במידה ואתה חש מדוכא או חסר יכולת להתמודד עם  דלקת פרקים שלך, שוחח עם יועץ מקצועי לבריאות הנפש. היועץ לבריאות הנפש יוכל לתכנן עבורך תוכנית טיפולים אשר תיתן מענה צרכיך הנפשיים. 

ניתן לפתח דרכים אשר יסייעו לך לקבל חזרה את השליטה על חייך ועל מנת לשפר את איכות החיים שלך לצד המחלה. לעיתם, כאשר מתפתח דיכאון , ניתן לרשום לך תרופות מיוחדות לטיפול בבעיה הנפשית מעבר לטיפול התרופתי הקבוע אותו אתה נוטל על מנת לטפל בדלקת הפרקים שלך.

פורום ראומטולוגיה

פרופ' משה טישלר

פרופ' משה טישלר
פרופ' משה טישלר מומחה לראומטולוגיה ורפואה פנימית, מנהל מחלקה פנימית ב' במרכז הרפואי אסף הרופא. תחום עיסוק עיקרי: מחלות עוד...

 • הודעה
 • מחבר
 • תאריך / שעה
 • ערכי CPK גבוהים + ערכי ALT-GPT גבוהים
 • גל
 • 16/01/2017 14:41
 • שלום רב פרופ' טישלר, אני בן 23, בריא בד"כ ללא עניינים רפואיים מיוחדים . לפני כחודשיים חזרתי מטיול בן 4 חודשים במזרח הרחוק וביצעתי בדיקות דם שגרתיות, שהראו כי ערכי הALT )GPT( שלי גבוהים מהנורמה ועומדים על 77. כמו כן על פי הרופא אני על הBORDERLINE בנוגע למחלת הנשיקה, והעליה בערכים יכולים להיות גם משתיית אלכוהול מעט מוגזמת(שאני מודה שאולי הגזמתי מעט בטיול). ביצעתי שוב את הבדיקה היום, אחרי שלא שתיתי אלכוהול בתקופה הזאת (כמעט חודשיים) והערכים אכן ירדו ועומדים כעת על 56, אך בתוצאות כתוב: CMV-IGG POSITIVE CMV-IGM NEGATIVE כמו כן EBV-IGM NEGATIVE EBV ENBA-IGG POSITIVE דבר שני, בבדיקה הנוכחית ישנה עליה קיצונית ומדאיגה בערכי CPK שעומד כעת על 3692. למטיב הבנתי זהו אנזים הקשור בפירוק שריר. ראוי לציין שהתחלתי לעסוק לאחרונה בפעילות גופנית אחרי כמה חודשים כמעט ללא פעילות, ולפני כמה ימים עשיתי אימון אירובי וכוח מאומץ. האם זה מסביר את העליה החדה? האם לאחר כמה ימים של מנוחה יחסית הערכים היו אמורים לחזור לנורמה יחסית? האם יש קשר בין ערכי הALT-GPT הגבוהים לערכי הCPK הגבוהים? רופא המשפחה אמר לי להימנע מפעילות גופנית ולחזור על הבדיקה בעוד שבוע, אבל חשבתי שמוטב לשאול גם פה. תודה רבה!

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • סקלרודרמה פעם חיובית ופעם שלילית בבדיקות דם
 • מישהו
 • 16/01/2017 12:00
 • שלום,שאלתי פה שאלה לגבי בדיקות דם שעשיתי דרך קופת חולים כללית שיצאו שליליות חוץ מהנוגדן scl70 שיצא 2.1 כשהטווח הוא בין 0.0 - 0.9. עשיתי שוב את הבדיקה במרפאה פרטית, חמישה ימים אחר כך והתוצאה הייתה שלילית לגמרי עם 3.9 כשהטווח הוא בין 0-15 שלילי 15-25 גבולי 25 ומעלה חיובי 3.9 זה שלילי מוחלט לא? יומיים אחר כך עשיתי בדיקה חוזרת דרך כללית...ושוב 2.2 (יותר מפי שתיים מעל הנורמה) כשהטווח ההנורמלי הוא עד 0.9. איך זה יכול להיות שתוך יומיים יצאתי גם חיובי וגם שלילי? או שהנוגדן קיים אצלי או שלא. אשמח להסבר כי אין לי מושג מה הולך פה.

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • יש לי ממצאים
 • מישהו
 • 16/01/2017 13:13
 • נפיחות בכפות הידיים ובזרועות. וקצת כאבים בידיים וברגליים. יש לי כבר תור לראומטולוג שמתמחה בסקלרודרמה. השאלה היא איך יכול להיות שבתוך יומיים אני יוצא פעם אחת חיובי עם יותר מפי 2,ופעם אחת שלילי לחלוטין. יש הסבר לזה?

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • מטוטקקס תסמטנת סיוגרן
 • ליה
 • 15/01/2017 23:06
 • שלום. סובלת מסיוגרן וכאבים ולכן הרופא רשם לי לקחת 5 מיליגרם מטוטרקס כל יום שלישי. אציין שאני שוקלת 36. הוא אמר לי לקחת 5 מיליגרם חומצה פולית כל יום. אני לא זוכרת אם הוא אמר לי לקחת חומצה פולית גם ביום בו אני נוטלת את המטוטרקס. האם לדעתך זה הגיוני לקחת 5 מילגרם חומצה פולית כל יום? זה נשמע מינון גדול

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
רופאים בתחום
פרופ' חנן גוזנר-גור פרופ' חנן גוזנר-גור
מומחה בראומטולוגיה וברפואה פנימית קרא עוד
פרופ' משה טישלר פרופ' משה טישלר
מנהל, מחלקה פנימית ב
מרכז רפואי אסף הרופא קרא עוד
הכי נצפים
מתאפקים לשירותים? 8 טעויות שעושים בעבודה - ועולות בבריאות

מתאפקים לשירותים? 8 טעויות שעושים בעבודה - ועולות בבריאות

להמשך קריאה >>
"רוצה בן? תאכלי אבוקדו": כל האמת על קביעת מין הילוד

"רוצה בן? תאכלי אבוקדו": כל האמת על קביעת מין הילוד

להמשך קריאה >>
לא סתם טיפול שיניים: הצערת הפנים על ידי דנטל פייס ליפטינג

לא סתם טיפול שיניים: הצערת הפנים על ידי דנטל פייס ליפטינג

להמשך קריאה >>

יש לך שאלה?

בריאות זה אינפומד – אתר רפואה המקיף בישראל