א - סימטריה בשדיים: מתי התופעה הנפוצה מצריכה ניתוח?

א- סימטריה בשדיים הינה תופעה שכיחה. מאידך, במקרים מסוימים, הפגם האסתטי, עשוי להיות בעלת השלכות קיצוניות על תחושת הביטחון והדימוי העצמי. מהו הניתוח אשר מתקן את התופעה ומיהו קהל היעד? מומחה מסביר

מאת: ד"ר יואב אברהמי
ד"ר יואב אברהמי
כירורג פלסטי בכיר במרפאות Care
הצג טלפון


א – סימטריה של אזור השדיים הינה תופעה שגרתית ואף גורפת. בדומה לאברים זוגיים רבים, כמו העיניים, האוזניים ואף הגפיים, גם השדיים אינם סימטריים ובבדיקת פרמטרים מסוימים, כמו נפח, צורה, מיקום הפטמה או מיקום השדיים על בית החזה, לא ניתן למצוא אישה עם שדיים זהים. מאידך במקרים מסוימים ההבדלים בולטים מאוד וניכרים לעין. אלו עשויים להיות בעלי השלכה רבה על מצבה הנפשי של האישה הסובלת מהתופעה, לגרום לה לתחושת מבוכה, להימנעות מפעילויות שגרתיות ואף מיצירת קשרים אינטימיים. במצבים אלה, ניתוח לתיקון בעיית חוסר הסימטריה בשדיים הינו פתרון טוב לבעיה הנפוצה. מי נחשבת כמועמדת מתאימה לניתוח זה וכיצד הוא מתבצע ? כל התשובות.


כיצד מתבצע הניתוח?

למעשה, קביעת האסטרטגיה הכירורגית מתבצעת בהתייחס למצבה של כל מטופלת. במקרים מסוימים מדובר בבעיה חד צדדית, במסגרתה קיים ליקוי בהתפתחות של שד אחד ולכן גם הניתוח שיתבצע יהיה חד צדדי ועשוי לכלול הגדלה, הרמה, הקטנה או שילוב של מספר הליכים. מאידך במצבים רבים שני השדיים מציגים התפתחות לא תקינה וכדי להגיע לסימטריה מיטבית יהיה צורך לתקן את שניהם. כמו כן העדפותיה של המטופלת לוקחות חלק מרכזי בהחלטה אודות הפעולות הניתוחיות שיתבצעו. קראו עוד: בחזה מורם: 6 דברים שחשוב לדעת על ניתוח הרמת חזהמיהו קהל היעד לביצוע הניתוח?

א- סימטריה של השדיים לרוב מתפתחת בגיל ההתבגרות, כך שקהל היעד העיקרי של הניתוח הוא נערות בגיל 17-18. עם זאת, תופעה זו עשויה להתפתח גם לאחר הריון ולידה, או להיווצר בשל טראומה.


במצבים בהם מתבצעת כריתה חלקית או מלאה של השד בעקבות גידול ממאיר, עשוי להתבצע הליך לתיקון א- סימטריה אך ניתוחים אלה נכנסים תחת הקטגוריה של ניתוחים לשחזור שד. 


א- סימטריה בולטת של השדיים עשויה להופיע בשלב  מוקדם מאוד בגיל ההתבגרות ולהוות בעיה משמעותית לאותה נערה. למרות זאת, הניתוח לא יתבצע טרם לסיום ההתפתחות הפיזית, זאת בשל כך שפעמים רבות בהמשך תהליך הבשלת השדיים השד הקטן "משיג" את השד שגדל לפניו והסימטריה שמתקבלת היא טובה מספיק. בדומה לכך, א- סימטריה אשר נוצרת לאחר, הריון, לידה והנקה, לרוב תהא זמנית ותשתפר לאחר סיום ההנקה. במצבים בהם המצב עדיין קיים לפחות חצי שנה לאחר הפסקת ההנקה, תהיה אפשרות לביצוע הניתוח. 
א- סימטריה בולטת עשויה להופיע בשלב מוקדם של ההתבגרות. למרות זאת הניתוח לא יתבצע טרם סיום ההתפתחות הפיזיתמהם הסיבוכים הכרוכים בניתוח זה?

ניתוחי שד הפכו בשנים האחרונות לבטוחים מאוד עם רמת סיכון מינימלית. הסיבוכים הכרוכים בביצוע הניתוח תלויים באסטרטגיה הכירורגית אשר נבחרת. במצבים בהם יש לבצע הגדלה בלבד באמצעות שתלי סיליקון, הסיכונים הינם מינימליים ואין פגיעה משמעותית בתפקוד השד.  לעומת זאת אם יש צורך בהקטנה או הרמה של השד, עשויה להיות פגיעה ביכולת העתידית להניק ויהיו יותר צלקות על השד.


קראו עוד: המדריך המלא: 7 שלבים בדרך למתיחת פניםמהו זמן ההחלמה מניתוח לתיקון א- סימטריה ?

למעשה, זמן ההחלמה תלוי בפעולות הכירורגיות אותן צריך לבצע, אך לרוב ימשך כשבועיים עד שישה שבועות. התוצאה הסופית תתקבל לאחר כשלושה חודשים. 


האם יש אפשרות להישנות התופעה?

לעיתים רחוקות בעקבות שינויים פיזיים כמו שינויי משקל גדולים, הריון, לידה והנקה עשוי להיווצר מצב של א- סימטריה.עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר יואב אברהמי השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >פורום הגדלת חזה והרמת חזה

ד"ר נועם חי

ד"ר נועם חי ניתוחים לעיצוב הגוף לאחר הריון ולידה
ד"ר נועם חי הנו מנתח פלסטי בעל ניסיון רב בניתוחים לשיקום הגוף לאחר הריון ולידה ולאחר הרזיה. בקליניקה שלו, ניתן למצוא טיפולים רבים ומגוונים בתחום האסתטיקה. כמו כן, הוא מבצע ניתוחים פלסטיים אסתטיים עוד...

 • הודעה
 • מחבר
 • תאריך / שעה
 • כאב גב חד אחרי הגדלת חזה
 • Litali
 • 18/11/2017 09:03
 • ד״ר שלום, כ 5 ימים אחרי ניתוח הגדלת חזה התחיל לי כאב גב חד בנקודה ספציפית מתחת לשכמה שמאל. כאב שלא עובר (רק עם משכך כאבים ) ומשתק. מה עושים? והאם זו תופעה מוכרת?

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • עזרההה בבקשה
 • מיה
 • 14/11/2017 17:31
 • שלום אני בת 43 מאז שאני זוכרת את עצמי היה לי חזה גדול ונפול וברור שאחרי לידות והנקות התרוקן לגמרי.אומנם המראה עם חזיה מרופדת היה מאוד יפה אבל ללא חזיה או עם בגד ים היה פשוט קטסטרופה ...כל השנים חלמתי לעשות ניתוח הרמה וכמובן הלכתי לכמה רופאים חלק ייעצו עם שתל חלק לא הרופא שאליו הלכתי לבצע את הניתוח אמר לי חד משמעי שאני לא צריכה שתל הייתי אצלו יומיים לפני הניתוח ואמרתי לו שאני חוששת לעשות בלי שתל אמר לי אל תדאגי...עברתי את הניתוח לפני בדיוק שנה ...חלום שהתגשם ...אבל מהר מדיי אחרי שבועיים שלוש שהתחילה הנפיחות לרדת ראיתי כבר שזה לא זה החזה היה ממש קטןןןןןןןןן ולא מורם מספיק לדעתי כמובן שיתפתי את הרופא וביקש שאני אחכה חצי שנה עד שזה מתעצב כמו שצריך..כמובן חיכיתי וסמכתי עליו אחרי חצי שנה החזה היה ממש נפול שוב וקטן כל מה שרציתי שיהיה לא היה ..כמובן הרופא לא קיבל את הטענות שלי והיו וויכוחים בינינו עד שהבין שאני כן צריכה ניתוח חוזר ..אמר לי שהוא ישים לי שתלים ואז זה יתן לי נפח וזה יראה מושלם .כמובן סמכתי עליו בעיניים עצומות שוב וקבעתי תאריך לניתוח וכמובן הייתי צריכה לשלם על חדר ניתוח ושתלים ...אני היום רק חודש אחרי הניתוח ואני מאוכזבת ברמותתתתת ..חלום שמתנפץ ...שתלים של 250 כל אחד שזה בירך חצי מידה או מידה יותר עם חזה שוב נפול כלפי מטה אין נפח פשוט זה אותו מראה אבל קצת יותר קשים הגעתי למבוי סתום אני לא יודעת מה לעשות אם בכלל ניתן לעשות משהו האם זה הגיוני אני יודעת שאם אני אלך אליו ואשתף אותו הוא לא יסכים לתקן לי ברור שההרמה לא היתה מספיק טובה ולהכניס שתל לחזה נפול לא עושה את העבודה מה ניתן לעשות בבקששההה עזרה

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • שינוי תור לניתוח הקטנת חזה באיכילוב
 • אנונימית
 • 18/10/2017 15:02

רופאים בתחום
ד"ר גילה איזמן ד"ר גילה איזמן
רפואת עור ואסתטיקה קרא עוד
ד"ר אלכס אלטס ד"ר אלכס אלטס
מומחה לרפואת עור ואסתטיקה קרא עוד

בריאות זה אינפומד – אתר רפואה המקיף בישראל