פורטל "קליניקה"- הבית של הרפואה המשלימה המוסמכת
מאמרים
1189
0
 


סובלים מכאבים כרוניים? הכל על הטיפול בגלים אלקטרומגנטיים

מורן אבן
02/03/2017
כאבים כרוניים משפיעים בצורה ישירה על איכות החיים והבריאות. טיפול בגלים אלקטרומגנטיים יכולים להקל על הכאבים ואף להעלימם. כיצב זה מתבצע ומהם הסיכונים? כל הפרטים בפנים
כולנו סובלים מכאב מפעם לפעם העובר כעבור כמה ימים או שבועות. עם זאת, אנשים רבים סובלים במשך שנים מכאבים כרוניים המגבילים את פעילותם ומשפיעים לרעה על אורך חייהם. טיפול חדש בגלים אלקטרומגנטי מבטיח להקל על הסובלים ולסיים עם הכאב הטורדני.

 

 

מה ההבדל בין כאב רגיל לכאב כרוני?

מטרתו של הכאב היא לשרת אתכם ואת הבריאות שלכם בכמה דרכים: מניעת נזק כמו הרחקת היד מהאש, הקטנת נזק כמו למשל כאב ונפיחות בנקע המונעים תזוזה והחמרת המצב, יצית תגובה דלקתית המכניסה את מערכת החיסון לפעולה, כיווץ כלי הדם למניעת דימום מסיבי כתוצאה מטראומה ועלייה בדופק ובלחץ דם כדי לאפשר את תגובת ה"הילחם או ברח". זאת הסיבה שעוצמתו של כאב רגיל היא ביחס ישיר לעוצמת הפגיעה, כך שעוצמתו פוחתת עם הזמן ככל שהפגיעה מחלימה.

עם זאת, לעומת כאב רגיל, בכאב כרוני לכאב אך אין קשר לעוצמת הפגיעה הפיזית, אלא נובע משינוי ביכולת הקליטה של גירוי הכאב בחוט השדרה, דבר הגורם לרגישות יתר. למרות שבכאב כרוני המנגנונים הפיזיים שפועלים הם אותם מנגנונים המופעלים בכאב רגיל, במצב של כאב כרוני הם פועלים נגד האדם ולא לטובתו תוך שהם מסבים לו תחושת כאב מוגברת ללא סיבה. 


אלו מחלות מתאפיינות בכאבים כרוניים?

מחלות רבות שהאפיון המרכזי שלהן הוא כאב, כגון מיגרנות או כאבי גב, מתאפיינות בכאבים כרוניים. בנוסף, חולים אונקולוגיים סובלים לעיתים מכאבים כרוניים שמקורם במחלה עצמה או בטיפולים בה, וכן חולים סופניים שמחלתם אמנם מאובחנת אך לרפואה אין פתרון לכאב הבלתי נסבל המלווה אותם.

אחת מבעיות הכאב המורכבות והקשות שיש היא הנוירופתיה. מדובר במצב שבו העצבים ההיקפיים חולים ומייצרים פעילות חשמלית משובשת באופן ספונטני ללא גירוי חיצוני, וללא שליטה של מערכת העצבים המרכזית. כשנוירופתיה פוגעת בעצבים התחושתיים, המוח מתרגם את הפעילות החשמלית המשובשת שהם מייצרים למגוון של תחושות, כגון צריבה, עקצוצים, זרמים, דקירות, כאבים, תחושת רדימות, תחושת שריפה, רגישות יתר, תחושת נימול והרגשה של הליכה על אבנים או סיכות בחלקים שונים בגוף. כמו כן, גירויים  נעימים, כמו ליטוף או מגע בגד, מועברים למוח כגירויים כואבים, שורפים ובלתי נעימים.

האם אוכלוסיית המבוגרים סובלת יותר מכאבים כרוניים?

אוכלוסיית המבוגרים סובלת יותר מכאבים כרוניים לעומת שאר האוכלוסיה. כ- 20%-50% מהקשישים סובלים מכאב ממושך הפוגע בתפקוד היומיומי שלהם, ושיעור זה עולה ל-80% אחוז בקרב דיירי בתי האבות. 


טיפול בגלים אלקטרומגנטיים 

קיימים מגוון פתרונות לכאבים כרוניים. הרפואה הקונבנציונאלית מציעה מגוון טיפולים שמטרתם להפחית את הכאב, כגון פיזיותרפיה, תרופות ובגלי רדיו. הרפואה המשלימה מציעה טיפולים הכוללים עיסויים מסוגים שונים, צמחי מרפא ודיקור סיני. 

כיום קיימת גישה טיפולית נוספת המקלה על כאבים כרוניים המבוססת על גלים אלקטרומגנטיים. שיטה זו נשענת על העובדה שכדי שתאי הגוף יוכלו להתחדש הם צריכים אלקטרונים. במידה ואין מספיק אלקטרונים, התאים משתכפלים עם הנזקים שצברו במהלך הפגיעה או הפציעה וכך גורמים לכאבים כרוניים. 

בנוסף לטיפול באלקטרונים של התאים, הטיפול האלקטרומגנטי מטפל בפשיה (Fascia). הפשיה היא רקמה עשויה מסיבי קולגן הנמצאת מתחת לעור ועוטפת כל אחד מאיברי הגוף. הפשיה גם מפרידה וגם מחברת בין האיברים וכך מגנה עליהם, תוך שהיא  הופכת את פְּנים הגוף למערכת הנדסית מתואמת ומונעת ומונעת מהגוף להפוך ל"שק" של איברים ועצמות. בנוסף על כך, הפשיה פועלת כמעין בלם חירום אנטומי בגלל שהיא מונעת מהשרירים להימתח יתר על המידה. היא מקשרת בין האיברים לצלעות, בין הצלעות לשרירים ובין עצם לעצם ומאזנת לחצים ולחצי-נגד וכך יוצרת גוף בעל תנועה, גמיש וחזק. 

לפשיה יש יכולות ריפוי עצמי אדירות, כך שאחרי פציעה היא מבריאה וחוזרת למצבה ההתחלתי בקלות. עם זאת, אצל הסובלים מכאב כרוני סיבי הרקמה של הפשיה עבים במיוחד מתוך נסיון להגן על השרירים שמתחתם. הסיבים העבים גורמים ליציבה לא טובה וחוסר גמישות דבר המפחית את האלסטיות שלה וגורם להידבקויות בסיבי הפשיה הפגועים, הגורמים לכאבים חזקים. הטיפול האלקטרומגנטי מפריד בין ההידבקויות האלה ומאפשר לפשיה לחזור לתפקוד טוב יותר, דבר שמקל על כאב כרוני באופן ניכר.

 


 

כיצד מתבצע הטיפול בפשיה?


הטיפול בפשיה מתבצע על ידי שני אפיקים עיקריים:
1. תמיכה בגוף בתהליך השיקום העצמי של הפשיה – בתהליך זה מתבצע חימום, ריכוך והפרדה של ההדבקויות באמצעות דיקור סיני וטיפול במגע בהתאם למסלולים המיופאשיאליים ובאזור הכאב.

 

2.טיפול במערכת העצבים האוטונומית – טיפול זה מתבצע באמצעות גלים אלקטרומגנטיים בעצמה נמוכה. הגלים האלקטרומגנטיים מותאמים באופן אישי וספציפי לכל מטופל. 

הוספת תגובה הדפס חזרה
מורן אבן בן 38 בן זוג של טל ואבא של הדר ואיילה. מוזיקאי ועוסק באומניו...

מאמרים נוספים מאת המחבר:

התכנים המופיעים בפורטל קליניקה נועדו לספק אינפורמציה ראשונית בלבד ובשום אופן אינם מהווים ייעוץ רפואי, חוות דעת או תחליף להתייעצות עם רופא מוסמך. בכפוף לתנאי השימוש.

הפורטל אינו אחראי על הפרסום, המחיר, הטיפול ותוצאותיו שהינם באחריות המטפל בלבד.

  


קליניקה לקהל הרחב   שיטות טיפול  

מחלות וסימפטומים

 

כללי

סיור בקליניקה  

נטורופתיה

  שלשול

גזים

 

רפואה משלימה

מאגר מטפלים מוסמכים

  רפואה סינית  

תולעי מעיים

גיהוקים

 

ההבדלים בין רפואה משלימה לאלטרנטיבית

מאמרים ומחקרים

  שיאצו  

תסמונת המעי הרגיז

דיזנטריה  

  דיקור סיני

אירועים בענף

  הומאופתיה  

בריחת צואה

טחורים

 

איך בוחרים מטפל

מילון מונחים

  רפלקסולוגיה  

הקאה

כאבי בטן

   
    כירופרקטיקה  

הרעלת מזון

סכרת

   

קליניקה למטפלים

  ביופידבק  

פיסורה אנאלית

סלמונלה  

 

עזרה

חדר טיפולים להשכרה

  שיטת אלבאום  

צרבת

סרטן

 

סיור בקליניקה

דרושים

  עיסוי  

תיאבון מוגבר

עצירות   שאלות ותשובות

מתנדבים בקהילה

  הידרותרפיה    

קרוהן

צהבת

 

פרסם בקליניקה

הטבה לחברי איגוד   שיטת אלכסנדר     צליאק  

צור קשר

פתח כרטיס מטפל   שיטת פאולה          
    שיטת פלדנקרייז          

 

 

     

 

                                                                                                                        © כל הזכויות שמורות לפורטל "קליניקה"

 

 

יש לך שאלה?