שאלה - גורמים לבצקת במיתרי הקול והטיפולים הקיימים

השאלה:
אני בת 51, מעשנת כבדה למעלה מ-30 שנים, בערך קופסת סיגריות ליום. לאחרונה נעשיתי צרודה מאוד, ובבדיקה שנערכה על ידי רופא אף-אוזן-גרון (שנעשתה על ידי החדרת מראה קטנה לקנה הנשימה) הוא אמר שיש לי בצקת, שאני חייבת לעבור טיפול בלייזר, ושאין פיתרון אחר. האם באמת אין תרופה לבצקת במיתרי הקול?
תשובה:


אין בשאלתך מספיק פרטים כדי שאוכל להגיד לך מהו הטיפול האידאלי בשבילך. אני ממליצה לך לפנות לקבלת חוות דעת שנייה מרופא אף-אוזן-גרון מומחה.

בצקת בגרון הנגרמת מעישון נקראת Reinke's Edema. זוהי נפיחות של האזור סביב מיתרי הקול הנגרמת בשל הצטברות של נוזלים (בצקת). הגורמים לה הם עישון, ריפלוקס מהקיבה, שינויים הורמונליים (תת פעילות של בלוטת התריס), ושימוש לקוי במיתרי הקול לאורך זמן.

הסימפטומים האופייניים הם נפיחות דו-צדדית של האזור שסביב מיתרי הקול (קפלי מיתרי הקול). בדרך כלל הנפיחות מופיעה באופן לא שווה. תופעה זו גורמת לשינויים בקול, לקול נמוך וצרידות.

הטיפול מכוון בראש ובראשונה להיפטרות מהגורם: הפסקת עישון, טיפול בריפלוקס או בשינויים ההורמונליים, או מנוחה ממושכת למיתרי הקול. כאשר הבצקת נמצאת בשלבים מתקדמים, מומלצת התערבות כירורגית. ניתוח, במקרה כזה, הוא ניתוח אנדוסקופי הנקרא Vocal Cord Phonomicrosurgery.

בברכה,

ד"ר נעמה ורבין - אינפומד


רופאים ומכונים בפוקוס
רופאים בתחום
פרופ' אברהם אביטל פרופ' אברהם אביטל
מומחה במחלות ריאה בילדים קרא עוד
ד"ר גילת לבני ד"ר גילת לבני
מומחית בילדים ובמחלות זיהומיות בילדים קרא עוד
הכי נצפים
דורבן – האם הרגל תכאב לנצח?

דורבן – האם הרגל תכאב לנצח?

להמשך קריאה >>
נתפס לכם הגב? אולי ההסבר לכך נעוץ "באפקט הבצק"

נתפס לכם הגב? אולי ההסבר לכך נעוץ "באפקט הבצק"

להמשך קריאה >>
"בדיקת זרע אחת פשוטה העניקה לנו משפחה"

"בדיקת זרע אחת פשוטה העניקה לנו משפחה"

להמשך קריאה >>

יש לך שאלה?

בריאות זה אינפומד – אתר רפואה המקיף בישראל