שאלה - אני בהריון בשבוע ה-21. במהלך החודש האחרון טופלתי במוקסיויט 500 (3 פעמים ביום) למשך שבוע עקב סינוסיטיס. לאחר ארבעה ימים אובחנה אצלי דלקת בדרכי השתן וניתן לי צפוויט 500 (2 פעמים ביום) למשך 5 ימים. לאח

השאלה:
אני בהריון בשבוע ה-21. במהלך החודש האחרון טופלתי במוקסיויט 500 (3 פעמים ביום) למשך שבוע עקב סינוסיטיס. לאחר ארבעה ימים אובחנה אצלי דלקת בדרכי השתן וניתן לי צפוויט 500 (2 פעמים ביום) למשך 5 ימים. לאחר שבוע ויומיים נראה בבדיקות חוזרות כי הדלקת לא הסת
תשובה:


נטילת כל תרופה בזמן ההריון אינה מומלצת, אך באותה מידה, זיהום חריף לא מטופל יכול להסתבך ולפגוע הן בעובר והן באם, ולכן, לפי הצורך, יש ליטול אנטיביוטיקה בזמן הריון.

האנטיביוטיקות אותן נטלת יחסית בטוחות בזמן ההריון (אוגמנטין פחות, ראי את התשובה http://www.infomed.co.il/questions/q_062408_13.asp) אך חשוב ביותר לטפל בדלקת בדרכי השתן מכיוון שהיא יכולה להסתבך ולהפוך לדלקת בכליות (פיאלונפריטיס).

בקשר לנזק לעובר בשל שימוש באנטיביוטיקה, כמו שציינתי, הטיפול שקיבלת יחסית בטוח מבחינת הפגיעה בעובר, ולכן הסיכוי לנזק קטן.

איני יכולה לומר בוודאות אם נגרם לעובר נזק או לא עקב האבחון והטיפול המאוחר של הדלקת. לא ציינת מה היו התסמינים, אך אני מניחה שלא. כל עוד הדלקת היא מקומית, הסכנה שהגורם המזהם יפגע בעובר קטנה.

אמליץ לך להיות במעקב גינקולוג.

בברכה והמשך הריון קל,

ד"ר קרן גלרון - אינפומד


רופאים ומכונים בפוקוס
רופאים בתחום
ד"ר ירון רם ד"ר ירון רם
מומחה בכירורגיה אורתופדית ופגיעות כתף קרא עוד
ד"ר ליאור שפיר ד"ר ליאור שפיר
מומחה לפסיכיאטריה כללית, ילדים ונוער קרא עוד
הכי נצפים
חשוב שתכירי: 7 מחלות שאינן מאובחנות בזמן אצל נשים

חשוב שתכירי: 7 מחלות שאינן מאובחנות בזמן אצל נשים

להמשך קריאה >>
אסור למכירה בארה״ב ובאנגליה: כל הסכנות של אופטלגין

אסור למכירה בארה״ב ובאנגליה: כל הסכנות של אופטלגין

להמשך קריאה >>
סופר-פוד שנמצא ממש מתחת לאף: 10 הפירות הבריאים ביותר

סופר-פוד שנמצא ממש מתחת לאף: 10 הפירות הבריאים ביותר

להמשך קריאה >>

יש לך שאלה?

בריאות זה אינפומד – אתר רפואה המקיף בישראל