שאלה - הידבקויות של הקרום העוטף את הריאה

השאלה:
אני בן 23. בצילום חזה שעשיתי נמצאו הממצאים הבאים: הידבקויות פלאורודיאפרגמטיות דו-צדדי. ללא ממצא פעיל בריאות. צל הלב לא מוגדל. צלעות ימין: מבנה גרמי נראה שמור. רציתי לדעת מה זה אומר, בעיקר הממצא הראשון.
תשובה:


הידבקויות פלאורלודיאפרגמטיות הינן הידבקויות של הקרום העוטף את הריאה, באזור הסרעפת. הריאות שלנו עטופות בקרום הנקרא פלאורה. הקרום בנוי משתי שכבות, האחת עוטפת את הריאות והשניה עוטפת את בית החזה והסרעפת. בין שתי השכבות נמצא נוזל בכמות קטנה שאחראי לסיכוך. הריאות נעות במהלך כל נשימה בתוך הקרומים הללו, העוזרים לפעילותן התקינה. כאשר כמות הנוזל בין שתי השכבות (הנוזל הפלאורלי) עולה, או כשיש דלקת או נזק בקרומים, מתחיל תהליך של דלקת ומתרחשת הצטלקות של הקרומים. תהליך ההצטלקות משאיר אחריו לעיתים תמונה בצילום הנקראת הידבקות פלאורלית.

במרבית המקרים הממצא הזה הוא חסר משמעות מבחינת מצבו הבריאותו של המטופל, אך כל מקרה צריך להיבדק לגופו. אם אתה לא סובל מסימפטומים נשימתיים או מכאבים בחזה, סביר מאד שהממצא הוא לא משמעותי, אם כי חשוב אולי לדעת מה בעבר הרפואי שלך הוביל למציאותו, ולא כתבת מה היתה הסיבה לביצוע צילום החזה.

רפואה שלמה

ד"ר אמיר בר-שי - אינפומד
רופאים ומכונים בפוקוס
רופאים בתחום
ד"ר שרה קפלן ד"ר שרה קפלן
דיאטנית קלינית, מהמומחיות המובילות בתזונה בארץ, די קרא עוד
ד"ר רועי הוד ד"ר רועי הוד
רופא בכיר ביחידה לאף-אוזן-גרון וניתוחי ראש-צוואר... קרא עוד
הכי נצפים
דורבן: מהו הטיפול שישים סוף לכאב?

דורבן: מהו הטיפול שישים סוף לכאב?

להמשך קריאה >>
נתפס לכם הגב? אולי ההסבר לכך נעוץ "באפקט הבצק"

נתפס לכם הגב? אולי ההסבר לכך נעוץ "באפקט הבצק"

להמשך קריאה >>
"בדיקת זרע אחת פשוטה העניקה לנו משפחה"

"בדיקת זרע אחת פשוטה העניקה לנו משפחה"

להמשך קריאה >>

בריאות זה אינפומד – אתר רפואה המקיף בישראל