שאלה - נטילת תוסף תזונה במקביל לתרופה זיפרקסה

השאלה:
אני בן 29, נוטל זה 6 שנים את התרופה זיפרקסה, ועליתי 30 ק"ג במשקל. לאחרונה התחלתי בדיאטה של תזונה נכונה, ואני מרבה בשתיית מים ובפעילות גופנית. בנוסף, החלטתי על דעת עצמי, ללא התייעצות עם רופא, לקחת את תוסף התזונה ויטה לייף 2000.

לאחר כחודש של נטילת התרופה עם התוסף, התחילו לי גירודים בעור, תחושות נימול, כמו דקירות קטנות. האם זה קשור לשילוב עם התרופה שאני נוטל? מה עלי לעשות בהמשך?




תשובה:


יש להפסיק באופן מיידי את נטילת התוסף ולדווח לרופא המטפל על נטילתו ועל התופעות שהוא גרם. סביר מאוד שהתחושות שאותן אתה מתאר הן תוצאה של נטילת התוסף במקביל לתרופה, מאחר ששניהם מכילים חומרים הפועלים על מערכת העצבים.

הפחתה במשקל תושג באמצעות תזונה מאוזנת ופעילות גופנית סדירה ולא באמצעות נטילת תוסף. אם אתה מעוניין ליטול תוסף כלשהו, יש להתייעץ על כך עם הרופא או עם דיאטנית לפני תחילת השימוש בתוסף. אני ממליצה לך לפנות לדיאטנית קלינית אשר תתאים לך תפריט אישי ותעקוב אחר התקדמותך.

בברכה,

נטע מלחי -דיאטנית קלינית
דואר אלקטרוני: netta_m@015.net.il





רופאים ומכונים בפוקוס
רופאים בתחום
פרופ' בוריס יופה פרופ' בוריס יופה
מנהל מחלקה לכירורגיה כללית ברזילי קרא עוד

בריאות זה אינפומד – אתר רפואה המקיף בישראל