בקטריוריה (Bacteriuria)

ראשי

תאור

בקטריוריה היא נוכחות חיידקים בשתן. באופן רגיל השתן הוא נוזל גוף עקר. בקטריוריה יכולה להיות ביטוי לזיהום בדרכי השתן או להתיישבות חיידקים בדרכי השתן ללא התפתחות תהליך זיהומי.
על מנת לקבוע את משמעות הממצא, יש לבדוק את כמות החיידקים וסוגם, וכן נוכחות ליקוציטים בשתן כביטוי לתגובה דלקתית.

פרופ' ראול רז

האנציקלופדיה הישראלית לרפואה
הוצאת ידיעות ספרים 2007
פורומים, מחלות מין

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
פצע בפין ועגבת Jjk 26/06/2019 12:33
  • היי, לחבר שלי הופיע פצע או כיב קטן ממש על הכיפה, ונעלם לאחר שלושה ארבעה ימים.. צילמתי תמונה ורציתי לדעת אם יש סיכוי לעגבת, איך שולחים תמונה?

  • + הוסף תגובה
כלמידיה שואלת 19/06/2019 10:39
  • לאחר שלא משיגה תשובה ברורה באף מקום מנסה כאן. לפני כשנה הפרטנר הקבוע נדבק בכלמידיה, באותו זמן קיימנו יחסי מין מוגנים. שנינו עשינו את הבדיקה ורק אצלו הבדיקה יצאה חיובית. לאחר כשנה שוב יצא אצלו חיובי ואצלי שלילי בבדיקת הכלמידיה, הפעם לאחר יחסי מין לא מוגנים. בדיקת השתן שביצעתי הגיעה לאחר יום עם תשובות. רציתי לדעת כמה דברים- 1-האם הגיוני שהבדיקה חזרה לאחר יום עם כל התשובות? 2- האם הבדיקה מכסה את כל חיידקי הכלמידיה או שקשורים להידבקות בכלמידיה? יש אפשרות לבקש בדיקה מקיפה יותר באופן פרטי או דרך קופת החולים שבה ניתן לאתר את החיידק? 3- הפרטנר לא שכב עם אחרות ולמרות זאת שוב אותר אצלו החיידק (כלמידיה), זה אומר שהוא כרונית יחיה עם כלמידיה? יש דרך להעלים את החיידק או שהוא יחזור כל פעם? 4- הגיוני שלא נדבקתי ממנו בחיידק למרות שלא קיימנו יחסי מין מוגנים?

  • + הוסף תגובה
מחלת הזיבה ענת 06/06/2019 15:32
  • שלום האם גבר יכול להידבק בוירוס הזיבה וההתפרצות של המחלה תהייה רק לאחר שנים רבות. כלומר האם יכול להיות רדום בגוף אפילו 10 שנים ופיתאום להתפרץ? האם יש סיבה להתפרצות פתאומית ועוד שאלה אם זה רדום בגוף הוא עדיין יכול להדביק נשים או שההדבקה יכולה להיות רק בעת התפרצות המחלה תודה מראש על התשובה

  • + הוסף תגובה


הצטרפו לאינדקס הרופאים!