רגל קלובה עקולה (Clubfoot)

ראשי
מניעה וטיפול
שאלות ותשובות

תאור

רגל קלובה עקולה (Clubfoot) הוא מונח המתאר עיווג (Malformation) של כף הרגל מלידה. הקרסול ביישור-יתר, העקב בסטייה פנימית והחלק הרחיקני של הכף מעוקל בכיוון הבוהן הגדולה. במחצית מהמקרים העיווג דו-צדדי.
ד"ר אבי פנסקי

טיפולים ותרופות

הטיפול מתחיל בימים הראשונים לאחר הלידה וכולל סדרה של מתיחות וגבסים שבעזרתם, ולעיתים במישלב עם ניתוחים פשוטים, מושגות תוצאות משביעות רצון.
פורומים, פציעות ספורט

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
כאב כתף והמשך היד אופיר 17/07/2019 19:05
 • היי , המצב שלי כזה , לפני שנה וחצי הייתי מאמן באופן רציף במכון כושר , לאט לאט החל כאב ב2 שורשי כפות היד שאחרי מספר ימים התחיל להיות רציני ולמנוע ממני להתאמן . לאחר כשבוע של מנוחה , הופיעו כאבים ב2 הכתפיים גם כן. הייתי בהמון בירורים וכן טיפולים כמו פיזותרפיה והזרקת קורטיזון שלא עזרו . הכאב משפיע עלי לרוב כאשר אני עושה איזשהי פעולה עם האיזורים הכואבים או אם אני נשען עליהם או נשאר בתנוחה שגורמת לכאב. בכף היד הכאב החל להיות משמעותי גם כאשר אני רק מקפל את היד כלפי פנים , בנוסף בעת שימוש במכשיר הנייד או סתם כתיבה , יכול מאוד להשפיע. הייתי אצל מומחי כתף שגם שלחו אותי לMRI בכתף אחת ומצאו קרע זעיר בגיד סופרה ספינטוס שלדעתם לא אמור לעשות את ההשפעות שאני מתלונן עליהן. מצבי הנוכחי לאחר שנה וחצי מתחילת הכאבים כבר לא מתאמן בכלל ורק מנסה לטפל במצב ללא הצלחה . אשמח לדעה או לעצה לגבי המצב , תודה רבה .

 • + הוסף תגובה
כאבים בכתף וביד. ד"ר נועם רשף 17/07/2019 19:38
 • שלום אופיר. ממה שאתה כותב - אני מבין שעיקר הבעיה היא הכתף ולא שורש היד. נראה שביצעת בירור מסודר לכתף אבל לא לשורש היד. אם בדיקת MRI הדגימה קרע קטן בסופרספינאטוס, ולא נראה שזו הבעיה, הייתי מציע MRI ארטרו - כלומר הזרקה של חומר ניגוד לתוך המפרק. במקרים רבים, פגיעה בלברום - טבעת סחוסית בתוך הכתף - או בגיד הביספס - גורמת כאבים. לגבי שורש היד - יש לפנות למומחה כף יד ולבצע MRI שורש היד. בהצלחה.

 • + הוסף תגובה
שבר מאמץ בפנים הירך סיגל 12/07/2019 16:51
 • שלום דר רשף מזה כחודש אני סובלת מכאבים בקרבת המפשעה שהרגישו כמו דלקת בשריר. אני רצה חובבת שבחודש האחרון עבדתי בעצימות גבוהה. פניתי לאורטופד שחושד בשבר מאמץ הפנה אותי למיפוי עצמות אחרי צילום אגן. האם בינתיים כדאי להמשיך לרוץ בעצימות נמוכה? ללכת רק? כמה זמן זה מחלים? תודה!!!

 • + הוסף תגובה
כאבי מפשעה. ד"ר נועם רשף 12/07/2019 18:03
 • שלום סיגל. קשה לומר רק מהתאור האם יש או אין שבר מאמץ, אך החשד סביר. האם בוצע צילום אגן? מיפוי עצמות SPECT מבוצע כדי להדגים שברי מאמץ, אך אולי שווה לבצע MRI שידגים ממצאים אחרים כמו דלקות גידים או קרעים בגידים, פגיעה במפרק עצמו וכדומה. זאת כמובן מעבר לחיסכון בקרינה. לגבי ההתייחסות הספורטיבית - אם יש חשד לשבר מאמץ הפעולה צריכה להיות מנוחה! מלאה ! לפחות 3-6 שבועות. לא ריצה ולא הליכה ספורטיבית הליכה לא מאומצת. אם ישנו חשד לשבר מאמץ בצוואר הירך שיוכח ב MRI יש צורך לקבע את השבר מניעתית. שוב - אני מכוון לגרוע כיוון שלא בדקתי אותך בדיקה פיסיקלית ואין לי הערכה לגבי מהות הפגיעה האמתית. אני מציע להתייעץ שנית עם האורטופד שלך או לפנות ל אורטופד ספורט להערכה נוספת. בהצלחה.

 • + הוסף תגובה
כאבי מפשעה סיגל 12/07/2019 18:12
נקע בקרסול אבנר 02/07/2019 15:38
 • אהלן שלום לכולם לפני כחודש וחצי נקעתי את הקרסול- אובחן קרע חלקי ברצועות CFL וATFL. נכון להיום עדיין יש נפיחות בחלקה העליון של הרגל, וכאבים בהפעלת עומסים על הרגל- בריצה שכוללת דריכה חזקה על הרגל, בטווחי תנועה על מדרגה, בכיפוף הברך מול קיר וכו'. איך אני מתקדם בתהליך ההחלמה? מרגיש תקוע כבר תקופה ללא שינוי מהותי במצב.. האם עליי לטפל בנפיחות? בטווחי תנועה? מדוע חודש וחצי לאחר הפציעה עדיין יש נפיחות וכאב שלא נראה שמשתפר? תודה לעוזרים!

 • + הוסף תגובה
נקע בקרסול ד"ר נועם רשף 02/07/2019 16:02
 • שלום אבנר. חשוב לדעת האם אתה מטפל בקרסול בטיפולי פיזיותרפיה. המתנה לבדה לא תמיד מספיקה. אם לא - זה הזמן להתחיל. אם כן - ולמרות הטיפולים אין שיפור יש צורך ב MRI של הקרסול כדי להעריך את מידת הפגיעה האמיתית ברצועות והאם ישנו נזק לסחוס או מבנים נוספים. כתלות בחומרת הפציעה שיקום מנקע קרסול אורך מספר שבועות קצר ועד אפילו חצי שנה. בהצלחה.

 • + הוסף תגובה
נקע בקרסול אבנר 02/07/2019 16:48
 • תודה על תשובתך אני מבצע פיזיותרפיה כבר מעל לחודש, בעיקר תרגילי יציבה ותרגילים עם רצועה, ועיסויים לבד ואצל פיזיותרפיסט מומחה פציעות ספורט. התרגילים קידמו אותי אבל כמו שאמרתי נותר אזור ספציפי שלא מחלים להרגשתי. הפיזיותרפיסט שלי המליץ לבצע תרגילים להגדלת התנועה כדי לטפל באזור הבעייתי אבל אני רוצה לשמוע חוות דעת נוספות. האבחנה הראשונית בוצעה ע"י אולטרסאונד, האם בדיקה זו לא מספיקה? תודה!

 • + הוסף תגובה
נקע בקרסול ד"ר נועם רשף 03/07/2019 16:24
 • שלום אבנר. אם אין שיפור - אתה צריך לבצע MRI ולהבדק שנית.

 • + הוסף תגובה


הצטרפו לאינדקס הרופאים!