כאב ביוץ (Mittelschmerz)

ראשי
אבחון ובדיקות
מניעה וטיפול
שאלות ותשובות

תאור

זהו אחד הגורמים הנפוצים לכאב מחזורי באגן בקרב נשים בגיל הפוריות. מעריכים שכמחצית מהנשים חוו כאב זה, במהלך השנים הפוריות שלהן.
למרות שהקשר המדויק של מה שמכונה "כאב ביוץ" לביוץ אינו מבוסס, ייתכנו גורמים אפשריים, כמו דלף מהזקיק המוביל והתכווצויות של החצוצרה, הרחם והמעי הגס. "כאב ביוץ" הוא אירוע שלפני ביוץ וקורה בין היום 14 ל-16 של המחזור. הכאב הוא חד-צדדי, חד, ממוקד ומתפזר תוך 24 שעות. לעיתים יש סיפור קודם של אירוע דומה.
כאב הביוץ מורגש כשהזקיק בשחלה מצוי בתהליך צמיחתו הסופית לקראת התפקעותו ושחרור הביצית מתוכו לחלל הבטן. מהחלל, הביצית נשאבת על ידי החצוצרה. חלק מהנשים מרגישות תהליך זה ככאב חד או כאב עז בבטן התחתונה, ובדרך כלל בצד ימין. אצל חלק מהנשים יש גם דמם קל מהנרתיק במצב זה. אצל חלק מהנשים הכאב הוא קל ועמום יותר.
ד"ר גלסנר מתי

אבחון ובדיקות

אין דרך אבחון כלשהי שתוכיח שמצב זה הוא הגורם לכאב של המטופלת. במחשבה זו, האבחנה היא על דרך השלילה, כלומר, שלילת גורמים אחרים לכאב.

טיפולים ותרופות

הטיפול הוא במשככי כאבים, כיוון שהכאב יחלוף בהמשך באופן עצמוני.
פורומים, ביוץ והזרעה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
הזרעה שני 11/07/2019 14:40
  • עשיתי הזרעה ב17/6 ועשיתי היום בדיקת היריון ביתית יצא חיובי איך אני מחשבת את גיל ההיריון?

  • + הוסף תגובה
הזרעה ראשונה סוזי 06/07/2019 22:50
  • שלום, במידה והזרעה ראשונה לא מצליחה האם הסיכויי עולה בהזרעה שנייה? מה ההבדל בין ראשונה לשנייה? כמות ההורמונים שהגוף מתרגל או שזה לא קשור..מדוע אומרים שהסיכויים גדלים מהזרעה להזרעה ומנגד יש נשים שעושות שש הזרעות ולא מצליחות..מנסיונך מה הסיבה..

  • + הוסף תגובה
אוטרוגסטן 100 קרן 06/07/2019 20:14
  • שלום אני אחרי 2 לידות מוקדמות לפני שבוע 37 וגם לאחר 2 הפלות הביאו לי אוטרוגסטן 100 ומרו לי לקחת אותו ישר אחרי הביוץ רופא אחד אמר לי לקחת 1 ביום ורופא שני אמר לי לקחת 2 ביום מה מומלץ מפחדת לעשות נזק

  • + הוסף תגובה


הצטרפו לאינדקס הרופאים!