זיהומים בנרתיק (Vaginitis)

ראשי
מניעה וטיפול
שאלות ותשובות

תאור

בדקי את הסיכון שלך לסבול מדלקות וזיהומים בנרתיק >>>
וגיניטיס הוא מצב דלקתי של הנרתיק הגורם להפרשה, לגרד או לכאב מקומי.
הסיבה היא בדרך כלל שינוי במאזן התקין של חיידקים בתוך הנרתיק או זיהום חיצוני. הגורם לווגיניטיס יכול להיות גם ירידה ברמות האסטרוגן בגיל הבלות.

הפנייה לקבלת טיפול רפואי מומלצת רק כאשר סימני וגיניטיס מופיעים בפעם הראשונה, כאשר ייתכן ומדובר במחלת מין וכאשר התסמינים אינם מתאימים לזיהום מפטרייה. אין צורך לפנות לרופא כאשר ברור כי מדובר בווגיניטיס על רקע זיהום מפטרייה והטיפול ניתן להשגה. ככלל, הזיהומים הווגינאליים אינם גורמים לסיבוכים. אצל נשים הרות Bacterial vaginosis ו-Trichomoniasis יכולים להיות קשורים בלידות מוקדמות. בנוסף, בזיהום מסוגים אלה יש מקום לבדוק גורמים אחרים למחלות מין.

פרופ' ראובית הלפרין

סימפטומים


התסמינים של וגיניטיס כוללים:
- שינוי הצבע, הריח והכמות של ההפרשה מהנרתיק;
- גרד או גירוי בנרתיק;
- כאבים בזמן קיום יחסי מין;
- כאבים בזמן מתן שתן;
- ייתכן דמם לדני קל;
יש לציין שבווגיניטיס מסוג Bacterial vaginosis מופיעה הפרשה לבנה-אפורה, בעלת ריח דוחה, המזכיר ריח דגים. הפרשה זו מתגברת לאחר קיום יחסי מין. זיהום מפטרייה מתאפיין בגרד ובהפרשה לבנה, סמיכה, המזכירה גבינת קוטג'. Trichomoniasis מתאפיינת בהפרשה קצפית ירקרקה-צהובה.


מחשבון לחישוב הסיכון לנשים לסבול מדלקות וזיהומים בנרתיק >>>

טיפולים ותרופות

הטיפול המתאים ב-Bacterial vaginosis הוא באמצעות Metronidazole או Clindamycin בטבליות או בפתילה וגינאלית. זיהום מפטרייה מטופל בדרך כלל באמצעות משחה ובפטיליות וגינאליות מסוג Clotrimazole או Miconazole. זיהום עקשני יותר מפטרייה יכול להיות מטופל בטבליות מסוג Fluconazole או Ketoconazole. לעיתים יש צורך בטיפול מונע. Trichomoniasis מטופל בטבליות Metronidazole. ב-Atrophic Vaginitis מטפלים באמצעות תכשירי אסטרוגן למיניהם: משחות, טבליות וגינאליות, או טיפול מערכתי באסטרוגן. טיפול ב-Noninfectious Vaginitis כולל הימנעות מחומרים הגורמים לגירוי הנרתיק, כמו סבון ריחני, אבקת כביסה, תחבושות או טמפונים.

מניעה

מניעה של זיהום וגינאלי היא בעיקר על ידי הפחתה ברחצה חוזרת של אזור הנרתיק (משנה את מאזן החיידקים בנרתיק), על ידי הקפדה על לבישת קונדום (Condom) בעת קיום מגע מיני למניעת זיהומים העוברים ביחסי מין, אכילת יוגורט המכיל Lactobacillus ולבישת בגדים תחתוניים מכותנה.
פורומים, אורו-גינקולוגיה, בריחת שתן ורצפת האגן

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
צניחת שלפוחית השתן רררר 04/07/2019 21:12
  • היי אני בת 31 לאחר 4 לידות רגילות כבר לאחר הלידה אובחנתי בצניחת השלפוחית כרגע זה בדרגה החמורה ביותר המליצו לי לבצע ניתוח אבל מאחר ואני רוצה עוד ללדת אז זה ירד מהפרק המליצו לי על פסרי האם במצב חמור זה יכול לעזור? אשמח לתשובה בהקדם האפשרי דחוף מאוד!!!!

  • + הוסף תגובה
תכיפות ודחיפות בשתן שיר 01/07/2019 18:35
  • שלום,אני בת 35 ובתקופה האחרונה יש לי דחיפות פתאומית במתן שתן ואין לי יכולת להתאפק(דבר שבעבר לא היה בעייתי בכלל). הרופאה אמרה לי לעשות בדיקות שתן. האם הבדיקה הזאת עוזרת להבין את הבעיה? איזה בדיקות צריך לעשות ואיזה טיפולים?

  • + הוסף תגובה
דם בשתן אמיל 125 20/06/2019 14:14
  • כמה ימים של דם מעט גושי בשתן ללא צרבת אבל עם מעט כאבי בטן. התוצאה היום בכללית: RBC U STRIP= 300/UL PROTEIN U STRIP=30 MG/DL LEUCOCYTES U S= 25/UL הרקע בעבר היה דם טרי שהוסבר בלקיחת אספירין המשכתי עם אספירין במינון נמוך יותר, אך איני בטוח שזו הסיבה/ מניח כי צריך ללכת רופא,ועד אז?

  • + הוסף תגובה


הצטרפו לאינדקס הרופאים!