לורטדין (לורסטין, אלרג'יקס) Loratadine

פורומים לופוס ומחלות אוטואימוניות

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
Htlv בת 20 19/01/2020 13:46
HTLV פרופ' ננסי אגמון-לוין 19/01/2020 22:05
  • זה שם של נגיף , אשר לעיתים קשור בתופעות אוטואימוניות.

  • + הוסף תגובה
Htlv בת 20 20/01/2020 12:35
APS ולופוס רעות 19/01/2020 11:43
  • שלום, אני מאובחנת מזה כשלוש שנים עם APS ראשוני (לאחר אירוע provoked DVT) ומטופלת עם קומדין, בנוסף הופיעו סימנים קליניים של לופוס (כאבי מפרקים ונשירה) והוחלט על הוספת טיפול בפלקווניל שהעלים לחלוטין את הסימפטומים. מבחינה מעבדתית לאורך השנים מאז הגילוי, ערכי המעבדה עקביים- dsDNA שלילי, ANA חיובי בטייטר גבוה, נוגדני APS חיוביים בטייטר גבוה ( triple positive) וערכי המשלים משתנים (מידי פעם בנורמה, לפעמים מתחת לנורמה). שאלותיי - 1. האם ישנה דרך להעריך את הסיכויים להתפרצות full blown" lupus" בהמשך לאור מהלך המחלה המתואר? (זוכרת שקראתי שמהלך המחלה בשנה הראשונה מהווה תחזית מהימנה לאופיה וחומרתה בהמשך, אך לא בטוחה לגבי אמיתות אמירה זו). 2. מאפייני נוגדני הANA בבדיקות השונות השתנה לאורך השנים, בהתחלה היה Mixed Pattern, אח"כ Dense fine speckled וכעת HOMOGENEOUS. מה המשמעות של כך?

  • + הוסף תגובה
APS ולופוס - לא תמיד שתי אבחנות שונות. פרופ' ננסי אגמון-לוין 19/01/2020 22:10
  • שלום רעות, השאלה מורכבת ולצערי לא ברת תשובה בתכתובת שכזו , אבל אנסה במשהו לסייע. בעיני לופוס ו APS (תסמונת הנוגדנים האנטיפוספוליפידים) הם שתי מחלות היושבות על אותה הקשת , לחלק מהמטופלים יש רק לופוס , לחלק רק APS ולמטופלים רבים יש תחלואה אוטואימונית שהיא "על הקשת" לפעמים נוטה יותר לצד אחד ולפעמים לשני. מהתיאור שלך (שהוא חלקי מדי בכדי לתת תשובה מלאה) יש להניח כי מדובר בעיקר ב APS - עם מאפיניים לופוסים קלים. אנחנו (הרופאים העוסקים בלופוס) יכולים להעריך את הסיכון בשנים הראשונות (אכן השנה הראשונה היא המשמעותית במדגם סטטיסטי גדול, כאשר מתייחסים לחולה אחד ומיוחד הנתונים הזמנים המותאמים אישית יכולים להיות ארוכים יותר). מקווה שזה שופך קצת אור על שאלתך.

  • + הוסף תגובה
גיוס לצבא נ 19/01/2020 18:27
  • שלום רב, לבת שלי יש צו ראשון. היא סובלת ממחלות אוטואמוניות (אדיסון ואפלה). מה הסיכוי שהצבא מגייס אותה

  • + הוסף תגובה
שלום נ. פרופ' ננסי אגמון-לוין 19/01/2020 22:04
  • אני מאמינה כי אנחנו מנהלים את המחלות ולא (המחלה מנהלת אותנו) ולכן אם הבת שלך רוצה להתגייס אני מאמינה שזה אפשרי. ואכן מרבית המטופלות הצעירות שלי שרצו להתגייס עשו כן - אם זאת מרביתן התנדבו. אני מציעה לפנות לרופא/ה המטפל במחלותיה האוטואימוניות - לקבל מכתב מסודר המפרט את בעיותיה הרפואיות ואת מצבה העדכני לפני "צו ראשון" וזאת כי בחלק המועט של המטופלים ניתן להשלים גיוס מן המנין, ולאחרים פתוחות חלופות (כאמור, אנחנו קובעות). בהצלחה.

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!