קלוזאפין Clozapine

פורומים טיפול בדיכאון וחרדה בנוירופידבק

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
נוירואופטימל /נוירופידבק דינאמי מיכל 27/12/2018 13:12
  • לאחרונה יש פרסומים על מכונים שונים המטפלים בשיטת הנוירואופטימל/ נוירופידבק דינאמי. רצתי לדעת מה דעתך על סוג טיפול זה. האם זה יעיל? הוכח מדעית? מוכר? מה ההבדל בינו לבין נורופידבק אחר

  • + הוסף תגובה
תשובה ד"ר דורון תודר 05/01/2019 10:02
  • שלום רב כאשר דנים ביעילות של נוירופידבק יש כמה סוגיות שראוי לבחון. אנשים נוטים לחשוב שנוירופידבק הוא דבר אחד ולכן פעמים רבות שמעתי הערה בסגנון "עשיתי נוירופידבק ולא עזר לי...". משול הדבר לאמירה: ניסיתי כדור והוא לא עזר לי... השאלה המעניינת היא כמובן מה יש בכדור. ואם כדור לא עזר, אין זה אומר שכל הטכנולוגייה של מתן טיפול באמצעות כדורים לא טובה. לעצם העניין: בטיפול באמצעות טכנולוגיית נוירופידבק יש כמה פקטורים חשובים: א. המכשיר- מדובר בטיפול מכשירני. יש מכשירים איכותיים שמוגדרים כמכשירים רפואיים, ועוברים בקרה כמכשירים רפואיים. מכשירים אלה נוטים להיות יקרים יותר, אבל ניתן לסמוך עליהם יותר מאשר מכשירים שאינם מוגדרים כרפואיים. חלק לא קטן מהמטפלים בארץ משתמשים במכשירים שמיובאים על תקן של צעצועים. מכשירים אלה מוכנסים תוך כדי אמירה שמדובר במכשיר שאינו מתיימר להיות רפואי או טיפולי. בדיקות הבקרה על מכשירם כאלה הם מינימליים ובעיקר רוצים לוודא שהמשתמשים לא יכולים להתחשמל ודברים מעין אלה... לאחר שהיבואן הכניס את המכשיר- אנשים משתמשים בהם כרצונם. גם לצרכים רפואיים...הנושא לא מפוקח כפי שראוי היה להיות מטיפול שמתערב באופן הפעולה של המוח. ב. מרבית המחקרים בתחום הנויורפידבק נעשו באמצעות טכנולוגיות שמוגדרות בצורה ברורה. זה תנאי בסיסי לפרסום מאמר מדעי. לכן, ברוב המוחלט של המקרים המאמרים מבהירים בצורה ברורה מה הייתה הדרך שבה מחושבים הדברים השונים אותם צריכים לחשב בעת טיפול בנוירופידבק. יש מכשירים בשוק שמחשבים את הדברים באמצעות נוסחה סודית.. כיוון שכך מכשירים אלה בדרך כלל לא נחקרים. יש כמה מערכות "דינמיות" בשוק שטוענות שהן מחשבות את הדברים באמצעות נוסחות מתורת הכאוס... אמירה שנשמעת מרשימה אך לטעמי היא שיווקית בלבד. בכל אופן איני מכיר ולו מאמר מחקרי מדעי אחד שהוכיח שמכשירים אלה יותר יעילים מטיפול דמה. ג. המטפל- אסור להקל ראש בידע של המטפל. בסופו של דבר, יש מטפלים שיודעים יותר ויש פחות. יש כאלה שלמדו שנים רבות ויש כאלה שעשו קורס בסוף שבוע... חלק גדול מהמערכות הדינמיות נועדו לעבוד באופן אוטומטי בכדי לתת לאנשים שאינם אנשי מקצוע כלי טיפולי אותו הם יוכלו להפעיל לאחר סדנת סוף שבוע... בהצלחה

  • + הוסף תגובה
הערה חשובה על חוות דעת הד"ר בענין הנויריפדבק דינמי אסתר 18/10/2020 23:23
  • אכן, ישנם סוגים רבים של מכשירי נוירויפדבק, מכשירים שניתן לכנותם כדבריך, "צעצועים", אך חשוב להבדיל בינו לבין המכשיר נוירואופטימל, שעלותו היא קרוב ל 35 אלף דולר! ומפותח ע"י חברת זנגר, התוצאות ממכשיר זה הן יעילות, אכן, חשוב לשלב זאת עם טיפול רגשי מקצועי,ולא להסתפק רק באימון המוחי, אך אין להשוותו לשאר המכשירים!

  • + הוסף תגובה
ocd ונוירופידבק סבטה 29/09/2020 08:33
  • היי, בני בן 14 עם כפייתיות חזקה, ממליצים כעת על טיפול תרופתי. האם לא כדאי להתחיל בשיטה קלה יותר כמו נוירופידבק? אשמח לדעתך המלומדת.

  • + הוסף תגובה
דיכאון יעל 03/09/2020 06:29
  • אני סובלת מדיכאון כבר מס' שנים, במהלך השנים לקחתי כמה סוגי כדורים לדיכאון, ציפרלקס, וולבטרין וכרגע אני לוקחת ברינדליקס. הבעיה שאני מתחילה לקחת ושבועיים ראשונים עוברים בסדר, אך לאחר מכן תופעות לוואי שקשה לי לעמוד בהם. כרגע עם הברינדליקס לקחתי כבר חודש אבל יש לי גלי חום נוראיים, והיותר גרוע זה עוויתות של שרירים שמופיעים בעיקר אחר צהרים וערב. אני צריכה כשזה קורה ללכת וללכת כדי להרגיע את הגוף. אני ממש אובדת עצות מה עושים?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!