מירטאזאפין (מירו, רמרון) Mirtazapine, Miro, Remeron

פורומים חרדה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
חרדה שהתגברה והתעטפה בחרדת קיום לאחר נטילת ריטלין אור 25/11/2020 23:57
  • שלום רב, אני בן 21, שוקל 71 ק"ג ולוקה בהפרעות קשב וריכוז. לא השתמשתי בתרופה כזו או אחרת לטיפול באופן ממושך אלא בתקופות של כשבוע-שבועים. יש לי נטיה לחרדה לאחר אכילת מתוק ושתית קפאין. לאחרונה ניסיתי ריטלין 40mg, אין כלכך תופעות לוואי והוא משפיע בצורה המיטבית ככל הנראה. לפני 5 ימים הפסקתי עם התרופה לאחר שהתרופה כנראה (עבר לי אחרי 3 ימים מעת הפסקת נטילת התרופה) גרמה לי למחשבות על היקום, לתפיסת עצמי ביקום ולאיבוד כל חשק או רצון בעולם. מין השקפת עולם הסולדת מהחומריות שבעולם וראית העולם ללא כל מטרה. זה היה קורה בעיקר לאחר כ4 שעות מנטילת התרופה. בעת הפסקת התרופה המחשבות עדיין לא חלפו, אך כעבור 3 ימים הן חלפו.. (נטלתי את התרופה במינון 30mg למשך שבוע וחצי, ומשזה פחות עזר ולווה בתופעות לוואי של כאבי ראש וכו, עברתי ל40mg למשך שבועים בערך.) האם יש הסבר לתופעה? האם כדאי לנסות ליטול שוב את התרופה? האם כדאי לעבור לאטנט? האם המינון גבוה מדי? ומה אם אני רוצה השפעה של כ12 שעות, נניח שלא גרם לתופעות- אפשר היה ליטול פעמים 40מג של ריטלין? שאלה נוספת- מדוע השלכות התרופה עברו רק לאחר כמה ימים מנטילתה האחרונה ולמה היה צורך ביותר שעות שינה בלילה וקושי לקום בבוקר, למרות שישנתי מספיק (ביחס אליי ובכלל)? את המחשבות ליוותה חרדת קיום ופחד ממוות, חשש מהלא נודע, חשש מגודל היקום ביחס לגודלי ביקום. חרדה מלאה שלא קיימת עכשיו (לפחות בנוגע לנושאים הללו).

  • + הוסף תגובה
שואל השאלה- דבר נוסף אור 26/11/2020 11:27
  • עלתה לי סברה הנוגעת לשאלות הקיום, וההתבוננות המוחשית אליהן. האם קיים מצב, בו רמת האינטליגנציה הקיימת, בהנחה שאין בעיות קשב וריכוז- מתממשת במלואה לאחר שאני נוטל תרופה? וזה כמובן משליך לשאלות המהותיות. אך יחד עם זאת, גם עכשיו (לאחר הפסקת הנטילה), אני יכול לשאול עצמי אותן שאלות, אך ללא אותה התרגשות וחרדה שהייתה קיימת בעת הנטילה.

  • + הוסף תגובה
שואל השאלה- עוד משהו שאני רוצה לציין אור 27/11/2020 15:09
  • אני רוצה לציין, שהכדור משפר את המחשבה שלי בצורה מדהימה. כשאני לומד, הלמידה נעשית אפקטיבית הרבה יותר. זה כמובן לא משהו חדש ואלמלא כך, ודאי הייתי מפסיק את הטיפול ללא חשש. באמת חשוב לי בכל זאת לקבל טיפול יעיל בהפרעות הקשב וריכוז, כי הן דיי חמורות אצלי. לגבי ההגדרה 'חרדה' לדבר- יכול מאוד להיות שאפשר להגדיר את זה יותר כ'מחשבות טורדניות', אני ב"ה לא חווה סימפטומים פיזים- גם בחיי היום-יום ללא השימוש בתרופה. אני באמת מקווה שזה קורה עקב הסתגלות לתרופה/מינון לא מתאים, כי אני לא מעונין ליטול כדורים נוספים 'רק' בשביל התרופה.

  • + הוסף תגובה
החלפת כדורים אבי 27/11/2020 13:43
  • שלום דוקטור, אני בן 34 נוטל ויפאקס 225 מג , לפני הויפאקס נטלתי ציפרלקס 20 אשר לפתע הפסיק להשפיע כמו בעבר אך בהחלט נתן שנתיים נהדרות, עכשיו עם הויפאקס יש לי קושי לשמור על זקפה והוחלט עם הרופאה הפסיכיאטרית להחליף לפריזמה, האמת אני מפחד מההחלפה כי שמעתי שלרדת מויפאקס ולעבור חזרה לssri מביא איתו תופעות לוואי לא נעימות מה דעתך על הנושא?

  • + הוסף תגובה
קלונקס עירית 26/11/2020 23:18
  • שלום. אני לוקחת 30 יום קלונקס 0.5 מיליגרם.הבנתי שכדי להפסיק צריך לרדת בהדרגה. אז רציתי לדעת בבקשה האם אני צריכה לחצות את הכדור ולשתות חצי ממנו ואם כן אז לכמה זמן. תודה לך

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!