דיאזפאם (אסיוול, דיאז) Diazepam, Assival

פורומים חרדה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
שילוב של כדורי ציפרלקס עם גראס ירוק Sisi 19/01/2020 17:53
 • האם נטילת כדורי ציפרלקס בשילוב גראס ירוק מסוכן בהריון,מהן תופעות הלוואי?

 • + הוסף תגובה
שילוב של כדורי ציפרלקס עם גראס ירוק ד"ר יששכר הרמן 20/01/2020 10:13
 • כעיקרון ביעוץ בנושא סיכונים עקב תרופטת בהריון יש להתיעץ עם יחידה טרטולוגית, ראי למשל כאן: https://www.health.gov.il/Subjects/pregnancy/health_centers/Pages/Teratology.aspx השילוב בין קנביס וציפרלקס אינו רעיל, אבל קנביס פוגם בהשפעה של ציפרלקס. שימוש בגראס בהריון מסכן את העובר. יש מחקרים רבים המראים כי תינוקות שנולדו לאמהות שהשתמשו בגראס במהלך ההריון נולדים במשקל נמוך יותר, וסובלים מבעיות שונות. אני מכיר את הטענות בעד קנביס, ובמיוחד את האמירות של "אנחנו לא באמת יודעים אם קנביס בהריון מזיק" ועד לטענות מופרכות שזה בכלל טוב ובריא בהריון. שנים רבות הועלו טענות שקנביס כלל לא מזיק (כולל פרסום כזה ב- 1995 בירחון הרפואי "הלנצט") עד שנתגלו הנזקים (ב- 2007 "הלנצט" פרסם מאמר מערכת בו חזר בו מהקביעה שקנביס איננו מסוכן). כיום יש הרבה מחקרים המראים כי עישון קנביס כרוך בסיכונים ליולדת (די נדיר), וכי תינוקות שנולדו לאמהות שצרכו קנביס בהריון נולדים במשקל נמוך יותר. יש ביקורת על המחקרים האלה כיוון שבמקרים רבים מדובר באימהות שצרכו לא רק קנביס אלא סמים נוספים, אבל עדיין יש חשש לסיכון.

 • + הוסף תגובה
הפרעת פאניקה יעל 24/12/2019 22:11
 • פעם ראשונה שחוויתי התקף פאניקה היה באפריל, זה קרה כמה ימים אחרי ניתוח ולא ידעתי שמדובר בהתקף פאניקה, חשבתי שבגלל חומרי ההרדמה זה קרה. היה לי דופק 130 במנוחה, רעידות, מחנק, נימול בגוף, טשטוש ראייה, דחף לשירותים ושתייה מרובה עקב יובש בפה. זה נמשך 6 שעות, שעות של ייסורים כאשר אני בטוחה שאני חווה התקף לב. בבית החולים עשו את כל הבדיקות הקרדיולוגיות. כולל רנטגן, אולטרסאונד של הלב, בדיקות דם וכו'.. ולא מצאו כלום. אחרי שבוע וחצי זה עבר כלא היה. כאשר כל השבוע וחצי אני חווה התקפים חוזרים. חשבתי שזה מקרה חד פעמי עקב הניתוח שלא יחזור על עצמו. שבוע שעבר זה קרה שוב. כאשר אני בחו"ל, פתאום ברגע אחד מרגישה דופק משתולל, מחנק, רעידות בכל הגוף, צמא, שתיתי מים בצורה מטורפת, פיפי כל 5 דקות, הרגשתי שהכל קורס עלי. רק שהפעם הייתי רחוקה מהעיר ולקח לי 5 שעות של סבל בלתי יתואר עד שהגעתי לבית החולים. שם שוב חשדו שמדובר באירוע לבבי ומדדו דופק שלא ירד מ 130 במנוחה מוחלטת, רעידות בכל הגוף, מחנק וכו'.. שוב הכל היה תקין מבחינת בדיקות, ורק אני שוכבת, מרגישה כאילו הגוף שלי טיל שעוד שנייה ממריא, רק השם יודע לאן. הפסקתי את הטיול באמצע, ביקשתי מבית החולים כדורי שינה חזקים וטיפול להרגעה הורדת דופק, על מנת שיצליח לתפוס טיסה חזרה לישראל ולהגיע בשלום. כאשר כל הדרך חזרה אני חווה התקפים שוב ושוב. פעם שנייה שזה קורה ואני מבינה שכנראה מדובר בהתקף פאניקה/הפרעת פאניקה. שאלות שאני שואלת את עצמי, האם ייתכן התקף פאניקה שנמשך 6 שעות רצוף ובמשך שבוע לסירוגין? האם זה אומר שאני לא שולטת על עצמי יותר? האם יש תרופת מנע כאשר מרגישים את הניצוץ הראשון שזה מופיע?

 • + הוסף תגובה
הפרעת פאניקה ד"ר יששכר הרמן 26/12/2019 17:00
 • התקף חרדה הוא מטיבו קצר, עד חצי שעה, אבל אינך היחידה המתארת התקף ממושך של שעות רבות. הסיבה לכך היא שההתקף עצמו, לאחר שכבר חלף מותיר אותך חוששת ופוחדת מההתקף, ומוצפת במחשבות קטסטרופליות שמצידן מגבירות את החרדה. ומכאן שלאחר שההתקף כבר חלף הפחד ממנו עדיין נשאר וממשיך לגרום לסבל רב וחוויה שזה לא עובר שעות ארוכות. בטיפול CBT לומדים לזהות את המחשבות הללו ולהלחם בהן, דבר שמסייע לקצר את ההתקף. הטיפול במצב כזה הוא ב- SSRI שיכולים בתוך כמה שבועות לסלק את ההתקפים. בזמן התקף אין טיפול תרופתי שיכול להועיל.

 • + הוסף תגובה
יעל אור 19/01/2020 23:42
 • היי יעל , בעבר חוויתי את התסמינים שאת רושמת בשילוב עם דברים קשים נוספים, רסיטל במרשם רופא משפחה הוציא אותי מזה לאחר כחודש, עד שהחודש חלף לא היה שום שיפור, לאחר מכן זה נעלם כלא היה כבר 3 שנ

 • + הוסף תגובה
החלפת ssri הילד 16/01/2020 22:57
 • שלום דוקטור, ראיתי שכתבת שיכול לקחת לפאקסט 6-9 שבועות להשפיע. האם זה המצב גם כאשר בוצע מעבר לפאקסט מתרופה אחרת ממשפחת ה- SSRI? בכל מעבר תרופה נדרש זמן כל כך ארוך כדי לבחון אם היא בכלל עוזרת? תודה מראש!

 • + הוסף תגובה
החלפת ssri ד"ר יששכר הרמן 18/01/2020 14:08

הצטרפו לאינדקס הרופאים!