אמצעי מניעה גברים- האחריות היא גם עליכם

אמצעי מניעה גברים- האחריות היא גם עליכם
כתבה פרסומית כתבת חסות


כאשר גבר פוגש אישה ושניהם ניגשים לקיים יחסי מין, האחריות שמאותו לילה של אהבה לא יוולד במקרה ילד לא מתוכנן מוטלת על שני הצדדים. על מנת שאכן לא יוולד ילד לא מתוכנן, רצוי שהגבר יהיה זהיר ויחזיק בארנקו או בכיסו אמצעי מניעה.

אומנם גברים ונשים כאחד אוהבים מאוד ילדים, אך עדיין יש זמן ומקום שבו רוצים להביא ילדים לעולם. לא בכל מערכת יחסים רוצים בני הזוג להביא ילדים לעולם, לא בכל פעם שהם נכנסים למיטה לקיים יחסי מין הם נכנסים בציפייה שבסוף הלילה האישה תיכנס להיריון. הפתרון להישמר מפני היריון לא צפוי ולא מתכונן, הוא כמובן אמצעי מניעה.

אמצעי מניעה של הגבר מתחלקים לשניים. אלו הזמניים, קרי אלו שהוא יכול להשתמש בהם מתי שהוא רוצה, ואמצעי מניעה קבועים, אלו שימנעו ממנו להכניס נשים להיריון לצמיתות. אמצעי המניעה הזמני הטוב ביותר שקיים כיום הוא כמובן הקונדום. מדובר בתכשיר המזכיר בצורתו איבר מין גברי, עשוי לטקס, אשר על הגבר לחבוש על איבר המין שלו בעת קיום יחסי מין. הקונדום מונע מגע של איבר מין הגברי עם איבר המין הנשי, ולמעשה מונע חדירה של זרע הגבר אל נרתיק האישה. יעילות הקונדום הינה מעל ל95 אחוז, אך במידה והוא נקרע או נעשה בו שימוש לא נכון, הוא עלול לגרום למעבר של זרע הגבר וכן להכניס את האישה להיריון.

היתרון הגדול של הקונדום על פני אמצעי מניעה אחרים, שמלבד העובדה שהוא משמש כאמצעי שמונע מהגבר להכניס את האישה להיריון, הוא גם מגן עליו ועליה מפני קבלת מחלות שונות. למעשה, כאשר הוא הומצא בתחילת המאה ה20, הוא הגן על גברים מפני מחלת העגבת. כיום הוא משמש בעיקר מגן מפני נגיף HIV של מחלת האיידס ומחלות מין שונות.

אמצעי מניעה זמני נוסף הוא גלולה נגד היריון. גלולה זו שעל הגבר לקחת באופן עקבי מדי מספר שבועות, פוגעת ביכולות הזרע ומונעת ממנו את היכולת להפרות את ביצית האישה. חשוב לציין שגלולות כאלו נוסו בעבר ונחלו כישלון, ועדיין אין מחקרים שמוכיחים את יעילות הגלולה באופן מוחלט.

בשנים האחרונות מנסים חוקרים מאוניברסיטאות שונות בעולם לפתח אמצעי מניעה שונים עבור גברים. בין היתר ישנו ניסיון להמציא שתל שיחסום את זרימת הזרע מהאשכים, ג'ל ומדבקות שידכאו את פעילות הזרע ועוד. פיתוחים אלו נמצאים בחיתוליהם ועדיין אינם נמכרים לציבור הרחב.

אמצעי מניעה קבועים, אשר זוכים להצלחה גדולה, הוא ניתוח קשירת צינורות הזרע. זהו ניתוח קצר שבמהלכו חותכים את הצינורות אשר אחראים על זרימת הזרע מהאשכים לשופכה ובכך מונעים את מעבר הזרע החוצה. מדובר בניתוח שמונע באופן מוחלט מגברים להכניס נשים להיריון, כאשר הסיכוי היחידי שלהם לשנות את המצב הוא באמצעות ניתוח שיחזיר את המצב לקדמותו. גם אז, הסיכויים של הגבר להכניס את האישה להיריון יורדים.

לסיכומו של דבר, אמצעי מניעה של גברים הם אומנם לא מגוונים ומפותחים. אך בהימצא אופציית הקונדום מחד, או ניתוח קשירת צינורות הזרע מאידך, ניתן לומר שגבר ואישה יכולים לקיים יחסי מין בבטחה, וללא חשש שהם יסתיימו כעבור 9 חודשים בחדר יולדות.


פורומים אורולוגיה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
אבנים בכליה עופר 31/03/2020 14:28
 • מצאו לי שני אבנים בכליה בגודל 6ממ ו9ממ האורולוג נתן לי כדורים רווה טינקס ושאני אנסה להוציא אותם. יש סיכוי שאבנים כאלה גדולות ייצאו?ואם לא היה עדיף לשלוח אותי לריסוק אני חושש שהם יתקעו לי ואקבל התקפה חזקה תודה

 • + הוסף תגובה
אבנים בכליות דר' שמואל רויזמן 01/04/2020 22:11
 • תלוי בגישה, אפשר גם לעקוב וגם לטפל במיקום ובגודל שלהן

 • + הוסף תגובה
אבנים בכליה עופר 01/04/2020 22:21
 • האם אבנים כאלו גדולות יכולות לצאת. והאם רווה טינקס יכולות לעזור בלי לקבל התקפה חזקה

 • + הוסף תגובה
בדיקת psa דוד 01/04/2020 21:30
Psa דר' שמואל רויזמן 01/04/2020 22:05
 • תלוי בגילך, בגודל הערמונית, בערכים קודמים ועוד...

 • + הוסף תגובה
הרגשת צורך בשתן ללא נתינת שתן דפנה 31/03/2020 13:08
 • לאחרונה יש לי לפעמים תחושה של רצון לתת שתן ואף לחץ בשלפוחית אך אין שתן מה יכולה להיות הסיבה?

 • + הוסף תגובה
דחיפות וקושי במתן שתן דר' שמואל רויזמן 31/03/2020 14:25
 • יכולות להיות סיבות רבות,כמו: חסימה במוצא כיס השתן, שלפוחית רגיזה, אבנים בדרכי השתן וכו...בכל מקרה אין מנוס מעוץ אורולוגי. המרפאה שלי מאפשרת שיחות יעוץ בווידאו.

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!