שתייה יומית של מיץ חמוציות תורמת לבריאות הלב בגברים

שתייה יומית של מיץ חמוציות תורמת לבריאות הלב בגברים

כתבה פרסומית כתבת חסות

תאריך עדכון: 11/09/2019
מחקר חדש שנערך באוניברסיטת לוואל בקוויבק קנדה קובע כי שתיית מיץ חמוציות על בסיס יומי מורידה את שיעור חמצון הכולסטרול "הרע בדם", LDL (Low Density Lipoproteins), המהווה גורם מרכזי בהתפתחות מחלות לב וכלי דם. ה-LDL מוביל שומן וכולסטרול מהכבד אל התאים דרך כלי הדם, ובהיותו עשיר בחומצות שומן, יש לו נטייה להתחמצן על ידי חומרים המצויים במערכת הדם. בעקבות תהליך זה, כולסטרול מחומצן שוקע ביתר קלות בכלי הדם, ובכך מחמיר את סתימת העורקים ומאיץ התפתחות של טרשת עורקים.

המחקר בדק את השפעתה של שתיית מיץ חמוציות על תהליך זה, מפני שמיץ חמוציות הוא מקור עשיר וטבעי לחומרים נוגדי חמצון (אנטי אוקסידנטים) אשר מספקים הגנה לכלי הדם וללב על ידי צמצום חמצון הכולסטרול הרע בדם.

המחקר נערך במשך 12 שבועות והשתתפו בו 30 גברים בשנות החמישים לחייהם, אשר צרכו על בסיס יומי שלושה מינונים עולים של מיץ חמוציות דל קלוריות: 125 מ"ל, 250 מ"ל ו-500 מ"ל. כל מינון נצרך במשך ארבעה שבועות. עם תחילתה וסיומה של כל אחת משלוש התקופות בהן נצרך מינון מסויים של מיץ חמוציות נלקחו מהם דגימות דם בהן נבדקה רמת חמצון הכולסטרול בדם.

מניתוח תוצאות המחקר עולה תמונה מעודדת, לפיה נמצאה אצל הנבדקים במהלך המחקר ירידה משמעותית ברמת חמצון הכולסטרול הרע בדם בהשוואה לרמתו לפני צריכת מיץ החמוציות. מסקנת החוקרים היתה כי שתייה יומית של מיץ חמוציות מביאה להפחתה משמעותית בחמצון הכולסטרול הרע בדם, ובכך תורמת להפחתת הסיכון לטרשת עורקים ומחלות כלי דם ולב. החוקרים השתמשו במיץ חמוציות דל קלוריות שכמותו ניתן לרכוש בכל מרכול.

המחקר פורסם בגיליון האחרון של כתב העת המדעי הבריטי לתזונה (British Journal of Nutrition) ומצטרף לשורה של מחקרים חדשים שפורסמו לאחרונה, המצביעים על כך שהמרכיבים נוגדי החמצון המיוחדים שישנם במיץ החמוציות מחזקים את מערכת החיסון, מונעים זיהומים במערכת דרכי השתן, ומסייעים בהורדת הסיכון לחלות במחלות לב ובסרטן.

British Journal of Nutrition, Vol. 96: 357-364.
http://journals.cambridge.org/action/displayAbstract?aid=927292

[10/10/2007]

פורומים, אטופיק דרמטיטיס מבוגרים וילדים

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
עונת מעבר צחי 12/09/2019 09:45
  • אני עם אסתמה לא פשוטה. מטופל. לאחרונה הופיעו נגעים מגרדים במפרקים. האם יש קשר בין הדברים? אני יודע שאטופיק זה "אסתמה של העור". תודה

  • + הוסף תגובה
גרד יעקב 23/08/2019 06:59
  • שלום. אודה על קבל עיצה איך להתמודד עם הגרד שבמחלת האטופיק

  • + הוסף תגובה
גרד דר רמית מעוז סגל 24/08/2019 12:19
  • הי. הגרד הוא רק צד אחד של המחלה. יש מספר דרכים לטפל.

  • + הוסף תגובה
בעיות עור בפנים רויטל 07/08/2019 08:59
  • שלום, לאחרונה חלה החמרה בעור הפנים, אדמומיות ויובש- האם את יכולה להמליץ על רופא מומחה שיכול לסייע באזור הצפון (חיפה והעמקים)?

  • + הוסף תגובה
גרד בפנים ד"ר רמית מעוז-סגל 07/08/2019 10:47
  • ניתן לפנות לכל אלרגולוג/אימונולוג לצורך קבלת הנחיות לטיפול באטופיק דרמטיטיס

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!