ניתוח פלסטי באף - בני נוער וניתוחים פלסטיים

ניתוח פלסטי באף - בני נוער וניתוחים פלסטיים

כתבה פרסומית כתבת חסות


בני נוער רבים מנצלים את חופשת הקיץ כדי לעבור ניתוחים פלסטיים. מאז ומתמיד התייחסו בני נוער בחרדת קודש למראה שלהם. אך אם בעבר ההתייחסות כללה ביגוד ותספורות, אזי שהיום היא הרבה יותר משמעותית ומעמיקה וכוללת ניתוחים פלסטיים רבים, ובראשם ניתוח אף.

ניתוח פלסטי אף הוא אחד הניתוחים הפופולאריים ביותר בקרב בני נוער. ככלל בציבור הוא נחשב לניתוח "מקובל" חברתית, זאת להבדיל מניתוח הגדלת חזה למשל. בקרב בני נוער ניתוח אף זוכה להצלחה גדולה במיוחד. יותר מחמישים אחוז מהניתוחים הפלסטיים שבני נוער עורכים הם ניתוחי אף. שניים עשר אחוז מבני הנוער היו שמחים לשנות את האף שלהם. 

על מנת להמחיש את הפופולאריות של ניתוח זה, מספיק לקרוא את הנתון הבא: כמות ניתוחי האף אצל בני הנוער בארה"ב קפצו פי 10, בין השנים 1994 ל-2003, לפי האיגוד האמריקאי לכירורגיה פלסטית.

בטרם נענה על השאלה מדוע בוחרים בני הנוער לעבור ניתוח פלסטי באף, יש לענות על השאלה מדוע הם בוחרים לעבור ניתוח פלסטי. מומחים שונים מחלקים את התשובות לשאלות אלו למספר חלקים. ישנו כמובן עניין המראה. צו האופנה והיופי, הנהירה אחר המראה המושלם. 

ישנם כאלו הבוחרים לעבור ניתוח פלסטי באף  עקב לחץ של הורים או לחץ של הסביבה לשנות את המראה הפיזי (לעיתים לחץ זה מלווה בגישה לעגנית מצד החברה). יש מי שבוחר לעבור ניתוח פלסטי באף או בכל מקום אחר על מנת לחקות את הוריו או גיבורי תרבות שונים. לא אחת הניתוח הוא ניסיון לקבל תשומת לב מההורים או מהחברה. סיבות אלו גורמים לצעירים שונים ורבים להיכנס לחדר הניתוח ולעבור ניתוח פלסטי באף או בכל מקום אחר בגוף.

אז למה בני נוער רוצים לעבור דווקא ניתוח פלסטי אף? האמת היא שההסברים לכך פשוטים מאוד. ניתוח אף, להבדיל מרוב מניתוחי הפלסטי האחרים, הם ניתוחים שניתן לבצע כבר בגיל 16 ואין צורך להמתין עד גיל 18. זאת מאחר והאף מסיים את התפתחותו בגיל זה ואז ניתן לשנות את צורתו. 

סיבה אחרת לעבור ניתוח פלסטי באף היא, שהאף הוא איבר בולט בפנים, וכל שינוי בגודל שלו משנה את מראה הפנים ואת הפרופורציה שלהם. סיבה נוספת היא שמדובר בניתוח קל ופשוט, אשר לא דורש הליכי החלמה ארוכים. מכאן שניתן לבצע אותו בחופשת הפסח או הקיץ, בלי להפסיד לימודים או לבזבז את כל החופשה על החלמה מהניתוח.

אין זה מספיק כמובן שהצעירים מעוניינים לעבור ניתוח אף. על המנתחים לבדוק מספר דברים בטרם יסכימו לנתחם, ועוד הרבה לפני תחילת ההליך הרפואי. עליהם לבדוק שהצעירים קיבלו את הסכמת הוריהם לניתוח (כל מי שמתחת לגיל 18 חייב בחתימת הוריו כדי לעבור הליך רפואי). עליו לבחון שהצעיר או הצעירה קיבלו את ההחלטה לעבור את הניתוח בדעה חופשית בלב שלם, 

תוך מודעות לתהליך שהם עומדים לעבור ולסכנות שבו. לבסוף, עליהם לבחון האם הציפיות של הצעירים מתוצאות ניתוח פלסטי באף מותאמות לתוצאות האפשריות ממנו. גם עבור הצעיר או הצעירה חשוב מאוד שהמנתח יבדוק דברים אלו, גם כדי להראות את רצינותו ומקצועיותו וגם כדי שירגישו שלמים במאה אחוז עם הניתוח.

פורומים, סרטן העור וניתוחי מוז (מוס)

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
סדקים בעור אני 03/11/2019 00:47
 • חולת אנפיזמה קשה, עדיין על הרגליים. קרוסלים נפוחים כבר שנים . עור סדוק בעקב אחד איך שהוא טופל עם אמבטיות מלח ו/או חומץ, פלקסיטול , dermovate לתקופות קצרות. עכשיו יש בעיה גם בעקב השני ועור האגודל. שולחים אותי מרופא עור לפודיאטר, לא עוזר כלום. אומרים לי לשים קרמים. אזי תמיד שמתי, אין חדש. אין בעיה בלב , אין סוכר. מה זה יכול להיות בבקשה?

 • + הוסף תגובה
יובש ד"ר עופר ארנון 08/11/2019 12:34
 • אומנם לא סרטן עור אך נסי למרוח קרם רגליים שמכיל אורייאה בכמות גדולה לפני השינה ולישון עם גרביים. רפואה שלמה

 • + הוסף תגובה
גידולים לא בפנים מלי 04/09/2019 12:40
 • יש לי מספר שומות באזור הפנים והמחשוף. במידת הצורך להסירן, האם אפשרי בשיטת מוס?

 • + הוסף תגובה
שומות צבעוניות ד"ר עופר ארנון 18/10/2019 15:34
 • כריתת שומות צבעוניות לא רגילות (אטיפיות), בדרך כלל לא נכרתות בניתוח מוהס. הסיבה - הרצון לאבחנה היסטולוגית רגילה ולא חתך קפוא. רפואה שלמה

 • + הוסף תגובה
הכנות לניתוח Mohs ארי 09/10/2019 18:39
 • שלום רב אני בן 70 לפני 8 שנים עברתי ניתוח מעקפי לב לוקח בקביעות מדלל דם מיקרופרין 75 אני חש בטוב לפני ניתוח MOHS בלחי הרדמה מקומית . שאלתי: א. האם יש צורך בהפסקת מדלל הדם מספר ימים לפני וכמה: ב. האם יש מגבלות שיש להמנע כחודש לאחר הניתוח כגון רחצה בבריכות ים המלח (לא בשמש) תודה ארי

 • + הוסף תגובה
הפסקת אספירין טרם ניתוח ד"ר עופר ארנון 16/10/2019 11:38
 • לא חובה להפסיק אספירין טרם הניתוח. אין אפשרות להכנס למקווה מים, במשך כחודש לאחר הניתוח. רחצה במקלחת אפשרית בדרך כלל יום לאחר הניתוח. רפואה שלמה

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!