משרד הבריאות אישר את התרופה Sutent

משרד הבריאות אישר את התרופה Sutent
כתבה פרסומית כתבת חסותמשרד הבריאות העניק היתר שיווק לתרופה Sutent (Sunitinib malate) של חברת פייזר לטיפול בסרטן כליות גרורתי (mRCC) ובסרטן מתקדם של רקמות חיבור במערכת העיכול (GIST). זהו טיפול אונקולוגי הניתן דרך הפה ונמנה עם קבוצה חדשה של תרופות המעכבות רצפטורים לאנזים tyrosin kinase, ובכך מונעות מהגידול הסרטני אספקת דם ומזון החיוניים להתפתחותו ושגשוגו.

היתר השיווק ל - Sutent ניתן כטיפול "קו ראשון" בסרטן גרורתי של תאי הכליה (mRCC) , הפוגע מדי שנה בכ-600 חולים חדשים בישראל, וכטיפול "קו שני" בסרטן מתקדם של רקמות חיבור במערכת העיכול (GIST), גידול נדיר בקיבה ובמעי, המאובחן בקרב כ- 20 חולים חדשים לשנה בישראל, בחולים שנכשלו בטיפול ב- Gleevec (imatinib) או שהראו אי סבילות לתרופה זו.

יעילותה של Sutent לטיפול בסרטן כליה גרורתי מסוג תאים בהירים (clear-cell) נבדקה בסדרת מחקרי פאזה שניה ושלישית. בכנס השנתי של האיגוד האמריקאי לאונקולוגיה קלינית (ASCO) שהתקיים בשיקאגו ביוני 2007 הוצגו נתונים עדכניים ממחקרם של Motzer et al, אשר בדקו את יעילותה של Sutent לעומת אינטרפרון אלפא כטיפול "קו ראשון" בחולי סרטן כליה מתקדם.

במחקר שכלל 750 חולים (בשתי זרועות טיפול של 375 חולים בכל אחת) היתה התגובה האובייקטיבית הכוללת גבוהה פי 5 בקבוצת החולים שטופלה ב-Sutent (31%) לעומת קבוצת החולים שטופלה באינטרפרון אלפא (6%). בזמן ניתוח התוצאות לא הושג עדיין חציון ההישרדות הכוללת מאחר ובשתי הקבוצות יותר מ-50% מהחולים היו עדיין חיים. שיפור משמעותי נצפה גם בחציון זמן ההישרדות ללא התקדמות מחלה (Progression Free Survival) שעמד על 11 חודשים בקבוצת החולים שטופלה ב-Sutent לעומת רק 5 חודשים בקבוצת החולים שטופלה באינטרפרון אלפא.

Sutent נותנת מענה טיפולי חדשני לחולי סרטן הכליה ו-GIST בישראל.

הידיעה באדיבות חברת פייזר (pfizer)


[16/10/2007]

פורומים סרטן הלבלב

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
igg4 בל 23/09/2020 13:10
  • שלום ושנה טובה. לפני כשנתיים עברתי ניתוח וויפל בעקבות גידול גדול שהיה בראש לבלב. הגידול התגלה כ - igg4 ולא סרטני. מאז אני סובלת מכאבים עזים ועייפות תמידית. דלקות עיניים והפרשות מהעיניים ללא הפסקה. לאחרונה איבחנו פיברו ורב ההתיחסות למצבי מתמקדת בפיברומלרגיה אני בעיקר מקבלת משככי כאבים. האם יש טיפול ל igg4 למעט סטרואידים שלקחתי והופסקו מאז ההתמקדות בפיברו. התסמינים הם גם וגם. בנוסף אני מקבלת התקפות כאב באיזור ראש הלבלב למרות שלא נמצא שם שום ממצא. אשמח לעזרתך ביעוץ האם כך אמשיך לחיות? או שיש טיפול שיכול לסייע? אני נשלחת מרופא לרופא וכל רופא סותר את הקודם ומחליף תרופות

  • + הוסף תגובה
חוסר יכולת לאכול אתי 08/09/2020 10:21
  • שלום רב, אימי אובחנה עם סרטן לבלב מתקדם מקומי בגוף-זנב הלבלב עוטף כלי דם ראשיים ועורק צליאק. אין עדות לגרורות. מתלוננת על חוסר תיאבון ועל כך שפעמים רבות האוכל לא יורד בגרון. כאילו תקוע כמו סתימה בכיור... מדוע זה קורה? האם קיים איזשהו פתרון למצב הזה?

  • + הוסף תגובה
ערך בבדיקת דם לאחר טיפול פולני 01/09/2020 20:30
  • אני חולה באדנו -קרצינומה גרורתית, שמקורה בקיבה. עם גרורות בעצמות. בבדיקת דם לפני טיפול, ערך הפוספאט בדם היה: 114. בבדיקת דם שעשיתי שבועיים לאחר מכן, לאחר טיפול כימותרפי (פולפקס+זומרה) ערך הפוספאט 556. רציתי לדעת מה משמעותו?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!