ניתוחי אף - כיצד מתבצע הניתוח הפלסטי הפופולארי ביותר

ניתוחי אף - כיצד מתבצע הניתוח הפלסטי הפופולארי ביותר

כתבה פרסומית כתבת חסות


לא לחינם נחשב ניתוח אף לאחד הניתוחים הפלסטיים, הפופולארים והמקובלים בחברה. לא לחינם, מאחר ומדובר בניתוח פשוט אשר בזמן קצר משנה את הפרופורציה בפנים ומעניק להם מראה אחר.

ניתוחי אף הם ניתוחים שעוברים גם צעירים וצעירות בגיל העשרה וגם גברים ונשים בגיל מבוגר יותר. למעשה, זה אחד מהניתוחים הפלסטיים הבודדים ממנו נהנים שני המינים בצורה שווה ובכל גיל, החל מגיל העשרה. זה נובע מהחשיבות של האף למראה הפנים, ומן העובדה שניתן לנתח אותו כבר בגיל העשרה.

על מנת לעבור ניתוח אף, עליכם דבר ראשון להיפגש עם מנתח פלסטי שמתמחה בתחום של ניתוחי אף. במהלך הפגישות עמו יבחן המנתח את האף מבפנים ומבחוץ, ימדוד אותו ויבחן את הפרופורציה שלו ביחס לשאר הפנים. כמו כן המנתח יראה האם קיימות בעיות במחיצת האף. לאחר מכן, הוא יברר ממה אינכם מרוצים וכיצד תרצו שהאף שלכם ייראה. 

לאחר שהרופא ישמע מכם את הציפיות שלכם הוא יציג את האופציות השונות לשינוי באף, לעיתים תוך כדי שימוש בהדמיה ממוחשבת. הכל על מנת שתוכלו להתאים את הציפיות שלכם למציאות. 

יש לקחת בחשבון שאומנם ההדמיה תהיה מדויקת, אך ניתוחי אף אנם מדויקים במאה אחוז, וייתכן  שיתגלו בעיות בעת הניתוח שימנעו מהמנתח ליישם בפועל את מה שהוצג לכם בהדמייה. אחרי שיקבע מועד הניתוח, יסביר לכם המנתח על הסיכונים של הניתוח (דימומים ותוצאות לא טובות) ועל ההכנות שעליכם לעשות לקראתו (הפסקת עישון, הפסקת נטילת תרופות ועוד).

ניתוחי אף נערכים במשך שעתיים תחת הרדמה מלאה. והם יכולים להתבצע בשתי שיטות שונות:

בשיטה הראשונה
, מבצע הרופא חתכים פנימיים באף מה שמונע צלקות חיצוניות. 
בשיטה השנייה, החתכים הם גם פנימיים וגם ישנו חתך חיצוני שמשאיר צלקת בבסיסו של האף. במהלך הניתוח, יצור המנתח רווח בין העור לעצם ולסחוס כדי לאפשר גישה שתעזור לו לפסל, לשבור, לשייף או להוריד חלק מהעצם, מהסחוס או מהרקמות. לאחר מכן יוחזר העור למקום. 

בשיטה הראשונה של הניתוח, כשהחתכים הם פנימיים, יווצר רווח והפרדה בין העור לסחוס ולעצם. 
בשיטה השנייה, לעומת זאת, תתבצע גם הרמה של העור והפרדה מהאף.

חשוב להבהיר שישנו הבדל קטן בין ניתוחי אף אצל גברים לבין ניתוחי אף אצל נשים. מאחר ועורו של הגבר הוא יותר עבה ונוקשה, אז יש ניסיון לעצב אף יותר טבעי וכמובן פחות סולד על מנת לא להעניק לו מראה נשי. לעומת זאת אצל נשים, קל יותר לעצב את האף בגלל העור הגמיש והרך שלהן.

בתום הניתוח יונח על האף סד גבס שיקבע את האף, איתו תצטרכו ללכת במשך שבועיים. כמו כן יונחו טמפונים בנחיריים כדי לספוג את הדימום למשך יום-יומיים. ניתן לחזור לשגרה עשרה ימים אחרי הניתוח, ולפעילות גופנית כחודש אחרי הניתוח. התוצאות הסופיות של הניתוח יתקבלו חצי שנה אחרי עריכתו.

פורומים, הגדלת חזה והרמת חזה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
הקטנת חזה פרח 14/11/2019 20:52
 • שלום, 10 ימים לאחר ניתוח הקטנה בשעות הערב יש הרגשה של מלאות נוראית בחזה, בנוסף ראיתי ערב אחד ששד אחד יותר גדול מהשני, אך זה הסתדר,מה הסיבה למלאות בחזה, אני שותה ליטר וחצי מים כל יום, האם יש קשר לתופעה? האם חזייה מרופדת יכולה "להגדיל" במידה אחת את החזה? תודה

 • + הוסף תגובה
ביטול ניתוח ירדה 11/11/2019 12:29
 • שלום דר רציתי לשאול האם ביטול ניתוח יום לפני כרוך בדמי ביטול? אודה לך על המענה המהיר

 • + הוסף תגובה
דמי ביטול לניתוח בהתראה קצרה (יום לפני...) ד"ר נועם חי 11/11/2019 13:20
 • בודאי. ביטול ניתוח יום לפני הניתוח כרוך בעלויות תפעול גבוהות של צוות שלם שהוזמן לצורך ביצוע הניתוח שהתבטל. כמובן שלכל מרפאה יש את המדיניות שלה ויש לעתים מקרים יוצאי דופן אבל ברוב המקרים ביטול בהתראה כה קצרה ללא סיבה רפואית מוצדקת מלווה בדמי ביטול.

 • + הוסף תגובה
הוצאת שתלי סיליקון+קפסולה נטלי 27/01/2019 00:28
 • שלום, מעוניינת להוציא שתלי סילקון (מתחת לשריר) בני 20 שנה.ללא החלפת שתלים כרגע. בלוטות לימפה בבתי שחי מסוננות סיליקון (אין הוכחה לקרע בשתלים). הבנתי שבארץ נוטים הרופאים לומר "אין צורך להוציא את הקפסולה", מה שלא מדוייק מבחינה רפואית, ורציתי לדעת האם בכל זאת בארץ ניתוח כזה אפשרי? בנוסף ליתרונות הרפואיים שיש בהוצאת הקפסולה, ראיתי מהלך ניתוח ללא הוצאת קפסולה וזה נראה לי מאוד לא הגיוני. אם אני לא טועה נעשה שם חתך בקפסולה שדרכו מוצא הסיליקון ג'ל החוצה (במקרה והשתל קרוע מדובר ממש בג'ל שצריך "לצוד" משם והוא דביק ולא ניתן לוודא שכולו הוצא), מה גם שלדעתי לבצע חתך בקפסולה בלי להוציאה רק יכול ליצור סיכון שאם נשאר סיליקון ג'ל שלא הוצא או פוספס, פשוט ידלוף בהמשך בקלות החוצה מהקפסולה ויתפזר בגוף. אשמח ואודה על הסבר.

 • + הוסף תגובה
הוצאת שתלי סיליקון+קפסולה פרופ' ליאור הלר 27/01/2019 21:54
 • שלום נטלי אפשר בהחלט להוציא את השתלים הישנים כולל הקפסולה ובהחלט מבצעים ניתוחים כאלה בארץ לעתים קרובות. יש הרבה אי דיוקים בהנחות היסוד שלך כפי שהן באות לידי ביטוי בשאלה. מציע לקבוע תור ליעוץ אצל כירורג פלסטי ולדבר אתו על הנושא. לדעתי כדי להכין רשימת שאלות ליפני הפגישה ואני מניח שהוא יענה על בסיס ידע מהספרות המקצועית וניסיונו. לא כדאי לקבל החלטות ניתוחיות על בסיס ידע חלקי בלבד. ההחלטה אם להוציא את הקפסולה או רק חלק ממנה מושפעת ממספר גורמים כמו עובי רקמת השד ודרגת הקפסולה. סביר להניח שהקפסולה שקיימת סביב שתלים בני 20 שנה היא עבה וכמעט כל כירורג פלסטי יציע להוציא לפחות את החלק הקדמי. בנושא אחר, חשוב לציין שברגע שהסיליקון דולף מהשתל בלתי אפשרי לנקות את כיס השתל מכל מולקולות הסיליקון ב100%.במקרים בהם הסיליקון דלף לבלוטות הלימפה לא מקובל להוציא את הבלוטות מכיוון שהנזק מהוצאת הבלוטות גדול מהנזק הנגרם על ידי נוכחות מולקולות סיליקון בבלוטות הלימפה. בהצלחה

 • + הוסף תגובה
תודה רבה פרופ הלר נטלי 28/01/2019 15:42
 • האם אתה מבצע ניתוחים פרטיים בבית חולים? אני מעוניינת לבצע את הניתוח בבית חולים ולא במרפאות

 • + הוסף תגובה
הוצאת שתלי סיליקון+קפסולה פרופ' ליאור הלר 01/02/2019 06:54
 • שלום נטלי אני מבצע ניתוחים כאלה בבית החולים. בבית חולים אסף הרופא קיימת מרפאה אסתטית שם ניתן להיבדק ולבצע ניתוחים אסתטיים במסגרת בית החולים. הניתוחים מבוצעים בשעות אחרי הצהרים. אפשר לקבוע תור ליעוץ בטל. 809779397 בהצלחה

 • + הוסף תגובה
האם עשית את הניתוח? שני 10/11/2019 10:55

הצטרפו לאינדקס הרופאים!