מזון תינוקות

מזון תינוקות

כתבה פרסומית כתבת חסות

אחת האמירות שכל אישה שומעת בעת היותה בהיריון היא שכעת היא אוכלת בשביל שניים. אמירה זו, שהיא כמובן אמת טהורה, מגלמת בתוכה את מה שהאישה צריכה ויכולה לאכול, ואת מה שאסור לה לאכול בעת ההיריון. צריכת תזונה בהיריון משפיעה הן על בריאותה, והן על בריאות העובר ותפקודו בעתיד.

עם כניסת האישה להיריון עליה לקבל הדרכה מהרופא. הדרכה זו תכלול מה עליה לאכול ומה אסור לה לאכול, כיצד כל מרכיב מזון יכול לעזור לעובר ומה השפעתם של המרכיבים השונים, הן על ההיריון והן על העובר. ישנה חשיבות עצומה בחלוקת צריכת המזון על פי השלישים של ההיריון. בשליש הראשון, אז נבנית מערכת העצבים של העובר, על האישה לצרוך ויטמינים A ו-B, חלבונים וחומרים משמרים. בשליש השני יש עלייה במשקל העובר, מה שמצריך מהאישה לצרוך הרבה סידן, ברזל וסוכר. בשליש השלישי ישנה בנייה של מערכת המוח של העובר, ומכאן שהוא זקוק לחומצת שומן אומגה 3, ורצוי לחסוך בצריכת סוכרים וקלוריות.

תפריט תזונה של אישה בהיריון, הכולל מזונות שאסור לאישה לצרוך, בנוי ממזונות שיכולים לגרום להרעלת מזון. נשים בתקופת ההיריון רגישות יותר לזיהומים ממזון, זיהומים שיכולים לפגוע בעובר אשר מערכת החיסון שלו עדיין איננה יכולה להיאבק בזיהומים אלו. כמו כן, הזיהומים יכולים לסכן את בריאות האישה. מדובר בחיידקים כמו ליסטריה מונוציטוגנאז, טוקספולזמה גונדי, אי קולי וסלמונלה. אלו נמצאים בעיקר בבשרים לא מבושלים, ביצים לא מבושלות, חלב לא מפוסטר או דגים לא מבושלים. על האישה להימנע מבשרים נאים או לא מבושלים, דגים נאים, סושי, ממרחי כבד ובשר שאינם משומרים, מוצרי חלב לא מפוסטר, מאכלי ים שלא בושלו, נבטים לא מבושלים, מיצי פירות וירקות שלא עברו הליך פסטור, שתיית משקאות אלכוהוליים, משקאות שמכילים קפאין ואכילת ביצים לא מבושלות.

לצד מניעת צריכת מזונות אלו, על האישה להקפיד על צריכת מזונות מסוימים המכילים מרכיבי מזון שונים. מדובר במזונות כמו אבוקדו, טחינה, פסטה, תפוחי אדמה, חלב מועשר, גבינות, יוגורטים, דגני בוקר, ירקות ירוקים ועוד. מדובר במזונות שמכילים מרכיבי מזון בריאים. כמו ויטמינים, ברזל וסידן. מרכיבים אלו מאפשרים לעובר התפתחות בריאה ותקינה, בניית מערכת עצמות חזקה ויצירת מערכת חיסונית עמידה.

על האישה לקחת בחשבון שצריכת תזונה נכונה בעת תקופת ההיריון איננה משפיעה על העובר רק בזמן הווה, אלא גם משפיעה על חייו בעתיד. לכן יש לוודא שהוא מקבל את כל מרכיבי המזון החשובים במינון הנדרש. על האישה להתייחס בצריכת מזונות אלו הן לבריאות העובר והן לבריאותה שלה. האישה צריכה לזכור שבעת תקופת ההיריון היא עולה במשקל בצורה שונה וקיצונית יותר מאשר בתקופה רגילה, לכן חשוב שתקפיד לא רק על צריכת מזון שתתאים לעובר אלא גם צריכת מזון שתאפשר עלייה במשקל, אך שהעלייה במשקל תהא בצורה נכונה ולא קיצונית מדי.


פורומים, גינקולוגיה אונקולוגית (סרטן צוואר הרחם/שחלות)

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
קוניזציה שרה 17/11/2019 18:53
  • לפני ארבע חודשים קיבלתי asch בפאפ וביופסיה תקינה ולפני שבועיים hsil עשיתי קילפסקפיה קיבלתי תשובה של chronic cirvictis hpv and cin2. ..שאלה שלי 1.כמה זה דחוף לעשות את הקונזיצה בתוך כמה זמן? 2.האם יכול להיות שאקבל תשובה יותר חמורה אחרי הניתוח? 3האם אני בסכנה לסרטנים אחרים אם הזנים שנדבקתי בהם לא 16 ולא 18 אך בעלי סיכון גבוהה

  • + הוסף תגובה
קולפוסקופיה דורית 17/11/2019 08:30
  • האם במצב של cin1 למעקב, ניתן להיכנס להריון ? או שזה נחשב מה מסוכן

  • + הוסף תגובה
תוצאת פאפ לא תקינה הדר 13/11/2019 19:21
  • בתוצאות בדיקת פאפ שלי עלה interpretation result: low grade squares intraepithelial lesion - lasik 16 - negative 18 - negative other high risk - positive אני מיועדת לעשות קולפוסקופיה בקרוב. אך יש לי שאלה, אני בת 39 ומתכננת הריון בקרוב, אני מאד בלחץ מהעניין הזה, שכן אני כבר לא צעירה. האם בדרגת LSIL עם קיום hpv high risk יש מניעה או סכנה להיכנס להריון?

  • + הוסף תגובה
LSIL ד"ר מריו ביינר 16/11/2019 17:20
  • שךום, בדיקת הפאפ אינה מהימנה דיה לקבוע את חומרת השינוי הטרום סרטני. עלייך לעבור קולפוסקופיה ובמידת הצורך ביופסיה על מנת לקבל אבחנה מדוייקת ולפיה יקבע הצורך בטיפול ואפשרות להרות. ד"ר ביינר

  • + הוסף תגובה
LSIL הדר 17/11/2019 08:15
  • האם כל LSIL מחייב ביופסיה ? האם בקולפוסקופיה יוחלט אם תילקח? אם בהנחה ואין ממצא חריג בקולפו, ניתן להיכנס להריון ? או שגם אז אסור?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!