הסרת שיער לגברים - כל הסיבות להסיר שיער בלייזר

הסרת שיער לגברים - כל הסיבות להסיר שיער בלייזר

כתבה פרסומית כתבת חסות

לייעוץ חינם בנושא הסרת שיער פנה למומחה שלנו >>>

בעבר, כאשר היינו מדברים על הסרת שיער מהגוף, היינו מתכוונים לנשים אשר מסירות את שיערן מהרגליים, המפשעה, ידיים ומאזורים אחרים בגוף. בשנים האחרונות, אנו נחשפים יותר ויותר לטיפולי הסרת שיער לגברים. תופעה המתקבלת בצורה טבעית לחלוטין.

הסרת שיער לגברים נוצרה מהשתלבות של מספר אלמנטים, אשר באופן מפתיע התרחשו בו זמנית. ראשית, אופי החברה בכלל, והגברים בפרט, השתנה. אם בעבר, גבר שעיר נתפס כגבר יפה או לפחות בעל מראה גברי, אזי שהחל משנות התשעים יותר גברים החלו להכיר בצורך של טיפוח הגוף, אשר בין היתר כלל הסרת שיער, זאת במסגרת מה שאוהבים לקרוא "הגבר החדש שאינו מפחד לגלות צדדים נשיים". 

לפי סקרים שנערכו בשנים האחרונות, קרוב ל-10 אחוז מהגברים כבר מסירים שיער. לנקודה זו יש להוסיף את העובדה שנשים רבות לא רואות עוד בשיער הגבר משהו מושך. על כן הן מבקשות שהוא יסיר אותו, בעיקר מהחזה, כתפיים, גב וצוואר. שנית, בשנות התשעים החלו להופיע בשוק מכשירי לייזר משוכללים שאפשרו לגברים לעבור טיפולי הסרת שיער לגברים בצורה פשוטה וקלה.

הסרת שיער בלייזר החליפה את שיטות הסרת השיער הישנות, כגון הסרת שיער בשעווה שכל כך הרבה נשים סבלו מהן. כעת גברים יכלו לעבור טיפויל הסרת שיער לגברים בנוחות ובלי כאב, ונשים יכלו לוותר על הסרת שיער בשעווה לטובת הסרת שיער לצמיתות באמצעות לייזר.

מכשירי הלייזר פועלים בצורה דומה, אך כמובן באיכות שונה. המכשיר משחרר קרן לייזר באורך גל מסוים שמתאים לצבע השיער. הקרן יוצרת אנרגיית חום שמאפשרת את שריפת שורש השיערה, או להריסתה, וגורמת בכך לעיכוב בצמיחתה מחדש או להשמדה טוטאלית שלה. כך מתאפשרת הסרת שיער לצמיתות. הטיפול איננו פולשני, איננו כואב, אך יש לחזור עליו מספר פעמים (תלוי במיקום הטיפול) על מנת להסיר את כל השיער במקום.

ארבע דורות יש למכשירי הלייזר. הדור הראשון, רובי, איננו בשימוש יותר. היה זה מכשיר לייזר שכיסה 10 מ"מ מהגוף, אך לא ידע לסרוק את כולו ולא היתה לו מערכת קירור, מה שהפך את הטיפול בו למסוכן. הדור השני הוא אלכסנדריט, אשר פועל על גלי אור קצרים (755 ננומטר). הוא נחשב למכשיר מהיר, סורק שטחים נרחבים בגוף ויש לו יכולות קירור. זה מכשיר המיועד לבעלי עור בהיר.

הדור השלישי של מכשירי הלייזר הוא דוידה. מדובר בסוג מכשירים שפועל על גלי אור ארוכים (810 ננומטר), עובד על שטחים מאוד נרחבים, בעל יכולות קירור גבוהות ומתאים לבעלי גוון עור ושיער כהה. הדור הרביעי והמפותח ביותר, הוא יאג. פועל על גלי אור של 1064 ננומטר, יכולות קירור עצמאיות לגמרי, מאפשר הסרת שיער בפעולות ארוכות. יתרונו הגדול הוא האפשרות שהינו פועל על בעלי עור ושיער כהה מאוד, מה שאיפשר גם להם להיכנס לקבוצת מסירי שיער בלייזר.

כאן המקום לומר שאם נעשה שימוש במכשיר שאיננו מתאים לגוון השיער או העור לו הוא מיועד, אזי שבמקרה הטוב הטיפול לא יהיה יעיל. במקרה הרע, המטופל יסבול מכוויות. ישנם בעלי שיער ועור שכלל לא יכולים לעבור טיפולי הסרת שיער בלייזר. למשל, בלונדינים, ג'ינגים, בעלי שיער דק ובהיר או כאלו ששיערם עדיין נמצא בתהליך התהוות וצמיחה. בכל מקרה, יש לעבור בדיקה אצל רופא עור כדי לאבחן התאמה לטיפול הסרת שיער בלייזר.

לייעוץ חינם בנושא הסרת שיער פנה למומחה שלנו >>>

פורומים, יבלות

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
פצעונים באיבר המין אלי 18/11/2019 00:42
  • שלום רב, לפני מספר שבועות הופיעו לי 3 פצעונים מאוד מאוד קטנים (קצה סיכה) על איבר המין שנראו מעט מוגלתיים מכיוון שצבעם היה לבן, ו2 פצעונים נוספים יצאו קצת מעל לאיבר המין, הם היו קצת יותר גדולים אך עדיין קטנים מאוד. אציין שהפצעונים לא הופיעו במקביל, ונעלמו כל אחד לבד לאחר כמה ימים. מעבר לכך לא הרגשתי בתסמינים נוספים כמו גירודים או משהו אחר. מה זה יכול להיות? האם יש טעם ללכת לרופא עור אפילו שאיני יכול להראות לו את הפצעים? בנוסף אני לא יודע אם זה קשור אבל כמה שבועות לפני כן, הופיעו לי 3 פצעונים גדולים יחסית באזור פי הטבעת שהיו כולם מוגלתיים וגם עברו מעצמם לאחר כשבוע שבועיים ללא גירודים או משהו. מה זה יכול להיות?

  • + הוסף תגובה
יש הוא שיכול לעזור לך דוד 05/12/2019 14:50
  • יש סבון אחד בשם צמחי מרפא של חברת אמה לורה היא ישראלית הוא סבון שמאוד עזר לי ! ממליץ מאוד בחום

  • + הוסף תגובה
יבלת יבשה אצל בן 14 רונית 24/11/2019 20:55
  • שלום לבני יבלת יבשה בגודל 2 סמ על האוגדל כבר מגיל 5 לא התרגשתי מפני חשבתי שזה יחלוף עם הזמן אבל שמתי לב שהיא רק התרחבה האם זה מסוכן,מה צריך לעשות אני מודאגת

  • + הוסף תגובה
פצעונים מוגלתיים בשפה אדיר 18/11/2019 23:21
  • אתמול כאשר הסתכלתי במראה שמתי לב שהופיעו לי קבוצה של פצעונים מאוד מאוד מאוד קטנים על השפה בצידה הפנימי (צריך להיות במקום מואר מאוד ולהסתכל ממש מקרוב בשביל לראות). הפצעונים לבנים והופיעו בקבוצה של כ15. מעבר לכך איני מרגיש עקצוצים או גירודים. חשבתי שמדובר בהרפס אך מתמונות שאני רואה באינטרנט זה לא נראה אותו דבר בעיקר בגלל הגודל. מה יכול להיות הדבר? האם יכול להיות מדובר במקרה ממש קל של הרפס ובגלל זה אין גירודים או פצעים גדולים? ולאיזה רופא מומלץ לפנות? רופא עור? מומחה לרפואת הפה? או רופא אחר?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!