הפרעות קשב וריכוז: 5 טיפים לתחילת שנת הלימודים

החופש הגדול הסתיים ושנת הלימודים החלה; חשוב לתת את הדעת לאירוע זה בדגש על מספר נקודות. עצות הטובות לילדים עם הפרעת קשב וריכוז טובות גם לשאר הילדים, אך עבורם הן חשובות יותר

כתבה פרסומית כתבת חסות
מאת:


תאריך עדכון: 23/04/2019


החופש הגדול הסתיים ושנת הלימודים החלה; חשוב לתת את הדעת לאירוע זה בדגש על מספר נקודות:


*   המעברים הרבים בשבועות הקרובים (כולל החגים).


*   המפגש עם הלא ידוע.

*   ההתחלות עשויות להיות נעימות ומלוות בהרבה מוטיבציה, אך לאחר מכן השגרה עלולה להביא לנסיגה. 
לפני שאנו ההורים מכינים תוכנית, חשוב לשבת ולשוחח עם הילד, בין אם הוא עולה לגן לכתה א' או לתיכון. לשמוע למה הוא מצפה מהימים האחרונים של החופש ומהימים הראשונים של בית הספר. לא כל ילד נתקל בקשיים שאנו מתארים ואין צורך להגביר חששות, לכן, שיחה כזאת לרוב מבהירה לנו ולהם מה חשוב לתכנן.1.  לשוחח בבית על השנה המתחילה ולכתוב רשימה של דברים שהילד מבקש להכין לשנה החדשה.
      לעבור יחד על הרשימה ולהחליט מה מתאים, מה עושים ומתי.2.    לבדוק ספרים ולעטוף ביחד ולהכין מקום מסודר ונח לחומרי הלימוד.3.    להכין לוח ימים של החודש הראשון לציין ימי לימודים וחופשים ולדבר על שעת שינה מוסכמת.
        עם המתבגרים זה נושא רגיש ורצוי להזיז את השעות כדאי שיחזרו לישון בלילה ויהיו ערניים
        ביום.4.    להכין ביחד רשימת מזון מועדף, סנדביצ'ים (ארוחת עשר).5.     לשקול אם צריך ליידע את המורה על אבחון או כל שינוי.הכתבה בשיתוף עם קוקו (רונית מזר) , מאמנת קשב וריכוז בכירה, מרפאת קשר. המרפאה בהנהלת ד"ר בועז רפפורט, מומחה ברפואת ילדים, רופא להתפתחות הילד ומנהל תחום הפרעות קשב וריכוז באינפומד. הכתבה נערכה על ידי מערכת אינפומד.

עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר בועז רפפורט השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים, חרדה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
מעבר מציפרלקס ללוסטרל נטע 21/09/2019 01:17
  • שלום ד״ר הרמן. בת 35 מטופלת כ7 שנים בציפרקס עקב חרדה מוכללת שמתבטאת במחשבות . אני כבר שנה בלופ של חרדה . לפני כחצי שנה הועלה לי עי הפסיכיאטרית שמכירה אותי שנים לציפרלקס 25 מג, לא מרגישה שינוי לטובה , הייתה התחלה של שינוי ושוב נפילה. הפסיכיאטרית משוכנעת שזה אוטוטו יחלוף לבד אבל הציעה לי לשיקולי אפשרות לעבור ללוסטרל. אשמח לשמוע את דעתך. מפחדת מכל השינוי והרע שזה עושה בהתחלה וגם האם בכלל יוכל להועיל לי יותר? איזה מינון? תודה רבה אשמח לתשובה סובלת מאד!

  • + הוסף תגובה
אוסידי ג'וני 21/09/2019 00:49
  • שלום דר הרמן אני סובל מחרדות כבר 7 שנים ב4 שנים האחרונות היבחנו אצלי אוסידי מחשבתי טופלתי מכל קשת הכדורים והשילובים והכדור היחיד שכרגע אני איתו רסיטל 40 הרגשתי שיפר של כמעט שבוע ועבר ושוב חרדות שאלה לי אלייך היא האם 60 רסיטל יעזור אני יודע שזה בעייתי לקבל 60 אבל הוא היחיד שנתן אור בקצה המנהרה לקחתי בעבר 300 פבוקסיל 60 פרוזק עם שילובים של אנטי פסיכוטיים למשך חצי שנה ויותר ולא היה שום שיפור והבנתי שהם הכי טובים לאוסידי אז התקווה שלי זה הרסיטל זהו אין יותר מה לקחת לחקתי מעל 20 כדורים בשילובים קשים 😔

  • + הוסף תגובה
לדר הרמן מורן 20/09/2019 14:28
  • מה ההבדל בין פרוביגיל ונוביגיל? מה המינונים המקובלים שלהם לעייפות כרונית ודיכאון? עד איזה שעה אפשר לקחת?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!