הפרעות קשב וריכוז: 5 טיפים לתחילת שנת הלימודים

החופש הגדול הסתיים ושנת הלימודים החלה; חשוב לתת את הדעת לאירוע זה בדגש על מספר נקודות. עצות הטובות לילדים עם הפרעת קשב וריכוז טובות גם לשאר הילדים, אך עבורם הן חשובות יותר

כתבה פרסומית כתבת חסות
מאת:


תאריך עדכון: 23/04/2019


החופש הגדול הסתיים ושנת הלימודים החלה; חשוב לתת את הדעת לאירוע זה בדגש על מספר נקודות:


*   המעברים הרבים בשבועות הקרובים (כולל החגים).


*   המפגש עם הלא ידוע.

*   ההתחלות עשויות להיות נעימות ומלוות בהרבה מוטיבציה, אך לאחר מכן השגרה עלולה להביא לנסיגה. 
לפני שאנו ההורים מכינים תוכנית, חשוב לשבת ולשוחח עם הילד, בין אם הוא עולה לגן לכתה א' או לתיכון. לשמוע למה הוא מצפה מהימים האחרונים של החופש ומהימים הראשונים של בית הספר. לא כל ילד נתקל בקשיים שאנו מתארים ואין צורך להגביר חששות, לכן, שיחה כזאת לרוב מבהירה לנו ולהם מה חשוב לתכנן.1.  לשוחח בבית על השנה המתחילה ולכתוב רשימה של דברים שהילד מבקש להכין לשנה החדשה.
      לעבור יחד על הרשימה ולהחליט מה מתאים, מה עושים ומתי.2.    לבדוק ספרים ולעטוף ביחד ולהכין מקום מסודר ונח לחומרי הלימוד.3.    להכין לוח ימים של החודש הראשון לציין ימי לימודים וחופשים ולדבר על שעת שינה מוסכמת.
        עם המתבגרים זה נושא רגיש ורצוי להזיז את השעות כדאי שיחזרו לישון בלילה ויהיו ערניים
        ביום.4.    להכין ביחד רשימת מזון מועדף, סנדביצ'ים (ארוחת עשר).5.     לשקול אם צריך ליידע את המורה על אבחון או כל שינוי.הכתבה בשיתוף עם קוקו (רונית מזר) , מאמנת קשב וריכוז בכירה, מרפאת קשר. המרפאה בהנהלת ד"ר בועז רפפורט, מומחה ברפואת ילדים, רופא להתפתחות הילד ומנהל תחום הפרעות קשב וריכוז באינפומד. הכתבה נערכה על ידי מערכת אינפומד.

עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר בועז רפפורט השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים, חרדה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
טיפול משלים בחרדות-שאלה רעות 20/10/2019 12:28
  • היי, אני סובלת מחרדות ומדיכאון, מאובחנת כסובלת מהפרעות חרדה כלליות,חרדה חברתית,הפרעה כפייתית ומדה ריאליזציה. לפני מספר שבועות נכנסתי למצב של דיסוציאציה-ניתוק מעצמי ומהסביבה, מצב שהגביר אצלי את הפאניקה והחרדה והחזיר אותי לכדורים. אני כעת חזרתי לטיפול בציפרלקס 15 מ"ג ובנוסף בחצי כדור בשם ריספונד. אני כרגע סובלת מתופעות הלוואי של הכדורים וחוששת שאמשיך לסבול מהם גם מעבר לתקופת ההסתגלות שלהם בגוף. מניסיון במשך כל השנים שלקחתי ציפרלקס סבלתי מאפתיה ועייפות. הפסקתי לפני כחצי שנה ולאחר התפרצות הניתוק חזרתי לקחת במינון גבוה יותר. בעבר ניסיתי פרחי באך והרגשתי שעוזר, אך אז הייתי מיוצבת ומאוזנת (בגלל הכדורים). שאולתיי הן: 1. האם ניתן לטפל בפרחי באך יחד עם התרופות שאני נוטלת? 2. האם טיפול בפרחי באך יכול לסייע במצבים של דיסוציאציה וניתוק? שלא ברור לי אם התפרצו כתוצאה מטראומה שאיני מודעת אליה כרגע או ממצב של חרדה כרונית ממושכת. והאם יכולים להקל על תופעות הלוואי של הכדורים? 3. האם רפלקסולוגיה יכולה גם לשמש כטיפול משלים? אשמח למענה, רעות

  • + הוסף תגובה
התקף חרדה חולת אפילפסיה 20/10/2019 00:26
החלפת תרופה דנה 19/10/2019 01:53
  • אודה מאד להתיחסותך ד״ר הרמן. אני סובלת מgad החרדה לא ספציפית ומלווה רק במחשבות בלתי פוסקות ללא תסמינים גופניים ( אין לי ocd אובחנתי כבר ע״י מספר מטפלים) ציפרלקס הפסיק לעבוד עליי לגמרי הפסיכיאטרית העלתה לי מינון ל25 כבר חצי שנה עם המינון הזה ואין שום שיפור אפילו החמרה לדעתי. לוקחת גם קלונקס 1 מג ליום. לא מעוניינת לקחת אנטיפסיכוטים או מייצבי מצב רוח גם לדעת הפסיכיאטרית לא בשבילי. אני יודעת שאי אפשר לדעת בוודאות מראש אבל לאיזה תרופה היית ממליץ לי לעבור? Snri פחות מתאים לי כי לא סובלת מדיכאון או תסמינים גופניים. מה היית ממליץ מקבוצת הssri? אני כמובן בטיפול ובמעקב אני בכל זאת מאד אשמח להתייחסות ממך. תודה רבה וחג שמח :)

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!