בעיות פוריות - הקשיים בדרך לחלום ההורות

בעיות פוריות - הקשיים בדרך לחלום ההורות

כתבה פרסומית כתבת חסות

כל זוג, בין אם הוא נכנס בברית הנישואין ובין אם לא, חולם להביא יום אחד ילד לעולם. על החלום הזה עובדים בני הזוג במשך תקופה ארוכה מתוך ציפייה שיום אחד החלום יתגשם, והם יוכלו להחזיק בידייהם צאצא קטן. אך ישנם לא מעט זוגות אשר חווים בעיות פוריות שונות. בעיות אשר מונעות מהם להגשים את החלום.

בשנים האחרונות אנו שומעים וקוראים יותר ויותר על זוגות אשר חווים בעיות פוריות שונות . בעיות פוריות חלקן טבעיות וחלקן לא טבעיות, מאלצות אותם לשנות אורחי חיים ולעבור טיפולי פוריות קשים ומעייפים. 

מחקרים מוכיחים שניתן למצוא בעיות הפוריות  באחוזים שווים פחות או יותר אצל בני הזוג (40 אחוז גברים, 40 אחוז נשים) בעוד שהאחוזים הנותרים, מייצגים את בני הזוג אשר אצל שניהם יש בעיות פוריות.

מה הן הסיבות של בעיות פוריות אצל נשים? ישנן לא מעט נשים אשר סובלות מבעיות פוריות שונות. למשל, היעדר יכולת לבייץ, תהליך ביוץ קצר, הופעת מחזור בצורה לא סדירה, תסמנות שחלות פוליציסטיות- תסמונת מולדת שגורמת לתהליך ביוץ קצר מועד. כמו כן, נשים אשר סובלות מעודף משקל מכירות אף הן בעיות פוריות, כמובן נשים בגיל מבוגר סובלות אף הן מבעיות ביוץ המקשה עליהן להיכנס להיריון.

גברים סובלים אף הם משורה של בעיות פוריות טבעיות הפוגעות בהם בתהליך ההפרייה. אלו יכולות להיות בעיות כגון היעדר זרע או יצירת זרע שאינו פורה. בעיות אלו נובעות כתוצאה מהרחבת וריד האשך, חוסר ייצור זרע, היעדר זרע מולד, חסימה בדרכי הזרע או מבעיות הורמונאליות שונות.

מלבד בעיות פוריות טבעיות אלו, ישנן שורה של סיבות חיצוניות אשר משפיעות על תהליך הביוץ של האישה וספירת הזרע של הגבר. למשל, זיהומים ודלקות באיברי המין הגבריים והנקביים, אשר מפריעים בהליך הכניסה להיריון. 

גורמים אחרים המשפיעים על תהליך ההפריה נעים בין מתחים נפשיים ודיכאונות שמשפיעים בעת קיום יחסי מין, לעישון סיגריות וסמים, שתיית אלכוהול מרובה, אשר פוגעים בתפקוד המיני. 

גם לבישת תחתונים הדוקים מדי משפיעה באופן שלילי על ספירת זרע של הגבר. כמו כן, חשיפה לחומרים כימיים ופולטי קרינה פוגעים בפריון הגבר והאישה.

על מנת שבני הזוג יוכלו להיכנס להיריון בהליך תקין ופשוט עליהם לנקוט מספר צעדים, אשר חלקם יכולים לשנות באופן מהותי את חייהם. עליהם לקבל את ההחלטה להיכנס להיריון בגיל הנכון, בלי להמתין ולהשתהות בטרם הגוף יתקשה לעמוד בכך. 

עליהם לשמור על אורח חיים בריא. לשם כך עליהם להימנע מעישון ומשתיית אלכוהול, לצרוך מזון עם מרכיבים בריאים, לשמור על משקל תקין ולבצע פעילות ספורטיבית. כמו כן, עליהם להימנע מחשיפה לחומרים מסוכנים ולהקפיד על עבודה בסביבה בריאה. 

כמובן שעליהם לשמור על אורח חיים רגוע ונינוח, ולהקפיד על שגרת חיים רגועה. על מנת לוודא שאכן הם מצליחים בכך, עליהם לעבור בדיקות אשר יבחנו האם ביכולתם להיכנס להיריון והאם הם אכן הם מצליחים בכך.

פורומים, אנדומטריוזיס וכירורגיה גינקולוגית

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
גלולות ברצף שירלי 04/11/2019 22:34
  • ערב טוב, אני לוקחת גלולות סרזט ברצף, מידי חודש מקבלת דימום קל וממשיכה לקחת את הגלולות בלי הפסקה. החודש קיבלתי ממש וסת, התחיל שבוע עם גימום גל ומאתמול דימום של וסת ממש. הטם לעשות נפסקה עם הסרזט? אם כן, באיזה שלב לחזוא לקחת? תודה רבה

  • + הוסף תגובה
האם חצוצרה מעובה זה מצב הפיך? שיר 26/09/2019 12:49
  • בזמן pid נאמר לי שהחצוצרה שלי מעובה.(45*17) רציתי לדעת האם זה מצב הפיך? אם כן איך? האם זה אומר שלא אוכל להיכנס להריון באופן טבעי? והאם יש דרך לדעת מה המצב היום? אני ארצה להיכנס להריון בעתיד והדבר מטריד אותי מאוד תודה רבה!

  • + הוסף תגובה
מעכבי ארומטז תובל 29/08/2019 23:15
  • שלום רב אחותי אובחנה עם אנדו כרגע עד דרגה2 אנחנו עדיין בתהליך של המשך בירור ובדיקות נוספת שאלתי היא האם יש אפשרות טיפול במעכבי ארומטז? והאם בוצע מחקר או טיפול בנושא בישראל? כי לא מצאתי הרבה בנושא טיפול במעכבי ארומטז רק מאמרים פו ושם.בתודה ובהערכה תובל

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!