ניתוח הקטנת חזה - שיפור פיזי לצורך שיפור נפשי

ניתוח הקטנת חזה - שיפור פיזי לצורך שיפור נפשי
כתבה פרסומית כתבת חסות


בניגוד למה שאנו נוטים לחשוב, ניתוח הקטנת חזה הוא הרבה יותר מרק ניתוח אסתטי. מדובר בניתוח בעל משמעויות פיזיות ונפשיות רבות. אומנם בתודעתנו, חזה גדול הוא דבר מרשים ויפה, אך עבור נשים רבות ובעיקר בחורות צעירות, מדובר במעמסה כבדה שהיו שמחות להקטינה.

ניתוח הקטנת חזה אומנם איננו ניתוח פופולארי כמו ניתוח הגדלת חזה, אך בכל זאת מדובר באחד הניתוחים הפופולארים ביותר. הסיבה לכך היא שבחורות צעירות, גם כאלו שמתחת לגיל 18 כפי שנראה בהמשך המאמר, עוברות את הניתוח מסיבות שונות שלא קשורות רק לאסתטיקה, אלא גם לסיבות פיזיות ונפשיות.

יש להבהיר כבר בהתחלה, החשיבות הפיזית של ניתוח הקטנת חזה שווה לחשיבות הנפשית שלו. אם נתייחס תחילה לחשיבות הפיזית של ניתוח הקטנת חזה, חזה גדול (במיוחד בקרב בחורות צעירות) יכול לגרום נזקים בגב, צוואר וברגליים. נזקים שגם שנים רבות אחרי הניתוח עדיין ישפיעו על הבחורה הצעירה. 

מסיבות אלו גם  אורתופדים, המטפלים בבחורות צעירות עם חזה גדול באופן חריג, יציעו להן לעבור ניתוח הקטנת חזה. בחורות צעירות בעלות חזה גדול חשות כאב גם בכתפיים, כתוצאה מכתפיות החזייה. לא פעם כאב זה מלווה בדלקות עור ובעיות הזעה שונות.

לכאבים ולבעיות הפיזיות, הנגרמות כתוצאה מחזה גדול אצל בחורות צעירות, יש להוסיף את ההשלכות הנפשיות עבור אותן בחורות צעירות. השלכות אלו באות בעיקר לידי ביטוי בגיל העשרה, אז הן נאלצות להתמודד עם מבטים לא נעימים, לעג ועולם דימויים קשה. 

כתוצאה מכך, בחורות צעירות רבות סובלות מדימוי עצמי נמוך, מבוכה תמידית ומתקשות ליצור קשרים חברתיים. לכן, בניגוד לניתוחים פלסטיים אחרים, ניתוח הקטנת חזה נעשה גם לפני גיל 18, הגיל בו מגיע התפתחות החזה אצל הבחורה לסיום.

ניתוח הקטנת חזה מאפשר לבחורה הצעירה לחוש הקלה פיזית. העומס על עמוד השדרה ייפחת, היא תוכל להתעמל בצורה נוחה יותר. בכלל, מבחינה גופנית, היא תחוש הקלה רבה. גם מבחינה חברתית ואישית היא תרגיש טוב יותר, מה שיקל עליה להשתלב ולהתפתח במהלך הזמן.

אולם לא כל בחורה יכולה לעבור ניתוח הקטנת חזה. ניתוח זה מצריך הכנה נפשית רבה. הכנה שדורשת הכרה בכך שישנו גורם מסוים המקשה על התפקוד היום-יומי, הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית, וכי ניתוח יכול להקל על הקשיים הללו. 

רופאים לא נוטים לנתח כל בחורה צעירה שבאה אליהן עם בעיה של חזה גדול, אלא רק מי שמוכנה לעבור את התהליך של הניתוח ותהליך ההחלמה שבא אחריו. 

הרופא יבדוק כי הבחורה מתאימה את הציפיות מתוצאות ניתוח הקטנת חזה לתוצאות האפשריות ואיננה מצפה לדברים שלא יכולים להתרחש. כמו כן, עליו לראות שהיא מכירה בכך שמקור הנשיות שלה הוא אשר פוגע בה, ושהיא אכן רוצה לתקן אותו על מנת שהיא תוכל לחיות חיים רגילים ונעימים.

פורומים ניתוחי חזה קוסמטיים

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
אסימטריה בשד נ 13/09/2020 09:30
  • ציסטות בשד מונעות אפשרות לניתוח קוסמטי? רוצה לתקן אסימטריה

  • + הוסף תגובה
הסרת שומן קרן 18/08/2020 22:36
  • היי,אני אחרי ירידה של 45 קילו, נשאר לי מעט עודפי עור ביריכיים והרגליים וגם מעט בטן,אשמח לדעת האם אפשר להשתמש בזה למילוי החזה שנפל לי? ועל הדרך גם להוריד את עודפי העור...

  • + הוסף תגובה
הסרת שומן ד"ר שגית משולם-דרזון 19/08/2020 18:56
  • קרן יקרה, מנסיוני לאחר ירידה כה גדולה במשקל אין די שומן בפלג הגוף התחתון כדי למלא את השד באופן מספק ולרוב יש צורך בשתל סיליקון קטן. קרוב לוודאי שתזדקקי להגדלת חזה או הגדלת חזה עם הרמה. באותו ניתוח ניתן לשלב מתיחת בטן. כמובן שכשתבדקי באופן אישי על ידי כירורג פלסטי ניתן יהיה לקבוע בדיוק מה הניתוח שמתאים למבנה הגוף שלך ולרצונך. בהצלחה!!

  • + הוסף תגובה
טרנד הסרת שתלים נוי 14/07/2020 09:21
  • יש מין טרנד להסיר שתלים בימים אלה.. האם יש רקע בריאותי לעניין? מתלבטת אם להגדיל, בת 26. תודה

  • + הוסף תגובה
טרנד הסרת שתלים ד"ר שגית משולם-דרזון 14/07/2020 10:43
  • נוי יקרה, אני לא מאמינה בטרנדים😊 כל ניתוח צריך להתאים לאשה, לצרכיה ולמבנה גופה. הגדלת חזה עם שתלי סיליקון היא ניתוח בטוח עם שביעות רצון גבוהה כשנעשית כראוי. אני מציעה לך להגיע ליעוץ כירורג פלסטי ולקבל את כל המידע על ניתוח להגדלת חזה. לפרטים נוספים את מוזמנת להתקשר ל 0737367050 בהצלחה!

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!