הכנס השנתי של עמותת משפחות SMA

פרופ' ארנולד מוניך, היועץ של ממשלת צרפת לרפואה ירצה במהלך הכנס השנתי של עמותת משפחות SMA שיתקיים ב-15 בדצמבר בבית חיל האוויר בהרצליה.
כתבה פרסומית כתבת חסות


פרופ' ארנולד מוניך, היועץ של ממשלת צרפת לרפואה ירצה במהלך הכנס השנתי של עמותת משפחות SMA שיתקיים ב-15 בדצמבר בבית חיל האוויר בהרצליה. פרופ' מוניך, מומחה לגנטיקה בבית חולים בפריס יהיה הנואם המרכזי בכנס. מרצה בכירה נוספת בכנס תהיה פרופ' בריגיט פארו, מומחית בינלאומית למחלות עצב שריר.לדברי ד"ר גלית לוין, יו"ר עמותת משפחות SMA: "SMA היא מחלת ניוון שרירים קטלנית. רוב מוחלט של התינוקות שנולדים עם המחלה נפטרים עד גיל שנתיים, כאשר חולים בעלי סיווג אחר של המחלה חיים עד בגרות, אולם סובלים ממחלות לוואי קשות וקשיים תפקודיים יומיומיים. את המחלה ניתן לאתר בבדיקה דם פשוטה שנערכת להורים לפני הכניסה להריון או במהלך בדיקת מי שפיר".

הכנס השנתי השני של עמותת משפחות SMA יערך בתאריך 15 בדצמבר 2010 בבית חיל האוויר בהרצליה. בכנס צפויים להשתתף מאות מומחים בתחומי הרפואה השונים, העוסקים בהיבטים השונים של המחלה: אבחון, טיפול ומחקר. בכנס ירצו מומחים מובילים מכל רחבי העולם שיציגו את החידושים האחרונים במחקר ואפשרויות אבחון וטיפול מתקדמות במחלה על סוגיה השונים, במקביל לדיון במחלות עצב שריר.

ההרשמה ללא תשלום ומיועדת לקהל המקצועי בלינק
הבא: http://www.sma-2010.com/152580/%D7%94%D7%A8%D7%A9%D7%9E%D7%94

פורומים כאבי ראש ומיגרנה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
כאב ראש פועם וכאבים בגוף קורל 22/11/2020 21:00
  • הי, אני בת 21 ,לפני שבועיים בערך היו לי כאבים בצד ימין של הראש והפסיק ולפני כמה ימים התחילו לי כאבים בצד שמאל של הראש בעיקר ומדי פעם גם בצד ימין הכאב הוא לרוב ליד האוזן וכאב פועם וגם הרקות פועמות כאב לי לפעמים גם ממש מאחורי הראש- ליד העורף והיו לי יומיים עם סחרחורות כאלו בתוך הראש לא שממש החדר מסתובב, זה היה מלווה גם בכאבי שיניים שאחרי בדיקה התברר שאני צריכה לעשות טיפולי שורש ויש שן בינה שבורה שצריך לעקור-הכל בצד שמאל (עקרתי לפני כמה זמן שן בינה בימין שגם אז היו קצת כאבי ראש ובכללי אני צריכה לעקור את כולן) תוך כדי גם ראיתי שיש לי אדום בעין שמאל והעיניים גם שרפו מדי פעם בעיקר מול המחשב ונלחצתי מכל מה שקראתי הלכתי לרופא עיניים שבדק ואמר שזה מאלרגיה ויובש והביא לי טיפות. בתוך כל זה יש לי כל מיני כאבים בגוף כל פעם מקום אחר ואני מדי פעם מרגישה פעימות שלי בכל הגוף ולפעמים שאני ממש בלחץ זה מתחזק וגם קצת זרמים ורעידות כמעט לא מורגשות בידיים(כשממש נלחצתי כל התסמינים ממש התגברו) יש לי גם חוסר במגנזיום ואני לוקחת כרגע תוסף מגנוס. הרופאה אומרת שהכאבים יכולים לנבוע מהחוסר במגנזיום- כי גם שהתלוננתי שממש כואבת לי היד וזה היה נראה לי כמו דלקת לאחר צילום רנטגן הרופאה אמרה שהכל תקין. אני ממש ממש בחרדות במיוחד אחרי כל מה שאני קוראת (בהתחלה שהיו לי רעידות וזרמים וקראתי על פרקינסון הגוף שלי לא הפסיק לרעוד כל היום) האם אכן כל הכאבים והתופעות האלו יכולים לנבוע מחרדות??? אולי אני בכלל פיתחתי מיגרנות- אני התחלתי כבר שנה ברצף לעבוד מול מחשב. אני כבר לא יודעת מה לעשות וכל יום אני בחרדות. האם זה יכול להיות איזה דימום בראש או משו דומה???? אני מתלבטת אם לבקש לעשות הדמייה מוחית/ראש שגם מזה אני חוששת מאוד. אה וגם אציין שקיבלתי מחזור עכשיו תוך כדי, אולי זה בכלל מזה אני ממש מבולבלת ונלחצת מכל דבר קטן שקורה לי אשמח לייעוץ ועזרה תודה רבהההה

  • + הוסף תגובה
תוצאות mri/mra מח לין 15/11/2020 21:34
  • שלום, לפני כשנה וחצי בדיקת mri ו-mra מח עם חומר ניגוד. ברקע סובלת מהתקפי אאורה, מיגרנות והתקפי נימול/רגישות בצד 1 של הראש למשך כמה ימים, בסיכום בדיקה מוקדים היפראינטנסים בחומר הלבן ממצא לא ספציפי. בבדיקה האחרונה )לפני כשבוע( נכתב מקרים בודדים לא ספציפיים של הארכת זמני הרפיה. אשמח לדעת מה פירוש הממצאים הנל

  • + הוסף תגובה
כאב בפנים אורלי 05/11/2020 07:27
  • שלום! בעקבות פוסטקוביד של חום וכאבים בגוף, קיבלתי פרנדיזון לשבועיים. 40, ואז 30 ואז 20 בהדרגה. זה עזר. אבל לקראת סוף השימוש התחילו לי כאבים מוזרים בפנים ובצוואר. גשר האף הימני כואב כאילו יש עליו לחץ. ולפעמים גם הרקה הימנית כואבת, כאילו מיגרנה. וכואב לי הצוואר והכתפיים עם זרמים כאלה, ואני לא יכולה לישון על הצד אלא רק על הגב מרוב כאבים וגם זה בקושי. האם זאת תופעת לוואי הגיונית לשימוש בפרנדיזון?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!