חשיפתו של השחקן אלון דהן בנוגע להפרעות קשב וריכוז

דהן עבר איבחון קשב וריכוז אצל המומחה ד"ר בועז רפפורט וגילה מספר תובנות בנוגע להתמודדות עם הפרעת הקשב והריכוז ממנה סובל במהלך תקופות עמוסות. היעוץ מד"ר רפפורט וצוות "קשר" סייעו לי כאדם וכשחקן לרכוש כלים בריאים וטכניקות לשיפור יכולות הקשב והריכוז.

כתבה פרסומית כתבת חסות
מאת:


תאריך עדכון: 23/04/2019
דהן עבר איבחון קשב וריכוז אצל המומחה ד"ר בועז רפפורט וגילה מספר תובנות בנוגע להתמודדות עם הפרעת הקשב והריכוז ממנה סובל במהלך תקופות עמוסות. היעוץ מד"ר רפפורט וצוות "קשר" סייעו לי כאדם וכשחקן לרכוש כלים בריאים וטכניקות לשיפור יכולות הקשב והריכוז. הדימוי של קשב וריכוז משום מה היה קשור אצלי לילדים ולבני נוער ופתאום גיליתי שגם מבוגרים באמצע החיים יכולים להפיק תועלת מהאיבחון ומהייעוץ. במקרה שלי פגשתי איש מקצוע מדוייק, איש שיחה נפלא שהרעיף עלי תובנות איך לשאוף למצוינות גם כשיש עומס של עבודה ותעבורת המידע והמשימות מטבע הדברים רק הולכת וגדלה. 


אלון דהן, זוכה פרס שחקן המשנה לשנת 2010 של תיאטרון הקאמרי, משחק בשבע הצגות פעילות ובמקביל נמצא בחזרות על עוד שתי הצגות נוספות שאמורות לעלות בינואר,בנוסף לתפקידו כאב טרי לבנו אורי בן השנה.
העומס המקצועי כשחקן והרצון לשפר את היכולות הביאו אותו לפגישה ב"קשר" של ד"ר בועז רפפורט שבה ביקש לבחון את הדרכים להתמודד עם נושא הקשב והריכוז בקריירת המשחק המצליחה שלו. 


אלון : "באתי במטרה לשפר את היכולות האישיות, עשיתי איבחון לקשב וריכוז ויצא שיש לי מה לשפר בעיקר בשעת עומס. ד"ר בועז רפפורט עזר לי לנתח את היכולת להתגבר על הפרעת הקשב והריכוז הקלה. התהליך הוא כמו משחק עם עצמך, תהליך מסקרן, פשוט ומרתק שאני ממליץ לבני ה 30 פלוס לעבור".

אלון דהן הוא שחקן מוכר ומוערך בתעשיית התאטרון, הטלויזיה והקולנוע וידוע כאדם שאפתן, יצירתי עם אמביציה אישית ואמנותית שהקדיש את שני העשורים האחרונים למשחק ממקום של אהבה לאמנות המשחק כמקצוע וכמקור פרנסתו. 

דהן התחיל את דרכו בבית צבי וזכה למלגות הצטיינות רבות. במהלך הקריירה שלו השתתף בלמעלה ממאתיים פרויקטים בטלויזיה,קולנוע ותיאטרון ונחל בהם הצלחה רבה. מכריו מעידים עליו כי כשרונו המיוחד מאפשר לו להתבלט גם במסגרות בהם הכלים ידועים ומוכתבים מראש והוא עושה זאת בצורה נעימה ובחביבות חברתית.


הכתבה בחסות ד"ר בועז רפפורט, מרפאת קשר- טיפול בהפרעת קשב וריכוז.


עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר בועז רפפורט השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים, חרדה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
חרדות ותחושת ניתוק וטיפול תרופתי-חוששת רעות 16/10/2019 14:11
  • אני נורא חוששת מהתחושות שלי. זה התחיל לי לפני יותר משבועיים. התחלתי להרגיש ריחוף, חוסר ריכוז תסכול בעבודה ובהתחלה לא נבהלתי כל כך. יום למחרת אני מתעוררת בבוקר עם חרדה גדולה והדבר הראשון שאמרתי זה שאני מרגישה מוזר ומרגישה שאולי הכל לא אמיתי. מאז אותו בוקר שזה קרה לי המחשבה הטורדנית הזו לא יוצאת לי מהראש ומלווה אותי לאורך כל היום ומתעצמת בלילה. אני כמעט בכל רגע נתון כל הזמן שואלת את עצמי את השאלות האם מה שאני רואה זה אמיתי? הסביבה, החפצים האנשים, האם אני באמת נוכחת כאן? למרות שאני רואה לנגד עיני את המציאות ואת הסביבה ואני מגיבה לה אבל אני לא מצליחה להתחבר, לא מצליחה לסמוך על המחשבה שבאה ואומרת שכן הכל אמיתי כי עובדה שאני רואה. אני מרגישה כאלו הראש נמצא במקום אחר. אני מנסה לפעמים לגעת בחפצים, לשים לב לתנועות שלי, להסתכל במראה ואני רואה אבל מרגישה שמשהו בי מעורער. קשה לי מאוד להסביר את מה שאני חווה. אני מרגישה שאני עושה כאלו הכל על אוטומט, אני בוהה ולפעמים נודדת ולא מקשיבה, שוכחת בקלות, חוששת לצאת מהבית שמא הניתוק יתעצם ומרגישה הרבה תסכול בתוך עצמי שאני אתקע עם המצב הזה. קראתי באינטרנט על המצב הזה והבנתי שהתופעה נקראת דה ריאליזציה. הלכתי לפסיכיאטר והוא אכן אמר שזו התופעה שאני סובלת ממנה. אציין שאני סובלת שנים מחרדה חברתית, הפרעת אישיות תלותית הפרעה טורדנית כפייתית ומחרדה שהחמירה בחצי שנה האחרונה כנראה (אני משערת) עקב הפסקת הטיפול התרופתי בציפרלקס שהפסקתי לאחר 6-7 שנים של טיפול. היום לאחר החזרה של החרדות, המחשבות והניתוק שהתחלתי להרגיש הפסיכיאטר המליץ להעלות את מינון הציפרלקס מ10 מג ל15 מג ובנוסף רשם לי חצי כדור בשם ריספונד. אני מאוד חוששת מהכדור הזה כי הבנתי שהוא אנטי פסיכוטי ואני חוששת שיגרום לתופעות לוואי קשות ולנזק בלתי הפיך בשימוש לטווח הקצר וגם לטווח הארוך. אני חוששת מהכדורים הפסיכיאטרים כל כך, כי אם מפסיקים הכל עלול לחזור ואני רוצה להתמודד עם המצב באופן טבעי, אם באמצעות תרופות טבעיות , טיפול פסיכולוגי ולא להיות תלוייה בכדורים כל החיים. התופעות לוואי שהרגשתי במהלך כל השנים שלקחתי ציפרלקס היו אדישות, עייפות, בחילות ותחושה שהכל טוב. ובחצי שנה האחרונה הכל פשוט חזר. אני כל כך חוששת מדה ריאליזציה, מהניתוק שאני חווה כרגע ואני לא מצליחה למצוא סיבה למה נכנסתי למצב הזה. אני בכללי סובלת מחרדות, מחשבות טורדניות, דאגות בלתי פוסקות, דיכאון, אבל אף פעם לא הגעתי למצב שאני קמה פתאום בבוקר ומרגישה ספק לגבי המציאות, מתחילה לתהות לגבי האם הכל אמיתי? האם אני באמת כאן? ואני רואה הכל אבל לא מצליחה להאמין ולהתחבר. אני חוששת גם מזה וגם מהטיפול התרופתי שמא יגרום לנזק מאוד גדול בעתיד.

  • + הוסף תגובה
חרדה מעל לשנתיים וכאב כרוני שני 15/10/2019 22:36
  • היי דר תודה על ההזדמנות להייעץ איתך. אז ככה לפני כ3 שנים עברתי ניתוח fess סינוסים, מאד מורכב האמת..התעוררתי לא אני!! כאבי פנים ראש צוואר חוסר שיוי משקל ועוד... הניתוח היה במקביל לתקופה מאד טעונה בחיי ולדעתי אחרי אינספור בירורים רפואיים שעלו לי הון תועפות המסקנה שלי כי הניתוח היווה טריגר לכך שאסבול מחרדות, עברתי שנים מאד קשות וזה פשוט התפוצץ לי בפנים טופלתי תקופה במודל כ5 חודשים, האמת שהעדור הפסיק לי את הווסת אז הפסקתי להשתמש בו, אך כן היה יעיל מאד. מאז..כשנתיים וחצי אני עושה עבודה עצמית מאד קשוחה על עצמי , מיינדפולנס, סדנאות, ספרים, שינוי תזונה ,תוספים..אבל הכאבים הכרוניים שיש לי בשילוב החרדות הקשות פשוט לא נותנות לי לחיות חיים נורמטיביים! יש לי 2 ילדים קטנים ואני מפחדת ללכת איתם לגינה שמא אתעלף..הכל מסוחרר..חסרת שיווי משקל..אני לא נוהגת איתם..באמת שהחיים לא פשוטים עבורי בצורה הזו, אני כן לומדת מנסנ להתפתח אבל זה מורכב וקשה בצורה שלא תיאמן! האם אתה ממליץ לנסות כדור כלשהו שגם יכול לעבוד על הפן של הכאבים? אציין רק כי אני אלרגית לקבוצת ssri..לכן אצטרך המלצה לכדור מהקבוצה השניה..האם בכלל יש צורך שאקח? אני מרגישה ש3 שנים זה די והותר ואולי כדאי לשנות את הדרך... תודה מראש על הקריאה, חג שמח.

  • + הוסף תגובה
סרנדה ומולטי ויטמין שלום 08/10/2019 13:49
  • שלום, אני נוטלת מזה חצי שנה סרנדה במינון 200 מ״ג ותוסף תזונה מולטי ויטמין לאישה של סולגאר. רציתי לוודא שאין אינטראקציה לא טובה בין שני הכדורים הללו. תודה!

  • + הוסף תגובה
אפשר לשלב סרנדה עם מולטי ויטמין. ד"ר יששכר הרמן 09/10/2019 19:24
שאלה נוספת שלום1990 15/10/2019 22:35
  • בנוסף אני לוקחת ריספונד במינון 0.5 מ״ג כבר שבועיים וביומיים האחרונים התחלתי להרגיש סחרחורות, אפילו בשכיבה ונוקשות קלה בשרירים. האם זה מוכר ועובר?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!