דלקות בדרכי השתן

דלקות בדרכי השתן הפכו לתופעה שכיחה. מערכת דרכי השתן היא המערכת שאחראית על ייצור והוצאת השתן מן הגוף, והיא כוללת למעשה את הכליות, שלפוחית השתן, כמו גם את הצינורות שמחברים ביניהם.
כתבה פרסומית כתבת חסות


דלקות בדרכי השתן הפכו לתופעה שכיחה. מערכת דרכי השתן היא המערכת שאחראית על ייצור והוצאת השתן מן הגוף, והיא כוללת למעשה את הכליות, שלפוחית השתן, כמו גם את הצינורות שמחברים ביניהם. דלקת בדרכי השתן מתרחשת כאשר חיידקים חודרים אל המערכת ונוצרת תגובה דלקתית זיהומית של ציפוי הרירית.
על פי רוב, מתרחשות דלקות בשלפוחית השתן בשלפוחיות השתן עצמן, אולם במידה ולא מטפלים בהן באופן מיידי, הן עשויות להתפשט אל הכליות, או אז המצב מחמיר.סימפטומים
הסימפטומים של דלקות בדרכי השתן הם לחץ על שלפוחית השתן, צורך פתאומי במתן שתן, צריבה בעת מתן השתן, שתן בעל צבע כהה וריח מובחן. במידה והדלקת תחמיר ייתכן ויופיע שתן מהול בדם כמו גם כאבים בצידי הבטן, ובחלק התחתון של הגב. לעיתים דלקת בשלפוחית השתן מלווה בבחילות והקאות, חום גבוה, והעדר יכולת לשלוט בשתן.

סיבות וגורמי סיכון
ישנן מספר סיבות להיווצרותן של דלקות בדרכי השתן. הסיבה העיקרית היא חדירתם של חיידקים מסוג "אי-קולי" אל השופכה. חיידקים אלו נמצאים על פי רוב בנרתיק, באזור פי הטבעת, במעיים כמו גם בקיבה. מהנרתיק עושים החיידקים את דרכם אל השופכה, דרך הפרשות, ושם הם בעצם מתרבים. הגורם העיקרי שבעטיו נגרמות דלקות בדרכי השתן הם יחסי מין. אולם חשוב לציין כי לא מדובר במחלה מדבקת.

שיעור אחוזי דלקת בדרכי השתן אצל נשים הוא גדול יותר והוא קורה בתקופת הינקות, הילדות, וכאשר הן מתחילות לקיים יחסי מין, בין הגילאים 20-40. בקרב גברים דלקות בדרכי השתן שכיחות דווקא בגיל מבוגר והן מתרחשות בעיקר בשופכה.

אבחון ובדיקות
על מנת לאבחן דלקות בשלפוחית השתן מבצעים בדיקות פיזיולוגיות.
השלב הראשון הוא בדיקות מעבדה: בדיקת שתן ותרבית שתן. במידה והדלקת חוזרת ונשנית ההמלצה תהיה לבצע בדיקת אולטראסאונד, וצילום של מערכת השתן. אם בדיקות אלו לא מספיקות יהיה צורך בבדיקת ציסטוסקופיה, שבמהלכה מחדירים אל שלפוחית השתן סיב אופטי, המאפשר אבחון מדויק הרבה יותר.

מניעה
ישנם מיני מזונות שרצוי להימנע מהם. כך למשל, מיצים מרוכזים עשויים לגרום ללחץ ומחלישים את המערכת החיסונית. מזונות מסוכרים עשויים לגרום להתרבות של חיידקים, אלכוהול, מזונות פיקנטיים או חריפים וקפאין גם כן עלולים להחליש את המערכת החיסונית.

טיפול
על פי הרפואה הסינית דלקות בדרכי השתן הן ביטוי ללחות וחום במערכת השתן, לכן מומלץ לשלב בין דיקור סיני לבין צמחי מרפא. בנוסף יש להקנות הרגלי תזונה נכונים לחולה, בהתאם למאפייניו הייחודיים.
על פי הנטורופתיה יש לטפל במערכת החיסונית עצמה לכן מומלץ לשלב בין פעילות אירובית ותזונה נכונה לבין שינה טובה.

תזונה – חליטות צמחים, מיצי ירקות, שתייה תכופה של מים, שתיית חליטות של פטרוזיליה (משתנת ומנקה את דרכי השתן) מיץ חמוציות ותה סרפד – יעילים לחיזוק המערכת החיסונית.

תוספים – די- מאנוז (חומר היעיל מאנטיביוטיקה לטיפול בבעיה)- מגובה במחקרים קליניים.
תוספת פרוביוטיקה למניעת הישנות החיידק.
פורמולת פטנט סינית- מותאמת אישית לסוג הדלקת-לטיפול ומניעה.
ויטמין סי התורם לסביבה חומצית שמקשה על הישרדות החיידק.

לקבלת ייעוץ וטיפול בנושא דלקות בדרכי השתן - התקשרו אל ה מרכז לרפואה טבעית של דר' ראול רודריגז.
 

פורומים צמחי מרפא

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
סנסורי אורן 22/09/2020 13:16
  • האם שילוב של אשווגנדה וזעפרן בטוח לשימוש ויעיל כנגד חרדות?

  • + הוסף תגובה
לחץ דם תניא 15/09/2020 21:27
  • לקחתי ארגינולין יומיים ורציתי לבכות: הלחץ דם שלי ירד לערכים שלא היו לי כבר 15 שנים! שאלה: הפחממות שבגליצרין לא מעלים סוכר? השימוש לא פוגע בשום עברים? ושאלה אחרונה: אפשר לפגוש אותך? איפה? בתודה רבה תניא

  • + הוסף תגובה
אשווגנדה וזעפרן דוד 05/09/2020 16:47
  • שלום אורנה. האם יש בעיה עם לקחת זעפרן ואשווגנדה ביחד. כלומר לקחת 2 כמוסות של אשווגנדה ובנוסף לכך כמוסות זעפרן.

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!