דלקות בדרכי השתן

דלקות בדרכי השתן הפכו לתופעה שכיחה. מערכת דרכי השתן היא המערכת שאחראית על ייצור והוצאת השתן מן הגוף, והיא כוללת למעשה את הכליות, שלפוחית השתן, כמו גם את הצינורות שמחברים ביניהם.
כתבה פרסומית כתבת חסות


דלקות בדרכי השתן הפכו לתופעה שכיחה. מערכת דרכי השתן היא המערכת שאחראית על ייצור והוצאת השתן מן הגוף, והיא כוללת למעשה את הכליות, שלפוחית השתן, כמו גם את הצינורות שמחברים ביניהם. דלקת בדרכי השתן מתרחשת כאשר חיידקים חודרים אל המערכת ונוצרת תגובה דלקתית זיהומית של ציפוי הרירית.
על פי רוב, מתרחשות דלקות בשלפוחית השתן בשלפוחיות השתן עצמן, אולם במידה ולא מטפלים בהן באופן מיידי, הן עשויות להתפשט אל הכליות, או אז המצב מחמיר.סימפטומים
הסימפטומים של דלקות בדרכי השתן הם לחץ על שלפוחית השתן, צורך פתאומי במתן שתן, צריבה בעת מתן השתן, שתן בעל צבע כהה וריח מובחן. במידה והדלקת תחמיר ייתכן ויופיע שתן מהול בדם כמו גם כאבים בצידי הבטן, ובחלק התחתון של הגב. לעיתים דלקת בשלפוחית השתן מלווה בבחילות והקאות, חום גבוה, והעדר יכולת לשלוט בשתן.

סיבות וגורמי סיכון
ישנן מספר סיבות להיווצרותן של דלקות בדרכי השתן. הסיבה העיקרית היא חדירתם של חיידקים מסוג "אי-קולי" אל השופכה. חיידקים אלו נמצאים על פי רוב בנרתיק, באזור פי הטבעת, במעיים כמו גם בקיבה. מהנרתיק עושים החיידקים את דרכם אל השופכה, דרך הפרשות, ושם הם בעצם מתרבים. הגורם העיקרי שבעטיו נגרמות דלקות בדרכי השתן הם יחסי מין. אולם חשוב לציין כי לא מדובר במחלה מדבקת.

שיעור אחוזי דלקת בדרכי השתן אצל נשים הוא גדול יותר והוא קורה בתקופת הינקות, הילדות, וכאשר הן מתחילות לקיים יחסי מין, בין הגילאים 20-40. בקרב גברים דלקות בדרכי השתן שכיחות דווקא בגיל מבוגר והן מתרחשות בעיקר בשופכה.

אבחון ובדיקות
על מנת לאבחן דלקות בשלפוחית השתן מבצעים בדיקות פיזיולוגיות.
השלב הראשון הוא בדיקות מעבדה: בדיקת שתן ותרבית שתן. במידה והדלקת חוזרת ונשנית ההמלצה תהיה לבצע בדיקת אולטראסאונד, וצילום של מערכת השתן. אם בדיקות אלו לא מספיקות יהיה צורך בבדיקת ציסטוסקופיה, שבמהלכה מחדירים אל שלפוחית השתן סיב אופטי, המאפשר אבחון מדויק הרבה יותר.

מניעה
ישנם מיני מזונות שרצוי להימנע מהם. כך למשל, מיצים מרוכזים עשויים לגרום ללחץ ומחלישים את המערכת החיסונית. מזונות מסוכרים עשויים לגרום להתרבות של חיידקים, אלכוהול, מזונות פיקנטיים או חריפים וקפאין גם כן עלולים להחליש את המערכת החיסונית.

טיפול
על פי הרפואה הסינית דלקות בדרכי השתן הן ביטוי ללחות וחום במערכת השתן, לכן מומלץ לשלב בין דיקור סיני לבין צמחי מרפא. בנוסף יש להקנות הרגלי תזונה נכונים לחולה, בהתאם למאפייניו הייחודיים.
על פי הנטורופתיה יש לטפל במערכת החיסונית עצמה לכן מומלץ לשלב בין פעילות אירובית ותזונה נכונה לבין שינה טובה.

תזונה – חליטות צמחים, מיצי ירקות, שתייה תכופה של מים, שתיית חליטות של פטרוזיליה (משתנת ומנקה את דרכי השתן) מיץ חמוציות ותה סרפד – יעילים לחיזוק המערכת החיסונית.

תוספים – די- מאנוז (חומר היעיל מאנטיביוטיקה לטיפול בבעיה)- מגובה במחקרים קליניים.
תוספת פרוביוטיקה למניעת הישנות החיידק.
פורמולת פטנט סינית- מותאמת אישית לסוג הדלקת-לטיפול ומניעה.
ויטמין סי התורם לסביבה חומצית שמקשה על הישרדות החיידק.

לקבלת ייעוץ וטיפול בנושא דלקות בדרכי השתן - התקשרו אל ה מרכז לרפואה טבעית של דר' ראול רודריגז.
 

פורומים רפואה סינית ומערכת העיכול

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
רפואה סינית וחלב בנצי 23/09/2020 10:17
 • האם הרפואה הסינית נגד מוצרי חלב? אני קורא הרבה נגד חלב, אבל אוהב ולא מרגיש שזה עושה לי לא טוב מכל בחינה. מה דעתך? מנסה לרדת במשקל וחושב איך להפחית וממה

 • + הוסף תגובה
תוצרת חלב Dipl.Ac.Herbs אבי פלד 23/09/2020 10:39
 • שלום בנצי, אכן בשנים האחרונות יש גל שיוצא נגד חלב ומוצריו ,מגובה בכתבות ומחקרים שלא קשורים בהכרח לרפואה הסינית . למשל,הורמונים בחלב, כימיקלים,חומרים מתווכי דלקת ועוד ועוד. הרפואה הסינית מתייחסת לתוצרת חלב כאל מייצרת לחות וליחה ומכאן, אנשים שיש להם נטיה לייצר ליחה (מוגדרת ככל דבר שמרגיש כבד,חייתי,תקוע כגון אסטמה,השמנה באספקט של כבדות או נפיחות ועוד) ,כדאי שיצמצמו או יפסיקו וישתמשו בתחליפים. אני מאמין שצריך כל דבר במידה אלא אם ברור שמסב לנו נזק . לדבריך אתה מנסה לרדת במשקל . נסה להוריד תוצרת חלב לשבועיים ובדוק אם יש שינוי או האצה בירידה. בכל אופן, מציע לפנות לאבחון וטיפול על מנת להתאים לך תזונה נכונה ולכוון אותך במדויק להצלחה בתהליך . שנה טובה.

 • + הוסף תגובה
הקאות מיליה 25/08/2020 08:18
 • שלום שלשום בלילה (ראשון) הקאתי הרבה, לפנות בוקר אתמול (שני) שוב הקאתי ועד עתה תחושת הבחילה לא עוברת. נחשפתי די הרבה לשמש בחמישי-ראשון, ישנתי הרבה אתמול (שני) מהצהריים עד עכשיו (שלישי בוקר). הגוף שלי רועד, מרגישה שהדופק מואץ כשאני קמה מהמיטה, לא אכלתי כלום אתמול ואני מפחדת לאכול היום. מה אפשר לעשות?

 • + הוסף תגובה
הקאות לאחר חשיפה לשמש Dipl.Ac.Herbs אבי פלד 25/08/2020 09:17
 • שלום , אני לא מוסמך לתת אבחנה כלשהי ולכן יש לקחת בעירבון מוגבל את דברי , אבל בהתייחס לכך שהתופעה התחילה לאחר חשיפה מרובה לשמש , יתכן שאת סובלת מהתייבשות . רצוי להרבות בשתייה, לאזן את המלחים בגוף (משקאות אלקטרוליטים ) או אפילו שתייה ממותקת מעט במידה ויש החמרה במצבך פני לרופא .

 • + הוסף תגובה
שינוי קיצוני לאחר אנטיביוטיקה דנה 03/08/2020 03:33
 • מאז ומעולם אני זוכרת את עצמי עם רגישות בבטן, הבאה לידי ביטוי בגזים, שילשולים ןלפעמים עצירות. בעבר אובחנתי ע"י הרופאים כבעלת מעי רגיז, פניתי לרפואה סינית נעזרתי בשינוי תזונתי ודיקור והמצב היה יחסית יציב. אבל לפני כ 4 חודשים, קיבלתי אנטיביוטיקה לדלקת בדרכי השתן, ומאז כאילו הבטן שלי הוחרבה. כל מה שהשגתי, נעלם כלא היה לא מצליחה לחזור למצב יציב: הצואה לרוב צהובה ורכה, מתעוררת לפעמים בסביבות 3 בלילה עם כאבי בטן שנעלמים אחרי אכילה. מתקשה מאוד לייצב את המערכת כמו בעבר. כרגע התזונה נעה סביב אורז ועוף מבושל ויש גם ירידה במשקל. תוהה מה הסיבה לכך והאם יש דברים נוספים שאוכל לעשות כדי להשיב את המערכת למצב תקין. תודה!

 • + הוסף תגובה
החמרה לאחר אנטיביוטיקה Dipl.Ac.Herbs אבי פלד 03/08/2020 14:00
 • שלום דנה , מצטער לשמוע על סבלך . הייתי מציע לפעול בכמה מישורים במקביל : 1 .פני לרפואה הסינית שנית .רצוי שיהיה שילוב של דיקור וצמחי מרפא לדעתי . 2.נטילת פרוביוטיקה איכותית (25-50 ביליון חיידקים) פעמיים ביום. ( עדיף כמובן לקבל המלצה מדויקת יותר ממטפל שמכיר את כל הסיפור . ) 3.הקפדה על תזונה איטית בשעות מסודרות (שוב, כדאי לראות מטפל מוסמך שיתן המלצות ממוקדות) 4. פניה לרופא המשפחה-בדיקות דם / הפניה לגסטרו . בהצלחה :)

 • + הוסף תגובה
תודה רבה! דנה 03/08/2020 19:03
בשמחה. :) Dipl.Ac.Herbs אבי פלד 03/08/2020 19:18

הצטרפו לאינדקס הרופאים!