תיק לידה - להיות מוכן בכל שעה

תיק לידה - להיות מוכן בכל שעה
כתבה פרסומית כתבת חסות


אחד הרגעים המרגשים בחייו של זוג הוא גם אחד הרגעים המלחיצים ביותר, מדובר ברגע בו עליהם לנסוע אל חדר היולדות כדי ללדת את הילד או הילדה הראשונה שלהם. ברגע זה מגיעים לסיומם 9 חודשי היריון ואינספור הכנות שערכו בחודשים אלו.

על מנת להגיע אל חדר היולדות מוכנים על הזוג להכין תיק ללידה עוד בטרם הגיע היום המיוחל. למעשה, עדיף להכין אותו כבר בתחילת החודש השמיני. זאת למקרה שתהיה זו לידה טבעית או שמא יהיה צורך לבצע זירוז לידה, אז התיק יהיה מוכן והם יוכלו להיכנס אל חדר לידה מוכנים. עדיף כמובן לא להסתמך על הכנת התיק ברגע שמופיעים צירי לידה ראשונים, שכן רגעים אלו יכולים להיות מאוד מלחיצים. אז בוודאי דברים יישכחו. על כן, רצוי במהלך חודשי ההיריון ליצור רשימה מה יש לשים בתיק, לפי עצות שמקבלים מבני משפחה, חברים או בקורס הכנה ללידה. עם תחילת החודש השמיני יש להתחיל להכין את התיק, כך עם הופעת צירי לידה ראשונים יהיה אפשר לנסוע אל חדר לידה בשקט.

את תיק הלידה יש לחלק למספר חלקים. חלק המסמכים, אשר יכלול כרטיס מעקב של ההיריון, בו מצויינים כל הפרטים הרפואיים של האישה, פרטים שונים על מהלך ההיריון, היסטוריה רפואית ועוד. כמו כן, יש לקחת כרטיס קופת חולים ותעודת זהות של שני בני הזוג, באמצעותה יהיה ניתן לקבל את מענק הלידה מבית החולים.

חלק שני יהיה חלק הבגדים. יש להכין בגדים לשהייה של לפחות 3 ימים בבית חולים. רצוי שהבגדים יהיו פשוטים, כאלו שאפשר יהיה לזרוק אחרי הלידה. יש לקחת תחתונים חד פעמיים, גופיות ישנות ועוד. מאחר ובלידה ואחריה מדממים בצורה קשה, עדיף לא להכתים בגדים יקרים או חשובים. רצוי גם להכין בגד חם ללילה וגרביים, על מנת שיהיה ניתן לשים בעת צירי המעבר.

חלק אחר של התיק יכלול את כלי הרחצה והיגיינה. בחלק זה יהיו כלי רחצה שונים, כולל מגבות ונעלי רחצה, תחבושות היגייניות גדולות, שפתון או כל משחה נגד יובש, וסבונים לריכוך הגוף.

חלק נוסף בתיק יכלול חפצים להעברת הזמן. אומנם לידה זה עניין מרגש שמושך את כל תשומת הלב, אך עדיין יש זמן חופשי בעת קבלת וספירת צירי לידה, או בהתאוששות מהלידה. אז רצוי שיהיו דברים שונים איתם ניתן להעביר את הזמן. דברים אלו יכולים להיות חומרי קריאה שונים, כלי כתיבה, נגן מוסיקה, טלפון סלולארי, אייפד / טאבלט או מחשב נייד. רצוי גם להביא כרית לישיבה נוחה, וכמובן לא לשכוח מצלמה לתיעוד האירוע.

תיק הלידה אומנם כולל דברים שהאישה צריכה, אך הוא חייב לכלול גם כמה דברים עבור התינוק שבא לעולם. חזיות הנקה, פדים לזמן ההנקה, חיתולים חד פעמיים, כובע וגרביים, בגדים מתאימים, וכמובן מגבות ושמיכות כדי לעטוף אותו. את שאר הדברים שהתינוק צריך לימים הראשונים תוכלו לקנות אחרי הלידה או לבקש מבני המשפחה שיקנו עבורכם.


פורומים סקירת מערכות

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
שני כלי דם בחבל הטבור מיכל 22/11/2020 09:59
 • שלום, בבדיקה שעשינו נאמר לנו שיש שני כלי דם בחבל הטבור, עשינו סקירה מאוחרת מאוד יסודית, הרופא זרק שם משהו על שחלות, ואז אמר שיש שתי כליות בשני הצדדים אז יש גם שחלות.. הוא לא הצליח לראות את אברי הרבייה הפנימיים. האם אני יכולה להיות רגועה? זה הגיוני לא לראות בשלב הזה?

 • + הוסף תגובה
2 כלי דם פרופ' יגאל וולמן 22/11/2020 10:58
 • אין קשר לשחלות יש קשר לכליות כמו כן לא.ניתן להדגים שחלות בעובר

 • + הוסף תגובה
שאלה בנוגע ל BOD סקירת מוקדמת שי 19/11/2020 09:29
 • שלום, עשיתי סקירה מוקדמת בשבוע 15+4 אשמח לדעת אם התוצאות תקינות: BPD 3.33 Ofd ac 4.34 Ofd jeanty 4.17 Hc 12.48 Hc* 11.82 Ac 10.03 Fl 1.75 Cereb 1.42 Cm 2.53 Hem 16.44 Va 4.95 Vp 5 Bod jeanty 2.09 כאן כתוב שזה מתאים לשבוע 14 וזה מה שלא מסתדר כל השאר מתאימים לתאריך בהפרש של פלוס מינוס יומיים. אשמח לתשובה

 • + הוסף תגובה
BOD פרופ' יגאל וולמן 22/11/2020 07:35
 • בשבועות המוקדמים פפחותמדוייק יש לחזור על הבדיקה לאחר 3 שבועות

 • + הוסף תגובה
סקירת מערכות מוקדמת דני 19/11/2020 12:11
 • שלום, עשיתי סקירת מערכות מוקדמת בשבוע 13+5 ולא נצפה עצם אף בצד שמאל ואילו בצד ימין נצפתה עצם קטנה. בנוסף קיים מוקד אקוגני בחדר שמאל. אני צריכה לחכות עכשיו למי שפיר אבל בלחץ ממש. האם הממצאים האלה מציעים בטוח על תסמונת דאון או שיש סיכוי שזה לא זה?

 • + הוסף תגובה
סמנים פרופ' יגאל וולמן 22/11/2020 07:35
 • כמובן שקיים סיכוי טוב שהכל תקין המשיכי בבירור ובהצלחה

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!