רפואה סינית יכולה לשפר סיכויי הצלחה של הפריה חוץ גופית

הרפואה הסינית כבר אינה אלטרנטיבה בלבד לרפואה הקונבנציונלית, אלא במקרים רבים מספקת תמיכה לשיטות הטיפול הרפואיות הנהוגות. ואמנם ישנם רופאים בתחום הפריון אשר טוענים כי ניתן לראות סיכויי הצלחה משופרים בקרב מטופלות ברפואה סינית בשילוב עם הרפואה הקונבנציונלית.

כתבה פרסומית כתבת חסות


תאריך עדכון: 05/11/2012
רפואה סינית כבר אינה אלטרנטיבה בלבד לרפואה הקונבנציונלית, אלא במקרים רבים מספקת תמיכה לשיטות הטיפול הרפואיות הנהוגות. ואמנם ישנם רופאים בתחום הפריון אשר טוענים כי ניתן לראות סיכויי הצלחה משופרים של הפריה חוץ גופית בקרב מטופלות רפואה סינית.

כאשר מדובר בהפריה חוץ גופית, הטכנולוגיה 'עושה את העבודה' עבורנו. התהליך ההורמונאלי נשלט על ידי מתן תרופות וההפריה מבוצעת במעבדה. עם זאת, ישנם לא מעט שלבים בתהליך שבכוחה של רפואה סינית לשפרם ואף להפוך כישלון להצלחה בהליך הפריה חוץ גופית.ראשית, לא כל הפריה חוץ גופית מתבצעת עם תמיכה הורמונאלית חיצונית. ישנם תהליכי הפריה חוץ גופית שהינם טבעיים, בהם משתלבים בתהליך הטבעי של מחזור האישה ומבצעים שאיבה של ביצית, מניפולציה של הפגשת זרע–ביצית ושוב, השתלבות במנגנוני הרבייה הנשיים וביצוע החזרת העובר לקליטה בדופן הרחם.

במתכונת זו, יש לרפואה סינית השפעה גדולה וחשובה כמעט על כל אחד מהשלבים. תמיכה ביכולת גדילת הזקיק והביצית שבתוכו, תמיכה באיכות הביצית, תמיכה בגדילת רירית הרחם ובשלות התנאים לקליטת העובר בעת ההחזרה ועוד.

בתהליכי הפריה חוץ גופית בהם נדרשת תמיכה רפואית הורמונאלית, תפקיד הרפואה הסינית שונה. המטפל נדרש לקחת בחשבון את השלבים הטיפוליים הרפואיים ולהשתלב בהם בחוכמה וברגישות. כאן נכנסים אלמנטים רגשיים בשל השפעת התרופות ההורמונאליות אשר עלולות "לתקוע" את התהליך גם אם מבחינה רפואית הכול מתנהל כשורה.

בהפריה חוץ גופית כזו, מומלץ להשתמש בפרוטוקול הטיפולי הבא:

השתלבות בסוף המחזור האחרון שלפני ההחזרה – בשלב זה נדרשת תמיכה בכליות השולטות על פאזה זו של המחזור ואשר מכינות את הקרקע לקראת המחזור הבא בו מתקיימת ההחזרה.

המשך טיפול מיד בתום הווסת, על מנת לתמוך בתהליך בניית הרירית והכנתה לקראת קבלת הביצית המופרית. שלב זה הינו קריטי להצלחת המהלך כולו.

טיפול תומך מערכת החיסון בסמוך למועד ההחזרה, על מנת למנוע התפתחות דלקת בשל אקט ההחזרה.

הטיפול האחרון בפרוטוקול זה הינו מיד לאחר ההחזרה, עוד באותו יום. בטיפול זה מחזקים את זרימת הדם לרחם ולתמיכה ברירית וביכולתה לקלוט את העובר ולקיים השרשה.

באף אחד מהשלבים, אסור לשכוח את הפן הנפשי. חשוב לתשאל לגבי מצב הרוח ורמת המתח של האישה ושל בן/בת הזוג.

בתום ההליך ועם קליטה מוצלחת של הריון, חשוב לקיים מתכונת טיפול לשימור ההריון, הרגעת העובר ותמיכה באם. טיפול זה צריך להתבצע כפעם בחודש, למעט במקרים מיוחדים המצריכים תמיכה צמודה יותר.

פורומים, פוריות והפריה חוץ גופית (IVF)

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
עיתוי מתאים לאוביטרל כן או לא אלון 31/10/2019 23:03
  • שלום לך. נתוני דגימת דם שנילקחה מאשתי ב29.10 בבוקר גיל 45 ביוץ מוקדם. lh היה 22 וחצי אסטרדיול 1345 פרוגסטרון 1.1 בשעות הערב המוקדמות של אותו יום ביקור אצל הרופא שהבחין בזקיק 21 והיו 3 פסים באולטרסאונד(אם הבנתי נכון זה מעיד על כך שהרירית יפה ו"מוכנה"להריון) שאלנו האם עוד יש טעם להזריק אוביטרל כי הlhעלה בבדיקת הדם מהבוקר והוא אמר כן והוזרק כשעתיים שלוש מאוחר יותר מהביקור אצלו. האם בנסיבות שתוארו היתה הצדקה לכך שהוא אמר שעוד יש טעם להזריק?זה לא היה כבר מאוחר מידי כדי להזריק ושתהיה תועלת מכך?

  • + הוסף תגובה
ביטול הפנייה הקודמת אלון 07/11/2019 05:48
  • קבל ביטול על הפניה הקודמת כבר קיבלתי תשובה מהרופא המטפל תודה

  • + הוסף תגובה
קרינון אני 05/11/2019 20:59
  • שלום רב יש לי שאלה בנוגע להפרשות הקרינון. אני אחרי החזרת עובר בין שישה ימים שנערכה ב22.9. אחרי ivf+pgd ההפרשות של הקרינון היו לבנות עד כה אך בימים האחרונים קצת חומות בהירות לפעמים והיום טיפה ורדרד בתוך הלבן. מה זה אומר? הביטא עולה יפה. היום 629, שלשום 180, יום לפני 63, ולפני 38. קפיצות יפות האם ההריון בסכנה או שההפרשות נורמאליות? חייבת הרגעה. תודה.

  • + הוסף תגובה
הכרה מינימלית קומה צמח טוהר 05/11/2019 00:29
  • היי ערב טוב שאלה קצת מוזרה בעלי מוגדר נכון להיום כצמח יש לנו ילד אחד במשותף ואני מאוד רוצה להביא עוד אחד האם אפשר לעשות את התהליך הזה שהוא שרוי בתרדמת שאינו יכול להתעורר ממנה?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!