טפילים במעיים – בעיה נפוצה בכל גיל

טפילים במעיים – בעיה נפוצה בכל גיל
כתבה פרסומית כתבת חסות


אם גם אתם סובלים מתסמינים כגון שינויי מצב רוח, גזים, עצירות, צורך לאכול דברים מתוקים, הפרעות בריכוז, קיבלתם אבחנה מצד רופאים שאתם סובלים ממעי רגיז, אך ייתכן שאתם סובלים מטפילים במעיים.

ניתן למנות מס' רב של טפילים וגורמים מזהמים במעי האדם, כשהבולטים מביניהם הם: אמבות, קנדידה, הליקובקטר, בלסטוציסטים, תולעי מעיים, פרוטוזואה ועוד. כל סוג מאופיין בתסמינים שונים, כשההדבקה בהם היא לרוב בדרכים דומות כגון עקיצות חרקים, מזון מורעל, אי הקפדה על היגיינה אחרי ביקור בשירותים, אכילת מזון לא מבושל כביצים ודגים, שתיית מים נגועים ועוד.

לסובלים מטפילים במעיים, יש מספר לא מבוטל של השפעות, שמתקשרות למערכת העיכול, אך גם לבעיות אחרות בגוף. מיציאות שומניות ודביקות, בעלות ריח רע באופן חריג, כאבי בטן תכופים, גזים ונפיחויות, דימום מפי הטבעת ועד שינויי משקל וחוסרים בוויטמינים וחומרים בגוף ועד בעיות נשימה, שיעולים וליחה, הופעת אלרגיות ובעיות בעור כגירודים ופריחות. תסמין מאוד מרכזי לבעיית טפילים במעיים הוא הצורך לאכול מאכלים מתוקים ומיני מאפה. המזהמים החיים על חשבון גוף האדם, נזדקקים לסוכרים, כדי להתקיים, וגורמים לנו לצרוך אותם מזונות עתירים בסוכרים.

אבחון בעיית טפילים במעיים, נעשית לרוב על ידי בדיקת צואה. ישנה חשיבות לביצוע הבדיקה מספר פעמים כדי לוודא אם הטפיל נמצא במעיים, כשלסוגים שונים של מזהמים יש תסמינים שיותר מתאימים להם, ויש תסמינים שמתאימים למספר סוגי טפילים. לכן בדיקות צואה, באות לתת מענה לעניין, כשתוצאות תקינות של בדיקות, לא קובעות במדויק שאין בעיית טפילים במעיים. גם כשהבדיקות יוצאות תקינות, יש לדעת לטפל בבעיה, לתת עליה את הדעת ולטפל בה במספר אמצעים.

טיפול יכול להתבצע הן על ידי תרופות קונבנציונליות, אך הן עלולות לגרום לתופעות לוואי כבחילות וכאבי בטן. בין התרופות ניתן למצוא את וורמוקס לטיפול בתולעים במעיים ופלג'יל, שנועדה גם לטיפול במזהמים. אלטרנטיבה אחרת לטיפול זה היא הטיפול הטבעי נטורופתי, שדורש התמדה ואורך רוח, על מנת להתגבר על הטפילים. הטיפול נועד לתת לגוף בנוסף יכולת התמודדות טובה יותר בעתיד עם בעיות שכאלו, יחד עם השמדת המזהם.

הטיפול הנטורופתי, מורכב ממספר רבדים, כשהוא כולל גם פעילויות להפגת המתח ושימוש במשחות וכדורים טבעיים, כדי לעזור לגוף להתחשל כנגד בעיות טפילים. ראשית כל, חובת שילוב תזונה נכונה על מנת לתת לגוף יכולת שיקום מערכת העיכול, וכן כדי לחסל את המזהם. יש להקפיד על אכילת מזונות עתירי סיבים תזונתיים, כדי להשיב את האיזון למערכת העיכול, אך בד בבד לא להגזים בצריכת סיבים תזונתיים, כדי לא לגרות את המעי.

כמו כן, הימנעות מסוכרים היא עניין הכרחי בתזונה נכונה, בכך שמאכלים עם הרבה סוכרים, משמשים לקיומם של המזהמים במערכת העיכול. בין המזונות נוספים שמומלצים לצריכה, ניתן למצוא זרעי דלעת, אורגנו, גזרים ושום, שידועים בהשפעתם בהשמדת מזהמים במערכת העיכול.

מרכיבים חשובים נוספים בטיפול הטבעי הם שימוש בצמחי מרפא (פרופוליס, אלוורה ועוד), היעזרות בתוספים כג'ל אלוורה לשתייה שמייצב את מערכת העיכול ומעניק ויטמינים חיוניים, עשב דגנים וכדורי "הרב באלנס". כמובן שהטיפול הנטורופתי פונה גם לנפש האדם הפגוע, ולכן הטיפול כולל שיחות, טכניקות נשימה, דמיון מודרך, ומצריך שילוב של פעילות גופנית שמזרימה דם לכל חלקי הגוף, שנושא חומרים משככי כאבים וחומרי ריפוי.

לסיכום, גם אם בדיקות הצואה יוצאות תקינות וכן אם הרופא מאבחן שהבעיה היא- מעי רגיז, לא נפתרה כאן הבעיה. ישנן סיבות שהמעי מתנהג בצורה כזו, וזה רק סימפטום לבעיה אחרת בגוף שמשפיעה עליו, שבין הדרכים שאפשר להתגבר על הבעיה, היא טיפול נטורופתי.

באדיבות איה הוד
בעלת אתר נטורופתיה ורפואה משלימה


פורומים טיפול הומאופתי - הפרעות קשב וריכוז

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
ריטלין ותופעות לואי- הומאופתיה? רינת 06/05/2020 10:46
 • הבת שלי מטופלת חדשה בריטלין, סובלת מחוסר תיאבון, מהפרעות בשינה. אני רוצה לתת צ'אנס לריטלין.. האם הומאופתיה יכולה להפחית תופעות לואי של תרופה רגילה? תודה

 • + הוסף תגובה
הומאופתיה הפחתת תופעות לוואי של תרופות פסיכיאטריות וריטלין -כן אפשרי בהחלט מטפלת אדית מרלין דניאל PhD&MBMD D.A.M 06/05/2020 12:25
 • ההומאופתיה ותלוי בידיים של איזה מומחה אכן יכולה. להפחית תופעות לוואי. לאורך השנים אני עובדת בצמוד למנהל מחלקה בבית חולים לחולי נפש בבאר יעקוב - עם הצלחה מרובה בנישה הזאת של הפחתת תופעות לוואי של תרופות פסיכיאטריות ואף הפחתה במינון התרופות באם הושגה הטבה

 • + הוסף תגובה
מניעת הפרעת קשב על ידי הומאופתיה דליה 09/03/2020 17:27
 • שלום, ילדיי הגדולים עם הפרעת קשב, ובתי לקרת גיל הגן. הייתי רוצה למנוע אצלה את ההפרעה ומה שכרוך בה. האם ניתן לטפל הומאופטית באופן מניעתי?

 • + הוסף תגובה
מניעת הפרעת קשב וריכוז מטפלת אדית מרלין דניאל PhD&MBMD D.A.M 09/03/2020 18:47
 • היי אפשרי לאזן אותה במצבה הנוכחי עם שלל הבעיות שיש לה כולל התורשתיות. אפשרי לשלב גם הוראות בניקוי רעלים שלא תבוא במגע אם רעלים שגורמים להפרעת קשב. אבל אם פתאום יקרה לא טראומה מסויימת בגן או בכל מקום אחר וזה יגרום להפרעה -אז אני לא אוכל למנוע את הטראומה שגורמת פתאום להפרעה. החיים הם דינמים לא ניתן לדעת מה צופן העתיד. באמצעות הומאופתיה אפשרי להפחית מראש את הסיכוי שהיא תפתח דברים שנמצאים בתורשה אפשרי לחזק אות מערכת החיסון שלה ברגשית נפשית פיזית. אפשרי לנקות לה טראומות שעליהם בעתיד יכולות לצמוח הפרעות -אבל קשה לקחת אחריות על העתיד כולו כי כאמור הוא לא ידוע. זאת שאלה קצת גבולית. אבל אין ספק שאם היא תטופל היום היא תהיה במצב הרבה יותר טוב. גם אין ספק שאם פתאום היא תדרדר להפרעת קשב וריכוז שבהומאופתיה ניתן לעזור לה לצאת מזה עם 90 אחוזי הצלחה אם יש שיתוף פעולה איתכם. כנל לגבי הילדים שלך שחבל שהם סתם סובלים. אנ סבלתי המון שנים מההפרעה הזאת בצורה הכי קשה שלה בנעורי עד התחלתי ללמוד ולהתמחות בהומאופתיה ומצאתי שם את כל הפתרונות כולם ללא יוצא מין הכלל -חבל סתם מיותר לסבול ולהיות מכותר בהפרעה הזאת שמאוד משבשת את החיים ואת הביטחון העצמי לילד.

 • + הוסף תגובה
האם אפשר לקחת אומגה 3 בלי ויטמין אי יפית נוי 14/02/2020 16:47
 • כשלוקחים אומגה 3 של גליל נאמר לצרף גם ויטמין אי אחרת לא תהיה השפעה של האומגה 3מה האמת בכך

 • + הוסף תגובה
אומגה 3 מטפלת אדית מרלין דניאל PhD&MBMD D.A.M 14/02/2020 18:04
 • אני חושבת שקשה לענות על שאלה כאן ללא מחקר מסודר -אך כן קראתי את המסקנות של הגליל לגבי העודפי חומציות שמנטרלים על ידי ויטמין E -בעיקרון אם אומגה 3 דורש סביבה בסייסת מספיק שאוכלים הרבה ירקות ופירות כדי לאזן עודפי חומציות בגוף ומפחיתים מוצרים מהחיי מכל הסוגים כדי להוריד עודפי חומציות. אני הייתי ממליצה לאכול זרעי ציאה כמקור לאומגה 3 במקום לרכוש מוצר לאכול ולקבל את זה ישירות מהטבע

 • + הוסף תגובה
בזרעי הציאה יש לך אומגה 3 וויטמין E גם יחד מטפלת אדית מרלין דניאל PhD&MBMD D.A.M 14/02/2020 18:06

הצטרפו לאינדקס הרופאים!