ילדים נוטים לסבול משבץ מוחי יותר ממה שנהוג לחשוב

ילדים נוטים לסבול משבץ מוחי יותר ממה שנהוג לחשוב
כתבה פרסומית כתבת חסות


שבץ מוחי מופיע אצל ילדים לעיתים נדירות מאוד.
לפי מחקר שנעשה בארה"ב,  כ- 2.4 מתוך 100,000 ילדים בשנה ילקו בשבץ מוחי. נתון זה הינו גבוה פי ארבעה מן ההערכות שהיו קיימות עד כה.
שבץ מוחי אצל ילדים הינה התמודדות אשר קשה מאוד נפשית, מכיוון שילדים אלה יזדקקו קרוב לוודאי לטיפול מיוחד במהלך כל ימי חייהם.
שבץ מוחי הינו אחד מן הגורמים האחראיים להופעתם של נכויות אצל ילדים. אולם, למרבה המזל, הופעתו של שבץ מוחי אצל ילדים היא תופעה נדיר מאוד.
הערכות קודמות התבססו על סקרים אשר בוצעו בהתבסס על מדדי האבחנה של בתי החולים השונים. זאת על פי מחקר שבוצע באוניברסיטת קליפורניה בסן פרנססיקו, מדדי אבחנה אלה כשלו באבחון מקרים רבים של ילדים אשר לקו בשבץ מוחי.
במקום להתבסס על מדדי האבחנה המקובלים, בחנו החוקרים כ- 2.3 מיליון תיקים רפואיים של ילדים ובני נוער מתחת לגיל 20.
החוקרים לא בחנו רק את האבחנות של בתי החולים אלא חיפשו בנוסף אחר מילות מפתח בדוחות של מכוני הרדיולוגיה אשר יכולות להצביע על קיומו של שבץ מוחי. כאשר הצליחו לאתר את המקרים החשודים כשבץ מוחי, הם בחנו לעומק את התיקים הרפואיים של החולים.
שיעור מקרי השבץ האיסכמיים עומד על כ- 2.4 מקרים לכל 100,000 בני אדם. נתונים אלה כוללים בתוכם גם את מקרי השבץ המוחי המופיעים אצל עוברים ויילודים.


פורומים מחלות ריאה ודרכי נשימה - ילדים

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
תוצאות מעבדה Not detected יצחק 23/06/2020 09:03
  • שלום רב.. אני יודע שזה לא המקום המדוייק לשאול אבל לא מצאתי מקום אחר אשמח אם למרות זאת תענה לי. הבן שלי נחשף לחולה מאומת ועשה בדיקת קורונה והתשובה היא Not detected. האם יש הבדל בין Not detected לבין Negative?? אני שואל כי יתכן והוא עשה את הבדיקה סמוך מידי למועד החשיפה.. תודה מראש

  • + הוסף תגובה
גזים בהתלקחות אסטמה הילי 22/05/2020 01:38
  • שלום, רציתי לדעת איזו תמונת גזים נראה בהתלקחות של אסטמה? בססת או חמצת נשימתית? אשמח לפירוט

  • + הוסף תגובה
אסטמה וקורונה מוריה 29/04/2020 18:06
  • שלום רב, בני בן 3 עם שקד שלישי מוגדל ואסטמה קלה. התקפי נשימה באים לידי ביטוי בעיקר בחודשי החורף. מתלבטת בשל החזרה לגן בגלל הרקע שלו. האם הנגיף יכול לפגוע בו יותר מאשר ילדים ללא היסטוריה נשימתית? תודה מראש

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!