ילדים נוטים לסבול משבץ מוחי יותר ממה שנהוג לחשוב

ילדים נוטים לסבול משבץ מוחי יותר ממה שנהוג לחשוב

כתבה פרסומית כתבת חסות

תאריך עדכון: 10/07/2019

שבץ מוחי מופיע אצל ילדים לעיתים נדירות מאוד.
לפי מחקר שנעשה בארה"ב,  כ- 2.4 מתוך 100,000 ילדים בשנה ילקו בשבץ מוחי. נתון זה הינו גבוה פי ארבעה מן ההערכות שהיו קיימות עד כה.
שבץ מוחי אצל ילדים הינה התמודדות אשר קשה מאוד נפשית, מכיוון שילדים אלה יזדקקו קרוב לוודאי לטיפול מיוחד במהלך כל ימי חייהם.
שבץ מוחי הינו אחד מן הגורמים האחראיים להופעתם של נכויות אצל ילדים. אולם, למרבה המזל, הופעתו של שבץ מוחי אצל ילדים היא תופעה נדיר מאוד.
הערכות קודמות התבססו על סקרים אשר בוצעו בהתבסס על מדדי האבחנה של בתי החולים השונים. זאת על פי מחקר שבוצע באוניברסיטת קליפורניה בסן פרנססיקו, מדדי אבחנה אלה כשלו באבחון מקרים רבים של ילדים אשר לקו בשבץ מוחי.
במקום להתבסס על מדדי האבחנה המקובלים, בחנו החוקרים כ- 2.3 מיליון תיקים רפואיים של ילדים ובני נוער מתחת לגיל 20.
החוקרים לא בחנו רק את האבחנות של בתי החולים אלא חיפשו בנוסף אחר מילות מפתח בדוחות של מכוני הרדיולוגיה אשר יכולות להצביע על קיומו של שבץ מוחי. כאשר הצליחו לאתר את המקרים החשודים כשבץ מוחי, הם בחנו לעומק את התיקים הרפואיים של החולים.
שיעור מקרי השבץ האיסכמיים עומד על כ- 2.4 מקרים לכל 100,000 בני אדם. נתונים אלה כוללים בתוכם גם את מקרי השבץ המוחי המופיעים אצל עוברים ויילודים.


פורומים, מחלות ריאה ודרכי נשימה - ילדים

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
עצירת נשימה הילה 16/05/2019 12:44
  • שלום, שמתי לב שלעיתים בשינה עמוקה בני בן 3 שבועות עוצר נשימתו ל7-8 שניות וכשהיא חוזרת זה מלווה בצפצוף.כך זה חוזר על עצמו עד שמתעורר. האם זה נורמלי?

  • + הוסף תגובה
נשימות עמוקות כל כמה שניות דודי 16/04/2019 21:07
  • שלום וברכה, בחודש האחרון החלה תופעה אצל בתי בת ה-9, הילדה שואפת שאיפה גדולה כל כמה נשימות. הדבר מלחיץ, כאילו משהו אינו כשורה באספקת האוויר לריאותיה. הילדה ילדה בריאה בד"כ, ספורטאית ונמרצת... מה ולמה יכולה להיות התופעה הזו ?

  • + הוסף תגובה
נשימות עצוקות.תכופות, פיהוקים, עייפות חולשה אפרת 24/03/2019 17:43
  • שלום, בני החייל, בן 19, חווה תחושת מחסור בחמצן, לוקח נשימות.עמורות כל כמה דקות, מפהק לעיתים תכופות, עייף מאוד וחלש. זה נמשך כבר ימישה ימים, והחל לאחר צניחה ממטוס בצבא וסחיבת.ציוד כבד במאמץ.פיזי גהוה ובתנאי קןר. בדיקות רנטגן ריאה לא העלו תוצאה של דלקת ריאות. הסימנים החיוניים תקינים, סטורציה בדם ואקג תקין. לא נערכו בדיקות דם. ראו אותו כבר שני רןפאים שלא מצליחים לאבחן את הבעיה. יודע אולי מה הבעיה ?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!