מתלבטים לגבי ניתוח להסרת משקפיים?

האפשרות של טיפול קצר בלייזר, הפוטרת מהתלות במשקפיים, ידועה לכל. מדוע, אם כך, כה רבים מאיתנו ממשיכים להרכיב משקפיים, כאשר בטיפול קצר בלייזר הם יכולים להיפרד מהם אחת ולתמיד ולשפר משמעותית את איכות החיים?

כתבה פרסומית כתבת חסות
מאת:


תאריך עדכון: 09/07/2019
האפשרות של טיפול קצר בלייזר, הפוטרת מהתלות במשקפיים, ידועה לכל. מדוע, אם כך, כה רבים מאיתנו ממשיכים להרכיב משקפיים, כאשר בטיפול קצר בלייזר הם יכולים להיפרד מהם אחת ולתמיד ולשפר משמעותית את איכות החיים?

טיפול להסרת משקפיים בלייזר אינו רק טיפול בעיניים ובראייה. אנשים שעברו את הטיפול מציינים את השינוי שהטיפול תרם לאיכות חייהם כהרבה יותר משמעותי מסכום חלקיו ואת ההרגשה של ראייה חדה וברורה ללא צורך במשקפיים כתחושת שחרור אמיתית.

מדוע, אם כך, כה רבים ממשיכים להרכיב משקפיים או עדשות ולא עוברים את ההליך? התשובה מורכבת משתי סיבות הקשורות אחת בשנייה.

הסיבה בה נאחזים אלו הממשיכים להרכיב משקפיים היא הפחד מפגיעה בראייה, אך יש לשקול את האפשרות כי סיבה לא פחותה היא חשש משינוי. רובנו מעדיפים להישאר במקום הבטוח והמוכר לנו.
כהקבלה, ניקח לדוגמא את תחום העבודה. רובנו נמשיך לעבוד באותו מקום עבודה, גם אם תוצע לנו משרה אחרת עם תנאים טובים יותר. לכל הפחות, רוב האנשים לא ימהרו לשנות את המקום הבטוח והמוכר להם. אבל, אם אחד מחברינו עשה את הצעד ואזר אומץ לעבור למקום אחר, הוא מספר לנו בהתלהבות עד כמה טוב לו במקום החדש וכמה המעבר שינה את חייו, ישנה סבירות שגם אנחנו נשקול את האפשרות לעשות שינוי זה.

כעת נחזור למשקפיים. מהי מערכת היחסים שלכם עם המשקפיים שלכם? כזו של יחסי תלות, שנכפתה עליכם שלא מבחירה. אתם תלויים בהם בצורה כמעט מוחלטת לתפקוד היום יומי שלכם, ומבחינה זו - אפילו יותר ממה שאתם תלויים במקום העבודה שלכם. המשקפיים או העדשות הם פתרון שהורגלתם אליו במשך השנים. אם אתם הולכים לעבודה כל יום רק בגלל המשכורת – אתם באותו מצב. כמו שבעבודה אתם חולמים לא פעם על למצוא מקום מעניין יותר עם הכנסה גבוהה יותר ובעיקר כזו בה לא אומרים לכם כל הזמן מה לעשות, כך מקננת בכם המחשבה על כמה טוב היה לקום בבוקר ולראות את העולם בבירור ובחדות, ללא תלות במשקפיים, כמו פעם כשהייתם ילדים ובטרם נגזרו עליכם משקפיים לכל החיים.

פעם זו אכן הייתה גזרה לכל החיים. אבל היום כבר ניתן להגיש ערעור, או לבקש חנינה. אפשר היום להיפטר מהמשקפיים ולרוב די בקלות. אבל כמו בעבודה, גם בנושא הסרת המשקפיים בלייזר, צריך לבוא הטריגר שיגרום למספיק מוטיבציה לביצוע המהלך. גם כאן, לרוב הדחיפה הזו מגיעה מאדם קרוב שעשה את הטיפול וכעת הוא מאושר וחופשי מהתלות במשקפיים. אם אין אדם כזה בסביבתכם הקרובה, יתכן כי חסר לכם הטריגר שיגרום לכם לזוז מאזור הנוחות שלכם. יש לי עצה קטנה, אבל לפני כן, נפיג את החששות.

הפחד העיקרי הוא איבוד הראייה כתוצאה מהטיפול בלייזר, אליו נוסף חשש מתהליך החלמה ממושך וכואב. הטיפול נתפס בעיני רבים כטיפול הדורש היערכות משמעותית ולכן רבים נוטים לדחות אותו עד לאחר ש....
כנגד חששות אלה ניצבות עובדות מוכחות:
כיום יותר ויותר אנשים נפרדים מהמשקפיים שלהם לצמיתות. מאות אלפי ישראלים כבר עברו את הטיפול. ברחבי העולם, עשרות מיליוני אנשים כבר רואים ללא משקפיים ואיש מהם לא התעוור. כמו בכל דבר שאנו עושים, לא ניתן לומר שאין כאן כל סיכון. אך חשוב לזכור, שהסיכון לנזק ממשי כיום כמעט לא קיים.
בשנים האחרונות, הנושא העיקרי עליו נתנו העוסקים בתחום את הדעת הוא בטיחות. הדגש על בטיחות הוא ברמה של בטיחות של טיסות. ניתוח זה הוא הבטוח ביותר מכל הניתוחים המוכרים ברפואה. הסיכון הכרוך בו קטן משמעותית מהסיכון שאנו לוקחים בכל פעולה בחיי היום-יום, כמו נהיגה, חציית כביש או שימוש במעלית, פעולות חוזרות שאנו עושים מבלי לחשוב לרגע על הסיכון שבצידן.

מרבית הסיפורים על תוצאות לא מוצלחות הם נחלת העבר. כמו בכל תחום, גם כאן היתה עקומת למידה. כיום, עם השיפור בטכנולוגיה ובעיקר בידע של הרופאים העוסקים בתחום, רמת הסיכון פחתה משמעותית והתוצאות השתפרו בהתאם. זה המקום להזכיר למי שמרכיב עדשות מגע באופן קבוע, שהסיכון המצטבר בהרכבת עדשות מגע לאורך זמן גבוה משמעותית מהסיכון בהסרת משקפיים בלייזר.

כעת שהראנו כי אין באמת ממה לפחד מתוצאות לא צפויות של הטיפול בלייזר, הגיע השלב להפיג את החששות מתהליך ההחלמה.
כיום, טיפול בשיטת iQ מאפשר החלמה מיידית, ללא צריבה או דמעת. כשעה לאחר הטיפול, ניתן לחזור לשגרת היום יום. אך זהו רק הדובדבן שבקצפת. הסרת משקפיים בשיטת iQ בטוחה מאד, מדויקת ותופעות לוואי כמו יובש בעיניים והפרעות בראיית לילה הן נדירות מאד.
טיפול בשיטת iQ מתאים גם לאלה שעד כה נמצאו כלא מתאימים לטיפול בגלל מספרים גבוהים, צילינדר, או קרניות דקות.

כעת שהפגנו את החששות, נתקוף את הקושי לזוז מאזור הנוחות שלנו. איך עושים זאת? חושבים בעיקר על התוצאה - השיפור המשמעותי הצפוי באיכות החיים. מדמיינים איך ייראה הבוקר שלמחרת הטיפול, כאשר תפתחו את העיניים והכל יראה חד וברור. בדיוק כמו שכמיהה לחופשה הבאה משכיחה מאתנו את הסיכון הקלוש הכרוך בטיסה. לאחר חופשה, נותרים בנו זכרונות של החוויות והתמונות. לעומת זאת, מהסרת המשקפיים אנו נהנים כל יום מחדש. את התרומה של הטיפול בלייזר לאיכות החיים תגלו באמת רק אם תנסו.


הכתבה בחסות ד"ר אריאל ונדר, מומחה לדלקות ומחלות אוטואימוניות בבית החולים תל השומר. מכהן כמנהל הרפואי של iClinic, המרכז הרפואי לתיקון הראייה בלייזר. 

עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר אריאל ונדר השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים, קטרקט וקטרקט בלייזר

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
קטרקט משני יובל 10/08/2019 09:41
  • אני בן 67, סוכרתי כ-35 שנה. לפני 21 שנה עברתי ניתוח קטרקט בשתי העיניים. באחרונה רואה רצת מטושטש, בעיקר בצדדים. הרופאה הציעה טיפול בלייזר. אני חושש מפגיעה בעין? מה השיקולים בעד ונגד? תודה

  • + הוסף תגובה
ניתוח לייזר חוזר אפי 18/07/2019 09:10
  • ד"ר לוינגר שלום רב, אני בן 36 ועשיתי ניתוח לייזר לפני 15 שנים , היה לי מס' סביב -2 , לאחרונה אני לא רואה טוב מרחוק ואני מעוניין לעשות ניתוח לייזר חוזר שהומלץ לי לאחר בדיקה במכון "עיניים" בירושלים לפני כחצי שנה ועוד כחודש אני אמור לבצע בדיקה נוספת (כיום יש לי -1.75) הרופא (ד"ר דוייב) המליץ לי לבצע ניתוח מסוג monovision - שיעזור לי לראיה מקרוב במידה ואצטרך בהמשך. אשמח לדעת האם ניתוח זה עדיף ? האם אין בעיה עם זה שעין אחת היא רחוק ועין אחת היא לקרוב ? תודה!

  • + הוסף תגובה
חוזר ד"ר אליה לוינגר 18/07/2019 10:49
  • שלום רב, מאחר ואתה מתקרב לגיל 40 תיקון שתי העיניים לרחוק עלול לגרום לכך שתזדקק בהמשך למשקפיים לקרוב. על ידי תיקון עין אחת בלבד לרחוק ניתן היה לדחות את השימוש במשקפיים לקרוב.

  • + הוסף תגובה
לחיצה על העין למספר שניות אלישע 16/07/2019 07:40
  • שלום, הייתי אצל רופא שיניים ובמהלך הטיפול, הוא בטעות לחץ עם אחת האצבעות על צד העין, ממש הרגשתי שהעין "נדחפת" לכיוון האמצע/האף, ניסיתי לסמן לו, הוא הבין בסופו של דבר אחרי מספר שניות והזיז אותה, האם יכול להיגרם איזשהו נזק לעין? אני לא מרגיש תופעות כלשהן. תודה רבה

  • + הוסף תגובה
לחץ ד"ר אליה לוינגר 16/07/2019 13:44

הצטרפו לאינדקס הרופאים!