ניתוח לשחזור לשון

בדומה לניתוחי שחזור אחרים, ניתוח לשחזור לשון הוא ניתוח מתקדם במיוחד, המוצע על ידי מיטב המנתחים בתחום. הניתוח מוצע במקרים של כריתת לשון, גידולים ממאירים או שפירים, עיוותים ומומים מולדים שונים ובמקרים נדירים יותר של פציעה וטראומה.

כתבה פרסומית כתבת חסות
מאת:


תאריך עדכון: 08/05/2019
בדומה לניתוחי שחזור אחרים, ניתוח לשחזור לשון הוא ניתוח מתקדם במיוחד, המוצע על ידי מיטב המנתחים בתחום. הניתוח מוצע במקרים של כריתת לשון, גידולים ממאירים או שפירים, עיוותים ומומים מולדים שונים ובמקרים נדירים יותר של פציעה וטראומה.

באילו מקרים מוצע ניתוח לשחזור לשון?

בשל המבנה המיוחד של הלשון ואזור הלסת כולה, מדובר בניתוח מורכב ביותר, הדורש רמת מקצועיות גבוהה ביותר. בדומה לניתוח לשחזור אף, ניתוח לשחזור לשון מתייחס גם הוא לשני היבטים: מצד אחד, הוא נועד לשמירה על מראה אסתטי ומצד שני - לאפשר חזרה לתפקוד תקין, כפי שהיה קודם לכן.

ללשון כמה תפקידים שונים, הלוקחים חלק בהתנהלות היומיומית שלנו. היא איבר טעם, מאפשרת למזון לנוע בפה ומסייעת בהפקת צלילים. פגיעה בתפקודה עלולה לפגוע משמעותית באיכות החיים. לכן, לניתוח זה חשיבות רבה במיוחד.כיצד מתבצע ניתוח השחזור?

בדומה לניתוח שחזור אברים אחרים, ניתוח לשחזור לשון עושה שימוש ברקמות הקיימות באזורים הסמוכים לה. בעוד שבעבר, השימוש ברקמות אלו היה כמעט הפתרון היחיד שהוצע, כיום, בזכות ההתקדמות המשמעותית של תחום הרפואה בעשרים השנים האחרונות, מוצעת טכניקה מסוג נוסף - טכניקה מיקרו-כירורגית - העושה שימוש ברקמות הנלקחות מאזורים מרוחקים יותר. לאחר העברת הרקמות, מתבצע עיצוב מחודש להתאמה של האיבר המתקבל את הלשון אל חלל הפה ובמקביל לאפשר הזרמת דם תקינה אליו.

הרקמות בהן נעשה שימוש יכולות להילקח מהזרוע, הגב, אמת היד, קדמת הירך ואזורים נוספים. גודל החסר בלשון, עובי הרקמה הנדרשת והנפח החסר בה כולם משפיעים על בחירת האזור ממנו תילקח הרקמה המתאימה. במקרה זה של שחזור לשון, יש צורך גם בשריר עם כלי דם ועצב, להפעלתה המחודשת של הלשון. אולם, בכל מקרה חשוב לדעת כי לא ניתן לשחזר באופן מלא את התנועתיות המורכבת של הלשון, במקרה של שחזור מלא, אך ניתן לקבל תוצאות טובות מאד.

יתרונות הניתוח

היתרון העצום בשחזור בדרכים אלו הוא שימוש ברקמות המנותח עצמו. בדרך כלל, שימוש זה מאפשר גם קליטה טובה ושחזור טבעי, ככל האפשר. הרפואה המתקדמת בשנים האחרונות ורמת המקצועיות הגבוהה של המנתחים המתמחים בתחום זה מאפשרים ליהנות מפתרונות מתקדמים במיוחד, העוזרים ליהנות מתוצאות מצוינות.
בחירת רופא מנתח בעל ניסיון רב בתחום של שחזורי איברים, שחזור לשון בפרט, היא חשובה ביותר, שכן מדובר בתחום מורכב במיוחד, הדורש רמת ידע גבוהה, כלים ומיומנות מתקדמת, על מנת לבצע את ניתוח השחזור באופן הנכון ביותר. פנייה לרופא שכזה מסייעת להתמודדות עם מקרה הדורש שחזור לשון, אשר בכל מקרה אינה פשוטה כלל.


הכתבה בחסות ד"ר אהרן עמיר, מומחה לכירורגיה פלסטית. 

עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר אהרן עמיר השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים, טחורים

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
טחורים ללא כאב ליאורה 01/07/2019 12:03
  • שלום, הופיע אצלי טחור שגרם לי לכאב רב. השתמשתי במשחה שקיבלתי בסופר פארם ואני מרגישה הקלה רבה וכמעט ללא כאב. האם יש צורך ללכת לפרקטולוג כי זה עלול לחזור או שאפשר להמשיך במצב הזה?

  • + הוסף תגובה
טחורים ד"ר רפאל אלון 01/07/2019 19:53
ניתוח טחורים אילן 24/06/2019 09:15
  • היי,עברתי לפני שבוע ניתוח טחורים,הכל מרגיש בסדר,אבל כשנוגע חש כאילו בולט לי החוצה,האם זה נפיחות? ואם כן כמה זמן לוקח שהנפיחויות יורדות?

  • + הוסף תגובה
ניתוח ד"ר רפאל אלון 24/06/2019 21:25
  • אחרי ניתוח יכולה להיות נפיחות מקומית למשך עד מספר שבועות. אם אתה מוטרד-פנה לבדיקה אצל המנתח

  • + הוסף תגובה
אמבולציה לטחורים שבי 19/06/2019 07:13
  • שלום, רציתי לשאול על טיפול חדש בטחורים של הכנסת קטטר דרך הרגל לסגירת כלי הדם. האם הטיפול מוכר בעולם? ומה הם הסיכונים? תודה מראש

  • + הוסף תגובה
אמבוליזציה ד"ר רפאל אלון 19/06/2019 08:17
  • לפי התיאור מדובר בעצם על צינתור כלי הדם המספקים דם לטחור וחסימתם. הטיפול אינו מוכר לי

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!