ניתוח פלסטי לילדים?

אנשים רבים נרתעים מניתוחים פלסטיים, בגלל הפחד מכאבים, צלקות והתאוששות ארוכה. שיטה המאפשרת לבצע ניתוח הצמדת אוזניים בדרך ייחודית, ללא חתכים וללא צלקות יכולה לשנות את הדברים ואף מומלצת מגיל הילדות.
כתבה פרסומית כתבת חסות


אנשים רבים נרתעים מניתוחים פלסטיים, בגלל הפחד מכאבים, צלקות והתאוששות ארוכה. שיטה המאפשרת לבצע ניתוח הצמדת אוזניים בדרך ייחודית, ללא חתכים וללא צלקות יכולה לשנות את הדברים ואף מומלצת מגיל הילדות.


הגיל שבו אפשר להתחיל


אוזניים בולטות מהוות לא פעם מושא ללעג, בייחוד בקרב ילדים קטנים. עם זאת, בעלי אוזניים בולטות מעידים כי הדבר ממשיך להטריד אותם הרבה אחרי שההצקות נגמרות. בשל כך, ניתוח הצמדת אוזניים נחשב כיום להליך קוסמטי שניתן ואף רצוי לבצע בגילאים צעירים, אפילו לפני הכניסה לבית הספר.


זאת במטרה למנוע לעג מיותר וגם מאחר וביצוע הניתוח בגיל צעיר נחשב לקל יותר, בשל רכותו של סחוס האפרכסת. במידה והאבחנה באפרכסות הבולטות מתבצעת מיד לאחר הלידה, ישנה אפשרות להצמיד את האוזניים באמצעות הדבקה בלבד, במידה והטיפול מתחיל תוך חודש מהלידה.


בשלב מאוחר יותר ההצמדה דורשת כבר ניתוח. הניתוח יכול להתבצע בכל גיל וגם אנשים מבוגרים הסובלים מבעיה זו, יכולים לבצע הצמדת אוזניים במידה ומצבם הבריאותי מאפשר זאת.
ללא חתכים, ללא צלקות!


בעוד השיטה המקובלת לביצוע הצמדת אוזניים כרוכה בחיתוך אחורי האפרכסת, שיטה זו לרוב אינה מצריכה ביצוע חתכים. במסגרת ההליך מבצעים תפרים קבועים המועברים מתחת לעור ומצמידים את האוזניים, דבר המונע ניתוח פולשני וצלקות. כמובן, שיש להוציא מן הכלל מקרים חריגים בהם הסחוס גדול במיוחד ויש להוציא חלק ממנו לצורך הצמדת האוזניים. במקרים אלו מחייב ההליך הניתוחי ביצוע חתכים לצורך הוצאת הסחוס, הכרוכים בצלקת בתוך האפרכסת או מאחוריה. הסיכוי לצלקת בולטת במיוחד, גבוה יותר מאחור מאשר מלפנים.החלמה מהירה


הצמדת אוזניים נחשבת להליך ניתוחי-קוסמטי שגרתי אשר אינו כרוך בסיכונים רבים (להוציא את הסכנה הקיימת בכל הליך להתפתחות זיהומים באזור המנותח). ההליך עצמו קצר ולרוב נמשך כשעה בלבד. בגילאים בוגרים, ניתן לבחור בין הרדמה מקומית (הכרוכה בכאב קל בלבד בעת הזרקת החומר המרדים) לבין הרדמה כללית. בילדים, ההליך מחייב הרדמה כללית. לאחר התאוששות קצרה של שעתיים ניתן להשתחרר מבית החולים.תקופת ההחלמה מההליך המבוצע ללא חתכים מהירה וקלה יותר לעומת החלמה מהצמדת אוזניים המבוצעת באמצעות חתכים. יתרה מכך, הצמדת אוזניים בשיטה זו אינה דורשת חבישה למשך שבוע, וכבר למחרת היום ניתן להתקלח ולהרטיב את המקום. בנוסף אין צורך בהוצאת תפרים לאחר הניתוח. תופעות הלוואי בשני המקרים הינן בעיקר נפיחות וכאבים הנובעים מכיפוף הסחוס. לעיתים רחוקות, אחד התפרים עלול להשתחרר, דבר שיגרום לחזרה קלה של הבלט, אך החדרה מחדש של תפר בודד הינה הליך פשוט, אשר יכול להתבצע במרפאה, ללא צורך בתקופת החלמה.

: ניתוחי הצמדת אוזניים לילד


פורומים ניתוחי חזה קוסמטיים

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
ניתוח הרמת חזה – אסימטריה שירי 19/05/2020 08:23
 • שלום, 3 ימים לאחר הרמת חזה ללא שתלים. שד אחד גדול ונמוך מהשני. מאד מוטרדת. זה נראה נורא! אודה להתייחסותך בנושא..

 • + הוסף תגובה
ניתוח הרמת חזה- אסימטריה ד"ר שגית משולם-דרזון 19/05/2020 10:03
 • שירי יקרה, הרבה פעמים בימים הראשונים אחרי ניתוח להרמת חזה יש הבדל בין הצדדים. שד אחד נפוח יותר, כואב יותר או שונה בצורתו. בהרמת חזה ללא שתלים זה טיפה אפילו יותר בולט. כמעט תמיד זה חולף בחודש הראשון. כדאי לחכות כשלושה חודשים אחרי הרמת חזה כדי לראות פחות או יותר כיצד החזה נראה ואז כמובן להתייעץ קודם כל עם הרופא המנתח. אם התשובה לא מניחה את דעתך את רשאית לפנות לחוות דעת נוספת.

 • + הוסף תגובה
ניתוח הרמת חזה – דימום בתפר דנית 13/05/2020 11:08
 • עברתי ניתוח של הרמה והקטנה לפני חודש ושבוע ומיד לאחר כמה ימים החל דימום בתפר. לאחר פניה לרופא נתן לי משחה אנטיביוטית ומאז כבר 3 שבועות שהפצע רק גדל והמקום לא נראה טוב. נורא מודאגת האם צריך ניתוח חוזר לסגור את התפרים או שזה יתרפא ???? אשמח לתשובות

 • + הוסף תגובה
ניתוח להרמת חזה- דימום בתפר ד"ר שגית משולם-דרזון 13/05/2020 18:22
 • דנית יקרה, לעתים יש מוקדים בצלקת הניתוחית אחרי הרמת חזה או הקטנת חזה שנסגרים מאוחר יותר. לעתים, בהתחלה הם אפילו קצת גדלים. במרבית המקרים הם דורשים טיפול שמרני, כלומר טיפול בחבישות מיוחדות שיעזרו למקום להסגר. לרוב לא מקובל לנתח במצבים כאלה אלא לאפשר לגוף לרפא את עצמו. זה דורש זמן וסבלנות אבל כמעט תמיד מסתדר במלואו. החלמה מהרמת חזה או הקטנת חזה נמשכת לפחות ששה שבועות עד שלושה חודשים. בברכה, דר׳ שגית משולם.

 • + הוסף תגובה
שינוי צורת חזה לאחר הנקות רעיה 06/05/2020 10:31
 • יש לי ארבעה ילדים, את כולם הנקתי, וצורת החזה השתנתה מאוד. יש ניתוח שיכול לתקן זאת? מה ההחלמה הכרוכה בו? מפריע לי מאוד..בת 45. תודה

 • + הוסף תגובה
שינוי צורת החזה לאחר הנקות ד"ר שגית משולם-דרזון 06/05/2020 15:09
 • רעיה שלום, הנקה היא אחד הדברים שהכי משנים את צורת השד. כמעט בכל הנשים השד מתרוקן לאחר ההנקות. שד קטן שהתרוקן לאחר ההנקות ניתן למלא על ידי שתל סיליקון קטן או הזרקת שומן על מנת למלא מחדש את הרקמה שהתרוקנה. זהו ניתוח להגדלת חזה. שד בינוני או גדול שהתרוקן וגם נפל לעיתים צריך גם הידוק של מעטפת העור בצורת הרמת חזה בנוסף למילוי. אם לא נח לך עם צורת השד פני לפלסטיקאי שיבדוק אותך באופן אישי ויתן לך חוות דעת מקצועית המדוייקת לך באשר לניתוח שמתאים לך. בהצלחה!

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!