השתלת שיניים לשחזור ושיקום הפה

שתלים דנטליים הם אחת מאפשרויות הטיפול הנפוצות ביותר כיום ברפואת השיניים, ואחוז ביצוע שתלים דנטליים בישראל הוא מהגבוהים בעולם. מהו שתל דנטלי ומה חשוב שנדע לפני ביקור אצל רופא השיניים?
כתבה פרסומית כתבת חסות
תאריך עדכון: 26/02/2016


שתלים דנטליים הם אחת מאפשרויות הטיפול הנפוצות ביותר כיום ברפואת השיניים, ואחוז ביצוע שתלים דנטליים בישראל הוא מהגבוהים בעולם. מהו שתל דנטלי ומה חשוב שנדע לפני ביקור אצל רופא השיניים?


מהו שתל דנטלי?

שתל דנטלי בנוי מחומר מתכתי הקרוי טיטניום. כדי להפוך לשתל, הטיטניום עובר סדרה ארוכה של תהליכים כימיים וביולוגיים, המשביחים את איכות קליטתו בלסת המטופל.


כמו בכל איבר/מכשור שמוחדר לגוף האנושי, עולה נושא של קליטת השתל. אחוזי ההצלחה של טיפולים באמצעות שתלים דנטליים, מושפעים רבות מאיכות הביצוע והתכנון של השתלים.


לבחירת סוג השתלים על ידי רופא השיניים יש אם כך חשיבות רבה. חשוב לבחור שתלים מחברה שהיא מהמובילות את ייצור השתלים בארץ ובעולם. חברות אלה משקיעות משאבים רבים להשגת רמת איכות גבוהה, מפתחות שתלים חדשים שמתאימים ליותר ויותר מצבים ובסך הכל מכוונות להגדלת אחוזי ההצלחה של הטיפולים. מתי משתמשים בשתלים דנטליים?

השימוש בשתלים דנטליים מתחיל בהשלמת חוסר של שן בודדת ומגיע עד לשחזור המשנן בלסת שלמה. אל השתל או השתלים מחברים, לאחר קליטתם,  שן או שיניים מלאכותיות, שעשויות ברוב המקרים ממתכת מצופה בחרסינה. לתהליך זה קוראים "שיקום הפה".


שתלים דנטליים מונעים ספיגה של העצם, ומדובר בתהליך שמתרחש במידה ולא מטפלים בחוסר של השן או השיניים. בעבר, לפני השימוש הנרחב בשתלים, נהגו להשחיז שיניים סמוכות למקום של החוסר, ולבצע גשרים של מספר שיניים. לסוג טיפולים אלה היה מחיר של פגיעה בשיניים בריאות. במקרים של חוסר ניכר במשנן השתמשו בתותבת נשלפת. לתותבות היו בעיות של התאמה לשינויים הטבעיים שעוברים על הלסתות ופגיעה בביטחון העצמי של המטופלים.


עם כ- 90% הצלחה, יתרונות מובהקים בנוחות, אסתטיקה ואיכות החיים ניתן לומר ששתלים הם כיום האלטרנטיבה העדיפה ביותר לטיפול.מתי אי אפשר להשתמש בשתלים דנטליים?

קיימים מצבים רפואיים בהם לאחר התייעצות עם הרופא המטפל, יחליט רופא השיניים לא לבצע שתלים דנטליים. מצבים כאלה יכולים להיות במקרים של סוכרת לא מאוזנת, אוסטאופורוזיס מטופל בתרופות, הקרנות ללסת, כימותרפיה ועוד. גיל המטופל אינו מהווה, לכשעצמו, מגבלה להשתלת שיניים בעזרת שתלים דנטליים.איך תורמים להצלחת השתלת השיניים?

שמירה קפדנית על היגיינה הפה בבית וביקורות תקופתיות אצל רופא השיניים והשיננית, יאריכו את חייו של השתל והשיקום שבוצע עליו לשנים רבות לאחר השתלת השיניים.


כאשר אתם בוחרים רופא שיניים לביצוע השתלים הדנטליים, יש לקחת בחשבון את ניסיונו ומיומנותו של הרופא המשתיל: האם הוא מקפיד להתעדכן בתחום המתפתח ועם אלו שתלים הוא עובד? האם מטופלים שלו שסיימו את הטיפול מרוצים? האם הוא נותן אחריות לעבודתו? כל אלו הכרחיים להצלחת השתלים ולשביעות רצון המטופלים.פורומים השתלות דנטליות

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
אנדו קראון אבירם 26/10/2020 07:42
  • שלום אבקש לדעת פרטים על שיטת אנדו קראון. האם מומלצת ? עמידות ביחס לשיטה הקונבנציונלית? חסרונות השיטה

  • + הוסף תגובה
שתל נכשל אושו 24/08/2016 18:18
  • שלום. לפני כחודש וחצי עשיתי שתל עם הרמת סינוס בלסת העליונה. היום לצערי התברר שהשתל לא נקלט והרופא הסיר לי אותו והץביקש שנמתין 3 חודשים וננסה שוב. מה הסיכוי ששוב השתל לא ייקלט בניסיון מס 2?

  • + הוסף תגובה
RE ד"ר ערן גבאי 28/08/2016 19:11
  • ליאת שלום על פי הספרות המדעית סיכויי ההצלחה של שתל חוזר עומדים על כ 85% בברכה ד"ר ערן גבאי מומחה לרפואת חניכיים

  • + הוסף תגובה
הי שירה 23/05/2019 19:17
כאבים קלים באזור השתל שירה 23/05/2019 19:12
  • עברתי שתל בשן קדמית והטיפול לא הצליח, עכשיו אני 4 חוד' אחרי טיפול שני ופתאום כל המקום מציק וגם קצת כואב, והחניכיים טיפה התנפחו באזור של השתל וזה מקרין לכל הצד של הפה, ויש לי גם רגישות לחום/קור בחלק מהשיניים. לא יודעת מה לעשות, עד עכשיו הכל היה טוב ולא הרגשתי שום דבר. מה זה אומר? יכול להיות שהטיפול בעייתי?

  • + הוסף תגובה
בקשר להודעה הקודמת שירה 23/05/2019 19:15
  • אני רוצה להוסיף שלפני שבועיים הייתי בביקורת אצל הרופא המטפל והוא אמר שהכל נראה תקין בצילום ולמרות שכבר עברו 4 חוד' הוא ממליץ לחכות עוד חוש בגלל שהטיפול הקודם כשל.

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!