ניתוח חזה קוסמטי- שתלים, סיכונים וטיפול

ניתוח חזה קוסמטי- שתלים, סיכונים וטיפול

כתבה פרסומית כתבת חסות

תאריך עדכון: 19/10/2010
תיאור

ניתוח חזה ממניעים קוסמטיים יכול להתבצע במסגרת מרפאות החוץ או בבית החולים.

מרבית הנשים תקבלנה הרדמה כללית על מנת לבצע את הניתוח. את תהיי במצב של שינה עמוקה ולא תחושי בכל כאב.

ייתכן גם ותקבלי תרופה אשר תגרום לך להירגע בשילוב יחד עם הרדמה מקומית. את תהיי בהכרה מלאה ותקבלי תרופה אשר תגרום לחוסר תחושה באזור החזה שלך על מנת לבלום את תחושת הכאב.
ישנן שיטות רבות להכנסת השתלים אל תוך החזה, ואלה הן:
 
השיטה הנפוצה ביותר של ניתוח חזה היא על ידי ביצוע של חתך בצידו התחתון של השד שלך, בקו הטבעי של קפל השד. הרופא המנתח יחדיר את השתל דרך חתך זה. הצלקת שתישאר תהיה נראית פחות לעין ככל שאת צעירה יותר, רזה יותר ואם עדיין לא ילדת ילדים.

שיטה נוספת היא הכנסת השתל דרך חתך אשר מבוצע באזור בית השחי שלך. ייתכן ועל מנת לבצע את הניתוח הרופא המנתח יסתייע במכשיר אנדוסקופי (מכשיר שבקצהו ממוקמת מצלמה זעירה ומכשור רפואי נוסף, אשר מוכנס דרך אחד העורקים). לא תהיה צלקת באזור החזה שלך, אולם תהיה לך צלקת נראית לעין באזור בית השחי שלך.

שיטה נוספת היא ביצוע חתך מסביב להילת הפטמה שלך, ההילה היא החלק הכהה אשר סובב את הפטמה. שיטה זו עלולה לגרום לך לבעיות בהנקה ואובדן התחושה באזור הפטמה וההילה שלך.

שיטה חדשנית יותר היא הכנסת השתל דרך חתך אשר מבוצע באזור הטבור שלך. הרופא יחדיר מכשיר אנדוסקופי אל עבר החזה שלך. לאחר מכן הוא ימקם בחזה שתל אשר ימולא מאוחר יותר בתמיסת סליין (תמיסה על בסיס מלח).

את השתלים להגדלת החזה ניתן למקם ישירות מתחת לרקמת החזה (תת בלוטי) או מתחת לשכבה החיצונית של שרירי בית החזה (תת שרירי). מיקום השתלים וסוג השתל ישפיעו בעתיד על:

רמת הכאב ממנה תסבלי לאחר הניתוח

המראה של השדיים שלך

הסיכון של השתל להיקרע או לדלוף בעתיד

בדיקות ממוגרפיה עתידיות

הרופא המנתח אשר מטפל בך יוכל לסייע לך להחליט לגבי השיטה וסוג השתל המתאימים ביותר למקרה שלך.
 

הסיכונים

הסיכונים המלווים כל ניתוח כוללים:

דימום

זיהום

הסיכונים המלווים הרדמה כללית הם:

תגובה לתרופות

בעיות נשימה, כגון דלקת ריאות

בעיות לב


הסיכונים המלווים ניתוח חזה כוללים:

בעיות בהנקה

אובדן התחושה באזור הפטמה

צלקות קטנות, אשר ממקומות בדרך כלל באזורים אשר נסתרים מן העין. ייתכן ולחלק מן הנשים יהיו צלקות מעובות ובולטות יותר.

חוסר איזון במיקום של הפטמות

חוסר איזון בגודל ובצורת שני השדיים

סביר להניח כי הגוף שלך ייצר מעין נרתיק (קפסולה) מסביב לשתל החדש שלך אשר מורכבת מרקמה צלקתית. רקמה זו מסייעת להחזיק את השתל במקומו. לעיתים נרתיק זה הופך מעובה והוא עלול לגדול מעט, דבר אשר יכול להוביל לשינוי בצורת השד, להביא להתקשות ברקמת השד ואף לגרום לכאב

בקיעה או נזילה של השתל

לעיתים ייראה מתחת לעור המרקם המעט גלי של השתל

הסיבוכים הנפשיים לאחר הניתוח יכלים לנבוע כתוצאה מתחושה של חוסר שלמות במראה החזה, או שתהיי מאוכזבת מן התגובות של הסובבים אותך לחזה ה"חדש" שלך.


טרם ביצוע ניתוח חזה

הקפידי לומר לרופא המטפל בך או לאחות:

במידה ויש סיכוי שאת בהיריון

אילו תרופות את נוהגת ליטול על בסיס קבוע, גם אם מדובר בסמים, תחליפי תזונה או תרופות על בסיס צמחי מרפא הנמכרים ללא מרשם.


בימים שלפני ניתוח חזה:

ייתכן ותתבקשי לעבור ממוגרפיה או צילום רנטגן של החזה. המנתח הפלסטי יבצע בדיקה שגרתית של החזה.

מספר ימים לפני הניתוח, תתבקשי להפסיק ליטול אספירין, איבופרופן (
Advil, Mortin), וואראפין (Coumadin) וכל תרופה אחרת יכולה להפריע את תהליך קרישת הדם.

שאלי את הרופא המנתח אילו תרופות עליך להמשיך וליטול גם ביום הניתוח.

ייתכן ותקבלי מרשם לתרופות לשיכוך כאבים.

עלייך לדאוג שיהיה מי שיסיע אותך בחזרה לביתך לאחר הניתוח, ושישהה לצידך יום עד יומיים לאחר ניתוח חזה.

במידה ואת מעשנת, נסי להפסיק. שאלי את הרופא המטפל בך או את האחות כיצד ניתן לסייע לך בכך.


ביום הניתוח:

בדרך כלל תתבקשי לא לאכול או לשתות דבר החל מחצות הלילה שלפני יום הניתוח.

המשכי ליטול את התרופות שהרופא הורה לך להמשיך ולקחת, יחד עם לגימה קטנה של מים.

לבשי בגדים רחבים או כאלה אשר נרכסים מלפנים, חזייה שאינה צמודה מדי ונטולת ברזל תמיכה.

הרופא המטפל בך או האחות יאמרו לך מתי עליך להגיע אל בית החולים.


לאחר ניתוח חזה

ייתכן מאוד ותצטרכי לשהות לילה אחד בבית החולים לאחר הניתוח. חלק מן הנשנים תוכלנה להשתחרר מבית החולים ברגע שמתפוגגת השפעתה של ההרדמה הכללית, והן מראות כי הן מסוגלות ללכת, לדבר וללכת בבטחה לשירותים או למקלחת, ושהכאב ממנו הן סובלות הוא ברמה שהן מסוגלות להתמודד איתו בסביבה הביתית שלהן.

לאחר שתעברי ניתוח הגדלת החזה, החזה שלך יקבל חבישה הדוקה, או שייתכן ותוכלי ללבוש חזייה רפואית. ייתכן ויהיו צינוריות ניקוז בתוך החתכים של הניתוח. צינוריות אלה יוסרו לאחר כשלושה ימים.

לפעמים רופא פלסטי ימליץ את ביצוע עיסויים, החל מחמישה ימים לאחר הניתוח, וזאת על מנת לצמצם את ההתעבות של הנרתיק אשר הגוף יוצר באופן טבעי מסביב לשתל. שאלי את הרופא המטפל בך בטרם תתחילי לבצע עיסויים אלה על דעת עצמך.

העתיד לבוא

סביר להניח כי התוצאות שיתקבלו לאחר הניתוח הגדלת החזה יהיו משביעות רצון. את תחושי טוב יותר לגבי המראה שלך והרגשתך הכללית תשתפר. יתר על כן, הכאבים והגירוי בעור ממנו סבלת ייעלמו. ייתכן ותזדקקי לחזייה מיוחדת למשך מספר חודשים על מנת להעניק לחזה שלך את מראהו הסופי לאחר הניתוח.

הצלקות אינן נעלמות לחלוטין, והן היו נראות לעין ביתר שאת במשך השנה הראשונה שלאחר הניתוח. לאחר כשנה הן תתחלנה להתפוגג מעט. הרופא המנתח יעשה כל אשר ביכולתו על מנת לבצע את החתכים במקומות אשר נראים פחות לעין. הצלקות שלך לא ייראו גם אם תלבשי בגד עם מחשוף עמוק מאוד. על פי רוב החתכים ממוקמים בצדו התחתון של החזה באזור הקפל. 

פורום הגדלת חזה והרמת חזה

ד"ר נועם חי

ד"ר נועם חי ניתוחים לעיצוב הגוף לאחר הריון ולידה
ד"ר נועם חי הנו מנתח פלסטי בעל ניסיון רב בניתוחים לשיקום הגוף לאחר הריון ולידה ולאחר הרזיה. בקליניקה שלו, ניתן למצוא טיפולים רבים ומגוונים בתחום האסתטיקה. כמו כן, הוא מבצע ניתוחים פלסטיים אסתטיים עוד...

פרופ' ליאור הלר

פרופ' ליאור הלר
פרופ' ליאור הלר הינו מומחה בכירורגיה פלסטית וכירורגיה כללית. החל משנת 2012 מכהן כמנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית בבית חולים אסף הרופא וכן משמש כמנתח בכיר באסיא מדיקל, תל אביב.תחומי התעניינותו הם שחזורים עוד...

 • הודעה
 • מחבר
 • תאריך / שעה
 • לא ממליצה על גוברין
 • ליסה
 • 18/06/2019 07:08
 • אנטיביוטיקה
 • ליאת
 • 17/06/2019 17:00
 • שלום רב אני עומדת לפני ניתוח הוצאת שתלים הרופא אמר שרוצה לתת מנה של אנטיביוטיקה במהלך הניתוח אני אלרגית להמון סוגים שונים של אנטיביוטיקה שעשו לי תופעות לוואי חמורות ומפחדת להסתכן האם חובה לקחת את מנת האנטיביוטיקה או שאפשר להסתפק במתן דרך הפה בזינט שזה היחיד שלא עושה לי תופעות לוואי בבקשה תענו לי במהרה אינני יודעת כיצד לנהוג תודה

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • שלום ליאת לא ממש חובה לתת אנטיביוטיקה ליפני ניתוח הוצאת שתלים אם כי רצוי לתת מנה אחת של אנטיביוטיקה. במקרה כמו שלך ממליץ לדבר עם המרדים ליפני הניתוח ולנסות להסביר לו לאיזה סוגי אנטיביוטיקה את אלרגית. סביר להניח שהוא ימצא אנטיביוטיקה ממשפחה של תרופות שאת לא אלרגית להן. לא מציע לקחת אנטיביוטיקה דרך הפה מכיוון שגם מתן אנטיביוטיקה דרך הפה יכול לגרום לתגובה אלרגית. בנוסף לזה לא כדאי לבלוע כדור ומים ממש ליפני הניתוח. לסיכום מציע לדבר עם המרדים ביום הניתוח והוא ידע איך להתגבר על הבעיה. כאמור אפשר לנתח גם בלי מתן אנטיביוטיקה. בהצלחה

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • אנטיביוטיקה
 • ליאת
 • 17/06/2019 23:43
 • לא מקובל לתת אנטיביוטיקה אחרי הניתוח. אם הניתוח עובר חלק אני לא נוהג לתת אנטיביוטיקה אחרי הוצאת שתלים ולא זכורים לי מקרים של זיהום

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • אסימטריה אחרי הגדלה
 • לולי
 • 17/06/2019 22:45
 • היי עברתי ניטוח הגדלה אצל גוברין לפני חודשיים ו מהאתחלה ראיתי שד אחד שונה מהשני, גם בגודל בגם במיקום, הימין מתחיל יותר למלה יותר נפוח וקצת כוהב לא נוח כזה והשמאלי ריק ויותר ״נופל למטה״ ... זה לא ניראה אסטטי אפילו עם בגדים אפשר לראות את אהבדל . בלי חזיה אני לא יכולה להסתובב כי זה ניראה שכל אחד לצד אחר יש אנשים ששמו לב וזה ממש לא נעים . כשהייתי אצל גוברין בביקורת להפתעתי אמר לי שהוא רואה תוצאה מושלמת , שאין הבדל (חוץ ממנו כולם ראים) , נתן לי דוגמה שגם הידיים שלו לא אותו גודל... ששדיים לא צריכים להראות כמו פנסים של מכונית ולא יודעת עוד כמה דברים לא לעיניין וכש בכל זות אמרתי לו שאני לא מרוצה ושעדיין אני חושבת שזה לא ניראה כמו ניטוח מוצלח . אמר שככה הגוף שלי בנוי וזה מה יש שהוא רואה שככה יפה ...אני לפני הייתי שטוחה ממש ולא הייתה לי אסימטריה וגם אם כן למה שילמתי 20000 שח בישביל שבן אדם מקצועי יבחין איזה ניטוח יתן לי תוצאה מוצלחת וחזה סימטרי !! מה כבר ביקשתי?? לא אמר לי אפילו אם ניתן לתיקון . אני ממש עצובה .

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • שלום לולי לדעתי את חייבת לבדוק ביחד עם המנתח שלך האם הייתה אסימטריה ליפני הניתוח ולבדוק ביחד אתו במה מתבטאת האסימטריה כעת: הייתי מחלק לגודל, צורה ומיקום של השדים. לאחר מכן מציע לשאול אותו מה צריך לעשות כדי לשפר את כל אחד מהמרכיבים שציינתי. לא תמיד ניתן לשפר את כולם ולפעמים לא ניתן לשפר בכלל אבל לרוב כן ניתן לשפר את התוצאה. חשוב גם לשאול את המנתח מה התוצאה הכי טובה שהוא יכול לקבל במקרה שלך וזאת על מנת לבנות תיאום ציפיות סביר. בדרך כלל רצוי לפחות 4-6 חודשים ליפני שעושים ניתוח תיקון. מקווה שעזרתי במקצת. בהצלחה

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
רופאים בתחום
פרופ' אייל גור פרופ' אייל גור
מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית בבית החולים איכילוב. קרא עוד
ד"ר אסף אולשינקה ד"ר אסף אולשינקה
מומחה בכירורגיה פלסטית ואסתטית, ניתוחי פנים... קרא עוד
מידע וכלים שימושיים

אינפומד בריאות דיגיטלית בע"מ