ניתוח חזה קוסמטי- שתלים, סיכונים וטיפול

ניתוח חזה קוסמטי- שתלים, סיכונים וטיפול

כתבה פרסומית כתבת חסות

תאריך עדכון: 19/10/2010
תיאור

ניתוח חזה ממניעים קוסמטיים יכול להתבצע במסגרת מרפאות החוץ או בבית החולים.

מרבית הנשים תקבלנה הרדמה כללית על מנת לבצע את הניתוח. את תהיי במצב של שינה עמוקה ולא תחושי בכל כאב.

ייתכן גם ותקבלי תרופה אשר תגרום לך להירגע בשילוב יחד עם הרדמה מקומית. את תהיי בהכרה מלאה ותקבלי תרופה אשר תגרום לחוסר תחושה באזור החזה שלך על מנת לבלום את תחושת הכאב.
ישנן שיטות רבות להכנסת השתלים אל תוך החזה, ואלה הן:
 
השיטה הנפוצה ביותר של ניתוח חזה היא על ידי ביצוע של חתך בצידו התחתון של השד שלך, בקו הטבעי של קפל השד. הרופא המנתח יחדיר את השתל דרך חתך זה. הצלקת שתישאר תהיה נראית פחות לעין ככל שאת צעירה יותר, רזה יותר ואם עדיין לא ילדת ילדים.

שיטה נוספת היא הכנסת השתל דרך חתך אשר מבוצע באזור בית השחי שלך. ייתכן ועל מנת לבצע את הניתוח הרופא המנתח יסתייע במכשיר אנדוסקופי (מכשיר שבקצהו ממוקמת מצלמה זעירה ומכשור רפואי נוסף, אשר מוכנס דרך אחד העורקים). לא תהיה צלקת באזור החזה שלך, אולם תהיה לך צלקת נראית לעין באזור בית השחי שלך.

שיטה נוספת היא ביצוע חתך מסביב להילת הפטמה שלך, ההילה היא החלק הכהה אשר סובב את הפטמה. שיטה זו עלולה לגרום לך לבעיות בהנקה ואובדן התחושה באזור הפטמה וההילה שלך.

שיטה חדשנית יותר היא הכנסת השתל דרך חתך אשר מבוצע באזור הטבור שלך. הרופא יחדיר מכשיר אנדוסקופי אל עבר החזה שלך. לאחר מכן הוא ימקם בחזה שתל אשר ימולא מאוחר יותר בתמיסת סליין (תמיסה על בסיס מלח).

את השתלים להגדלת החזה ניתן למקם ישירות מתחת לרקמת החזה (תת בלוטי) או מתחת לשכבה החיצונית של שרירי בית החזה (תת שרירי). מיקום השתלים וסוג השתל ישפיעו בעתיד על:

רמת הכאב ממנה תסבלי לאחר הניתוח

המראה של השדיים שלך

הסיכון של השתל להיקרע או לדלוף בעתיד

בדיקות ממוגרפיה עתידיות

הרופא המנתח אשר מטפל בך יוכל לסייע לך להחליט לגבי השיטה וסוג השתל המתאימים ביותר למקרה שלך.
 

הסיכונים

הסיכונים המלווים כל ניתוח כוללים:

דימום

זיהום

הסיכונים המלווים הרדמה כללית הם:

תגובה לתרופות

בעיות נשימה, כגון דלקת ריאות

בעיות לב


הסיכונים המלווים ניתוח חזה כוללים:

בעיות בהנקה

אובדן התחושה באזור הפטמה

צלקות קטנות, אשר ממקומות בדרך כלל באזורים אשר נסתרים מן העין. ייתכן ולחלק מן הנשים יהיו צלקות מעובות ובולטות יותר.

חוסר איזון במיקום של הפטמות

חוסר איזון בגודל ובצורת שני השדיים

סביר להניח כי הגוף שלך ייצר מעין נרתיק (קפסולה) מסביב לשתל החדש שלך אשר מורכבת מרקמה צלקתית. רקמה זו מסייעת להחזיק את השתל במקומו. לעיתים נרתיק זה הופך מעובה והוא עלול לגדול מעט, דבר אשר יכול להוביל לשינוי בצורת השד, להביא להתקשות ברקמת השד ואף לגרום לכאב

בקיעה או נזילה של השתל

לעיתים ייראה מתחת לעור המרקם המעט גלי של השתל

הסיבוכים הנפשיים לאחר הניתוח יכלים לנבוע כתוצאה מתחושה של חוסר שלמות במראה החזה, או שתהיי מאוכזבת מן התגובות של הסובבים אותך לחזה ה"חדש" שלך.


טרם ביצוע ניתוח חזה

הקפידי לומר לרופא המטפל בך או לאחות:

במידה ויש סיכוי שאת בהיריון

אילו תרופות את נוהגת ליטול על בסיס קבוע, גם אם מדובר בסמים, תחליפי תזונה או תרופות על בסיס צמחי מרפא הנמכרים ללא מרשם.


בימים שלפני ניתוח חזה:

ייתכן ותתבקשי לעבור ממוגרפיה או צילום רנטגן של החזה. המנתח הפלסטי יבצע בדיקה שגרתית של החזה.

מספר ימים לפני הניתוח, תתבקשי להפסיק ליטול אספירין, איבופרופן (
Advil, Mortin), וואראפין (Coumadin) וכל תרופה אחרת יכולה להפריע את תהליך קרישת הדם.

שאלי את הרופא המנתח אילו תרופות עליך להמשיך וליטול גם ביום הניתוח.

ייתכן ותקבלי מרשם לתרופות לשיכוך כאבים.

עלייך לדאוג שיהיה מי שיסיע אותך בחזרה לביתך לאחר הניתוח, ושישהה לצידך יום עד יומיים לאחר ניתוח חזה.

במידה ואת מעשנת, נסי להפסיק. שאלי את הרופא המטפל בך או את האחות כיצד ניתן לסייע לך בכך.


ביום הניתוח:

בדרך כלל תתבקשי לא לאכול או לשתות דבר החל מחצות הלילה שלפני יום הניתוח.

המשכי ליטול את התרופות שהרופא הורה לך להמשיך ולקחת, יחד עם לגימה קטנה של מים.

לבשי בגדים רחבים או כאלה אשר נרכסים מלפנים, חזייה שאינה צמודה מדי ונטולת ברזל תמיכה.

הרופא המטפל בך או האחות יאמרו לך מתי עליך להגיע אל בית החולים.


לאחר ניתוח חזה

ייתכן מאוד ותצטרכי לשהות לילה אחד בבית החולים לאחר הניתוח. חלק מן הנשנים תוכלנה להשתחרר מבית החולים ברגע שמתפוגגת השפעתה של ההרדמה הכללית, והן מראות כי הן מסוגלות ללכת, לדבר וללכת בבטחה לשירותים או למקלחת, ושהכאב ממנו הן סובלות הוא ברמה שהן מסוגלות להתמודד איתו בסביבה הביתית שלהן.

לאחר שתעברי ניתוח הגדלת החזה, החזה שלך יקבל חבישה הדוקה, או שייתכן ותוכלי ללבוש חזייה רפואית. ייתכן ויהיו צינוריות ניקוז בתוך החתכים של הניתוח. צינוריות אלה יוסרו לאחר כשלושה ימים.

לפעמים רופא פלסטי ימליץ את ביצוע עיסויים, החל מחמישה ימים לאחר הניתוח, וזאת על מנת לצמצם את ההתעבות של הנרתיק אשר הגוף יוצר באופן טבעי מסביב לשתל. שאלי את הרופא המטפל בך בטרם תתחילי לבצע עיסויים אלה על דעת עצמך.

העתיד לבוא

סביר להניח כי התוצאות שיתקבלו לאחר הניתוח הגדלת החזה יהיו משביעות רצון. את תחושי טוב יותר לגבי המראה שלך והרגשתך הכללית תשתפר. יתר על כן, הכאבים והגירוי בעור ממנו סבלת ייעלמו. ייתכן ותזדקקי לחזייה מיוחדת למשך מספר חודשים על מנת להעניק לחזה שלך את מראהו הסופי לאחר הניתוח.

הצלקות אינן נעלמות לחלוטין, והן היו נראות לעין ביתר שאת במשך השנה הראשונה שלאחר הניתוח. לאחר כשנה הן תתחלנה להתפוגג מעט. הרופא המנתח יעשה כל אשר ביכולתו על מנת לבצע את החתכים במקומות אשר נראים פחות לעין. הצלקות שלך לא ייראו גם אם תלבשי בגד עם מחשוף עמוק מאוד. על פי רוב החתכים ממוקמים בצדו התחתון של החזה באזור הקפל. 

פורום הגדלת חזה והרמת חזה

ד"ר נועם חי

ד"ר נועם חי ניתוחים לעיצוב הגוף לאחר הריון ולידה
ד"ר נועם חי הנו מנתח פלסטי בעל ניסיון רב בניתוחים לשיקום הגוף לאחר הריון ולידה ולאחר הרזיה. בקליניקה שלו, ניתן למצוא טיפולים רבים ומגוונים בתחום האסתטיקה. כמו כן, הוא מבצע ניתוחים פלסטיים אסתטיים עוד...

פרופ' ליאור הלר

פרופ' ליאור הלר
פרופ' ליאור הלר הינו מומחה בכירורגיה פלסטית וכירורגיה כללית. החל משנת 2012 מכהן כמנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית בבית חולים אסף הרופא וכן משמש כמנתח בכיר באסיא מדיקל, תל אביב.תחומי התעניינותו הם שחזורים עוד...

 • הודעה
 • מחבר
 • תאריך / שעה
 • החלפת שתלים ו/או הזרקת שומן
 • אלה
 • 24/05/2019 14:36
 • שלום ד"ר, יש לי שתלים ישנים מלפני כ15 שנים. אני צריכה לטפל בעניין ורציתי לשאול 2 שאלות: 1. אם אני מעט בתת משקל, bmi17 כ44 קג על 160, יש סיכוי שיהיה די שומן לשאיבה והזרקה? 2. אם אחליף את השתלים לחדשים, כמה זמן תהיה לי הגבלה בתנועת הזרועות ושרירי האיזור? למשל אחרי כמה זמן אוכל לשים תיק ממוצע על הכתף או להרים שקית מוצרים במשקל עד 2 קג? חזרה לנהיגה? תודה רבה

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • הגדלת חזה ועיסויים
 • לי
 • 20/05/2019 20:12
 • היי דר עברתי אתמול הגדלת חזה ורציצי לשאול ממצי צריך להתחיל לעסות את החזה משום שאמרו לי שזה יכול לעזור כדי שלא תופיע קופסית אבל כרגע כואב לי מאוד ואני לא יכולה אפיחו לגעת בחזה שלי

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • שלום לי אפשר לעשות את העיסוי החל משבוע שני. העיסוי תורם במקצת למניעת היוצרות הקופסית ומשפיע יותר על ירידה בבצקת של השד. במידה וזה כואב עדיף להמתין עד שהכאבים מאפשרים ביצוע העיסוי. כאמור תרומתו של העיסוי למניעת הו\היווצרות קופסית הינה צנועה מאד. בברכה

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • חזה גבוה
 • טניה
 • 13/05/2019 16:51
 • שלום, אני כ3 שבועות לאחר ניתוח הגדלת חזה מתחת לשריר. הייתי בביקורת ונאמר לי שכרגע השד שלי ״הפוך״ ולכן אני צריכה לשים רצועת בנדו כדי שיסתדר. האם זה באמת יסתדר והשתלים ירדו למטה? עד כמה הבנדו נפוץ בשימוש? ומתי תרד כל הנפיחות? תודה רבה

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • שלום טניה אני לא מכיר את המושג "חזה הפוך" ולכן אינני יודע למה הכוונה במושג הזה. רצועת הבנדו בהחלט יכולה לעזור ושלושה שבועות אחרי הניתוח עדיין מהווה זמן מוקדם להערכה סופית של התוצאה. סביר להניח שהנפיחות תרד וגם החזה יצנח קצת כך שבסופו של דבר החזה יתמקם יותר נמוך. קשה להעריך את מידת השינוי הצפויה אבל אפשר ליראות תוצאה סופית כ4 חודשים לאחר הניתוח. בהצלחה

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
רופאים בתחום
פרופ' אייל גור פרופ' אייל גור
מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית בבית החולים איכילוב. קרא עוד
ד"ר אבנר בן שושן ד"ר אבנר בן שושן
מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית קרא עוד
מידע וכלים שימושיים

אינפומד בריאות דיגיטלית בע"מ