אבעבועות רוח בהריון: האם העובר בסכנה?

נשים הרות, וכל אדם אשר סובל מבעיות במערכת החיסונית שלו, צריכים להימנע מלבוא במגע קרוב עם בני אדם אשר חולים במחלת אבעבועות רוח.
כתבה פרסומית כתבת חסות


אבעבועות רוח בהריון

נשים הרות, וכל אדם אשר סובל מבעיות במערכת החיסונית שלו, צריכים להימנע מלבוא במגע קרוב עם בני אדם אשר חולים במחלת אבעבועות רוח

אבעבועות רוח - סיכון של אבעבועות רוח בהריון


הסיכונים של אבעבועות רוח בהריון

במידה ואישה הרה שלא חלתה בעבר באבעבועות רוח נחשפת לנגיף האבעבועות ונדבקת (במיוחד במהלך 20 השבועות הראשונים של ההיריון), עולה הסיכון של העובר להיוולד עם מומים מולדים. 


יתר על כן האישה ההרה עצמה נמצאת בסיכון לפתח סיבוכים חמורים יותר של אבעבועות רוח, מאשר אם היא הייתה נדבקת בנגיף בזמן שאינה נמצאת בהיריון. במידה והיא חולה באבעבועות רוח בנקודת הזמן אשר סמוכה מאוד למועד הלידה, היילוד נמצא ברמת סיכון גבוהה לפתח בעיות בריאות חמורות. אין סיכון לעובר כלל במידה והאישה ההרה נדבקת במהלך תקופת ההיריון בשלבקת חוגרת (הרפס זוסטר).


קראו עוד: כמה זמן אבעבועות רוח מדבקת?


במידה ואישה הרה חלתה במחלת אבעבועות רוח בטרם נכנסה להיריון, היילוד יהיה מחוסן מפני המחלה במהלך חודשי חייו הראשונים, וזאת מכיוון שהמערכת החיסונית של האם מועברת אל העובר דרך השלייה במהלך ההיריון ובאמצעות חלב האם לאחריו.


טיפול ומניעה לאחר חשיפה לאבעבועות רוח
אלה אשר נמצאים בקבוצות סיכון לפתח סיבוכים חמורים של המחלה – כגון יילודים אשר אמם הייתה חולה באבעבועות רוח בזמן הלידה, חולים במחלת לוקמיה (סרטן הדם) או במחלות אשר פוגעות במערכת החיסונית, כמו גם ילדים אשר מקבלים תרופות לדיכוי המערכת החיסונית שלהם - ייתכן ויקבלו מנת נוגדנים של אבעבועות רוח בשילוב נוגדני שלבקת חוגרת, לאחר שנחשפו לנגיף אבעבועות רוח, וזאת על מנת להפחית את עוצמתם של תסמיני המחלה.

פורומים יבלות

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
גרד מציק באחורי הירכיים עינת 24/05/2020 09:20
  • מזה תקופה אני סובלת מגרד באחורי הירך. כאשר אני מגרדת נוצרות כעין כריות אדומות / ורודות נפוחות. אציין כי הגרד מופיע בדרך כלל בשעות הלילה ונעלם עד הבוקר. הלילה התפשט הגרד גם בין הירכיים ובחלק הקדמי. מריחה של משחת פניסטיל מסייעת באופן זמני.

  • + הוסף תגובה
שלבקת חוגרת יעקב 21/05/2020 12:26
  • שלום וברכה אני בן 33 לקחתי תרופות אנטיביוטיקה נגד הליקובקטור ומיד אחרי זה התחיל שלבקת חוגרת אשר גורמת לי בעיות גם במערכת העיכול האם יש קשר לזה ומה אפשר לעשות להקל הכאב

  • + הוסף תגובה
מוגלה או הרפס באיבר המין מודאג 10/05/2020 19:05
  • היי, גילי היום איזשהו פצע על איבר המין, נראה כמו מוגלה או הרפס לא כלכך ברור ( אשמח להעביר תמונה) , האם יש משחה או משהו שניתן לקנות ללא מרשם עד שיגיע התור אצל הרופא? אני ממש בלחץ .. תודה!

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!