אבעבועות רוח – טיפול ביתי

אבעבועות רוח – טיפול ביתי
כתבה פרסומית כתבת חסות


מרבית הילדים, בני העשרה או המבוגרים, אשר בריאותם תקינה בדרך כלל, ונדבקים בנגיף אבעבועות רוח, זקוקים במרבית המקרים רק לטיפול במסגרת הביתית. אולם כל בני העשרה והמבוגרים אשר נדבקים בנגיף אבעבועות רוח חייבים לגשת להיבדק אצל רופא עור  שמטפל בהם. יש להתקשר למרפאה על מנת לקבוע תור, ולשאול האם עליך לנקוט באמצעים מיוחדים על מנת למנוע ממך להפיץ את הנגיף כאשר אתה מגיע למרפאה. 
לדוגמא, ייתכן וצוות המרפאה יפנה אותך ישירות לחדר הבדיקה, ולא ייתן לך לשבת ולהמתין לתורך בחדר ההמתנה.

במידה ואתה חולה במחלת אבעבועות רוח, אין צורך כי תשכב במיטה, אולם הקפד לנוח. תוכל ליטול תרופות אשר נמכרות בבית המרקחת ללא מרשם רופא, על מנת לטפל בתסמינים כגון חום או גרד. 

בטרם תיתן תרופה לילד שלך, יש להיוועץ ברופא הילדים אשר מטפל בכם. מכיוון שמימדי הגוף של ילדים הם קטנים, הם מושפעים יותר מתופעות הלוואי של חלק מן התרופות מאשר מבוגרים. הקפד להשתמש אך ורק בכפית או כוסית מדידה על מנת לתת לילדך תרופות על בסיס נוזלי, אל תנחש את הכמות בהתבסס על כפית או כף רגילה.

צמצום הגרד

אבעבועות רוח היא מחלה מגרדת ביותר. גרוד האבעבועות יכולה להביא לידי הופעתו של זיהום בעור, או צלקות אשר נוצרות לאחר שהפצעים נרפאים. תוכל לנקוט במספר אמצעים ביתיים על מנת להקל ולשלוט על הגרד. ניתן להיכנס לאמבטיה אשר מכילה תכשיר רחצה על בסיס שיבולת שועל, ניתן להשתמש ברטיות לחות וקרות, כמו כן ניתן ליטול תרופות נוגדי אלרגיה (אנטי היסטמינים). בדוק עם רופא הילדים אשר מטפל בכם בטרם תיתן תרופות נוגדי אלרגיה לילד שלך.

לפקח על החום

חום הוא תגובה טבעית של הגוף שלך להופעתו של זיהום. טמפרטורת גוף אשר גבוהה מן הרגיל קוטלת את החיידקים והנגיפים אשר גורמים למחלה. תרופות להורדת חום יכולות לפגום במנגנון ההגנה הטבעי הזה של הגוף, ויש לתת אותן רק כאשר יש צורך בכך. במידה וילד אשר חולה באבעבועות רוח אינו מתנהג כחולה או שאינו מתלונן על התסמינים אשר מלווים את המחלה, מומלץ שלא לתת לו תרופות להורדת החום. 

צור קשר עם רופא הילדים אשר מטפל בכם במידה ולילד שלך יש חום אשר נמשך יותר מ- 48 שעות. ניתן לסייע ולהוריד את החום על ידי שימוש בתרופות אשר נמכרות בבית המרקחת ללא מרשם רופא, ולהקפיד על שתייה רבה של נוזלים קרירים. במידה ואינך בטוח לגבי המינון הנכון של התרופה שיש לתת לילד שלך, שאל את הרופא המטפל או את הרוקח בבית המרקחת. (אין לתת אספירין לבני אדם שגילם פחות מ- 20, בעקבות האפשרות לפתח את תסמונת ריי – Reye's Syndrome)

למנוע את התפשטות הדלקת

אבעבועות רוח יכולות להתפשט בקלות רבה מבן אדם אחד למשנהו. במידה ויש לך מגע קרוב עם בן אדם אשר חולה באבעבועות הרוח, כגון בן משפחה קרוב, ייתכן וגם אתה תהיה חשוף לכמות גדולה של הנגיף אשר גורם למחלה. כתוצאה מכך, ייתכן שאתה תפתח את המחלה בדרגה חמורה יותר מאשר בן האדם שהדביק אותך במחלה. 

ייתכן גם ואתה תמצא ברמת סיכון גדולה יותר לפתח סיבוכים כתוצאה מן המחלה, במיוחד במידה ואתה סובל מכשל במערכת החיסונית שלך. על מנת למנוע מנגיף אבעבועות הרוח להתפשט, מומלץ כי אתה, או הילד החולה שלך, לא תימנעו מללכת לעבודה, לבית הספר או לגן.

פורומים יבלות

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
גרד מציק באחורי הירכיים עינת 24/05/2020 09:20
  • מזה תקופה אני סובלת מגרד באחורי הירך. כאשר אני מגרדת נוצרות כעין כריות אדומות / ורודות נפוחות. אציין כי הגרד מופיע בדרך כלל בשעות הלילה ונעלם עד הבוקר. הלילה התפשט הגרד גם בין הירכיים ובחלק הקדמי. מריחה של משחת פניסטיל מסייעת באופן זמני.

  • + הוסף תגובה
שלבקת חוגרת יעקב 21/05/2020 12:26
  • שלום וברכה אני בן 33 לקחתי תרופות אנטיביוטיקה נגד הליקובקטור ומיד אחרי זה התחיל שלבקת חוגרת אשר גורמת לי בעיות גם במערכת העיכול האם יש קשר לזה ומה אפשר לעשות להקל הכאב

  • + הוסף תגובה
מוגלה או הרפס באיבר המין מודאג 10/05/2020 19:05
  • היי, גילי היום איזשהו פצע על איבר המין, נראה כמו מוגלה או הרפס לא כלכך ברור ( אשמח להעביר תמונה) , האם יש משחה או משהו שניתן לקנות ללא מרשם עד שיגיע התור אצל הרופא? אני ממש בלחץ .. תודה!

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!