השתלת שיניים - כל מה שרציתם לדעת ופחדתם לשאול...

השתלות שיניים - כל מה שרציתם לדעת ופחדתם לשאול...
כתבה פרסומית כתבת חסות


השתלת שיניים, שבעבר הפחידה אנשים רבים, הפכה פופולרית בשנים האחרונות וכיום מוכרת כטיפול הרבה יותר פשוט מאשר בעבר.

בניגוד לעבר, אז השתלות שיניים התבצעו רק בבתי חולים, דרשו המתנה ארוכה ואילצו את המטופלים לשהות זמן רב במרפאה, כיום השתלות שיניים מתבצעות במרפאות שיניים פרטיות ומהליך מורכב וארוך הפכו לטיפול אסתטי הנמשך מספר שעות בלבד.מהי השתלת שיניים?

השתלות שיניים הן טיפול שמיועד לתקן מצב בו חסרה שן אחת או מספר שיניים, עקב חבלה, מום או מכל סיבה אחרת. נהוג לבצע השתלות שיניים כאשר לא ניתן לבצע טיפול שורש או כתר כדי לתקן את מצב השן.

 

כיצד מתכוננים להשתלות שיניים?  

כל טיפול השתלת שיניים מתחיל בבדיקה מקיפה אצל רופא שיניים, כדי לוודא שאכן השתלת שיניים היא הפתרון המתאים ביותר למצבו של המטופל. 

במידה והוחלט על ביצוע השתלת שיניים, הרופא יבחן את ההיסטוריה הרפואית של המטופל בטרם ישלח אותו לבצע צילומי רנטגן של השיניים והלסתות ובחלק מהמקרים אף לצילומי CT.

לאחר מכן, ייקח הרופא מדידות לשתלים. בשלב זה, יינתנו הסברים למטופל על אופן ביצוע ההליך והנחיות ביום ההשתלה. בחלק מן המקרים ניתן לבצע השתלת שיניים בהרדמה מלאה. הרופא יסביר לכם את היתרונות והחסרונות של טיפול תחת הרדמה זו.

 


השתלת שיניים - שלב אחרי שלב

אחרי שתקבלו זריקת הרדמה או כדור טשטוש, יתחיל הרופא לקדוח בעצם הלסת במקומות המיועדים להשתלה. אל החורים שנוצרו יוברגו השתלים ואליהם יוצמדו הכתרים הזמניים. הכתרים הסופיים יותקנו לאחר שהשתלים ייקלטו במקומם. כאשר הכתרים יהיו מוכנים, תגיעו לרופא השיניים להתקנתם.


אחרי טיפול השתלת שיניים תחושו כאב שעתיד לפוג בתוך יום-יומיים, בזמן זה גם תרד הנפיחות. בימים אלו יהיה עליכם לבצע שטיפות של הפה לצורך חיטוי וכן ליטול אנטיביוטיקה.

כמו כן מומלץ לבקש מספר ימי חופשה מהעבודה על מנת להקל על ההתאוששות. אחרי טיפול השתלת שיניים יש להימנע מעישן ולאכול רק מזון רך.הצטרפו לאינדקס הרופאים!