לוקמיה - התמודדות וקבלת תמיכה וסיוע

לוקמיה - התמודדות וקבלת תמיכה וסיוע
כתבה פרסומית כתבת חסותקבלת אבחון של לוקמיה יכולה להיות בגדר אסון – במיוחד בעבור משפחה אשר הילד שלה אובחן כחולה לוקמיה. עליך לזכור תמיד, כי לא משנה מהן דאגותיך או מהן הערכות הסיכויים שלך, אינך לבד במערכה. 

הדרך שעומדת בפניך אולי לא תהיה קלה, אולם נקיטת דרכי הפעולה אשר מובאות להלן יכולות להקל עליך את ההליכה בה:

·         דע למה לצפות. במידה והילד שלך אובחן כחולה בלוקמיה, נסה לשאוב מידע רב ככל שניתן לגבי סוג הלוקמיה ממנה הוא סובל, דרגת המחלה, אפשרויות הטיפול בה ותופעות הלוואי שלה. כלל שתדע יותר, כך תוכל להיות שקול יותר בקבלת ההחלטות שיש לקבל. 

יתר על כן, שוחח עם אונקולוג , חפש אחר מקורות מידע מהימנים, כגון המכון הלאומי למחלת הסרטן, האגודה למלחמה בסרטן, וארגון חולי לוקמיה והלימפומה.
·         היה פעיל ושותף. למרות שסביר להניח כי תהיה מותש ומיואש מן המצב, אל תיתן לבני אדם אחרים – בהם גם בני משפחתך או הרופא המטפל – להחליט החלטת חשובות עבורך. היה שותף ופעיל במהלך כל הליכי הטיפול.
·         דאג לסביבה תומכת וחזקה. כאשר יש סביבך מערכת תומכת, בשילוב גישה חיובית מצידך, תוכל להתמודד טוב יותר עם המצב, עם הכאבים והחרדות אשר מלוות את התהליך כולו. הדאגה וההבנה שתקבל מסביבה תומכת, מקבוצת תמיכה או מחולים אחרים אשר מתמודדים עם מחלת הסרטן, היא בעלת ערך רב. 

למרות שקבוצות תמיכה אינן מתאימות לכל אחד, הן יכולות להיות מקור טוב לשאיבת מידע שימושי. אולי אפילו תמצא את עצמך קושר קשרים עמוקים וארוכים עם בני אדם אשר נמצאים במצב הדומה לשלך.
·         קבע יעדים מעשיים. קביעת יעדים תסייע לך לחוש כי אתה נמצא בשליטה על המצב, והם יעניקו לך מטרה ותכלית. אולם, אל תציב לעצמך יעדים אשר אינם ברי השגה. 

אולי לא תוכל להמשיך ולעבוד שבוע עבודה של 40 שעות, למשל, אך בוודאי תוכל להמשיך ולעבוד במשרה חלקית. למעשה, מרבית החולים חשים כי עצם הליכתם לעבודה היא לעזר רב בעבורם.
·       קח לך זמן לעצמך. אכול נכון ובריא, למד להירגע ודאג לעצמך למנוחה מספקת על מנת להתמודד טוב יותר עם הלחץ הנפשי והעייפות אשר מלווים לוקמיה. יתר על כן, חשוב כי תתכנן מראש לקראת הימים בהם לא תהיה במיטבך ותזדקק למנוחה רבה יותר ולצמצום הפעילות שלך.

·        
השאר פעיל. העובדה כי אתה חולה במחלת לוקמיה אינה אומרת כי עליך להפסיק וליהנות מן הדברים מהם נהנית עד כה. במידה ואתה חש טוב מספיק על מנת לבצע פעילות שאתה נהנה ממנה, עשה זאת. חשוב כי תמשיך להיות מעורב בחיי היום יום ככל שתוכל.

פורומים סרטן ריאות

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
עובש אופיר 23/09/2020 17:32
  • האם נשימה במשך חודשים רבים של עובש גןרמת לסרטן?

  • + הוסף תגובה
סרטן מיכל 17/09/2020 21:11
  • דוד שלי בן 80 , בעברו עישון כבד ומחלת COPO ירידה במשקל בשנה האחרונה לפני 7 חודשים אושפז עם דלקת ראות שטופלה בהצלחה עם אנטיביוטיקה. הצללה בCT . הומלץ מעקב ספיגת דלקת לאחר כחצי שנה . אחרי חצי שנה גילו שהצללה לא נספגה והיא בעצם גדלה ל7 ס"מ של גידול סרטני. האם היתה להערכתך רשלנות באורך הזמן המומלץ לבדיקת CT חוזרת ? מה הפרוטוקול המקובל לצילום חוזר למעקב בסיפור רפואי כמו של דודי ?

  • + הוסף תגובה
צילום סי טי גולן 13/09/2020 11:49
  • שלום ד"ר בצילום סי טי רשום קשרית סגלגלה כ-0.3 ס"מ בRLL ככל הנראה קשר לימפה אינטרא פרנכימתי. מה הפירוש בבקשה. תודה

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!