טיפולי בוטוקס – מה זה וכיצד הוא משפיע על העור

טיפולי בוטוקס – מה זה וכיצד הוא משפיע על העור

כתבה פרסומית כתבת חסות


בוטוקס הינו חומר המופק מרעלן של חיידק, הקלוסטרידיום בוטולינום. רעלן שבמשך שנים רבות משתמשים  בו לצרכים רפואיים, טיפולי בוטוקס בבעיות בתחומים הנוירולוגיים ונוירואופתלמולוגים.
 
לפני מספר עשורים הצליחו בתנאי מעבדה לייצר אותו ולזקק אותו בכמויות זעירות מאוד ולהפוך אותו לחלבון טהור אשר מזכיר במבנהו אימונוגלובולינים, ולגרום לו לפעול במנגנון של רעלן- קרי לגרום לו להביא לשיתוק שרירים על ידי התערבות באיזור החיבור שבין השריר לעצב ועל ידי כך לגרום לשריר המכווץ לעבור הרפייה.
 
באמצעות פעולה זו, כאשר מזריקים אותו אל קמט העור, הוא גורם לו להתיישר ולהימתח ולמעשה מעלים את הקמט. טיפולי בוטוקס פועלים בעיקר על קמטי הבעה, בשליש העליון של הפנים: קמטי זעף בין העיניים, צחוק מסביב לעיניים ,ומחשבה באזור המצח. כן ניתן במצבים מסוימים , להשתמש בו גם לקמטים שסביב הפה והצוואר, אולם זו פעולה דורשת רופא מנוסה ובקי באנטומיה של האזור ובהשפעות האסטתיות של ההזרקה.
 
בוטוקס אושר לשימוש על ידי רשות הבריאות והמזון האמריקאית (FDA) ולאחר מכן על ידי משרד הבריאות הישראלי. הבוטוקס מאושר לשימושים רפואיים נוספים כגון  במקרים של ספאזם (התכווצות) שרירים בפנים, בצוואר, אסימטריה, פזילה, CP, התכווצות עפעפיים, מיגרנות, מצבי עצירות כרוניים ולאחרונה במקרה של ויגיניזמוס (כאבים ביחסי מין).  טיפולי בוטוקס לצרכים אסתטיים נפוצים לשימוש בקמטי הבעה בעיקר בחלק העליון של הפנים, בקמטי זעף, מחשבה וצחוק.

החומר מוזרק במרפאה , לאחר הסבר מפורט על הפעולה , השלכותיה וצילום המטופל לפני ואחרי. בדרך כלל שיעורי ההצלחה בתחום גבוהים.
 
השפעת טיפולי בוטוקס על הקמטים נמשכת 3-6 חודשים. תוצאות הטיפול מתחילות להראות כעבור יומיים לאחר ההזרקה ומתחזקות בהדרגה במהלך שבועיים לאחר מכן.
 
תופעות הלוואי של טיפולי בוטוקס הן שטפי דם מקומיים, נפיחות מקומית שחולפת תוך יומיים-שלושה, במקרים נדירים מופיעים גם כאבי ראש קלים עם הרגשה של חולשה כללית. אחת הסכנות המוכרות בהזרקת בוטוקס היא דליפת החומר אל איזורי שריר אחרים אשר יכולים להתבטא בצניחת עפעף או גבה. לכן חשובה מאוד המיומנות של הרופא המבצע את הטיפול, סוג החומר, תנאי אחזקתו ותנאי הזרקתו.  על הרופא להסביר למטופל כיצד לנהוג אחרי הטיפול, בין השאר עליו לציין בפניו שאסור לו לשכב במשך 4 שעות אחרי הפעולה. חשוב ציין, עקב מקרים חוזרים ונשנים של פגמים בתנאי הזרקת בוטוקס במהלך "מסיבות בוטוקס", משרד הבריאות אסר על מסיבות אלו.
 
ניתן לשלב טיפולי בוטוקס עם טיפולים אחרים נגד קמטים, כמו שימוש חומרי מילוי קמטים אחרי פרק זמן של שבועיים, פילינג כימי או פילינג לייזר.

פורומים, אקנה – פצעי בגרות

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
פצע בשפתיים יבשות ס 22/11/2019 11:57
 • שלום יצא לי פצע בשפתיים, הוא אינו מגרד, שורף ומעקצץ כמו הרפס שיוצא לי מדי פעם, יש לו גלד צהוב ובנוסף שפתיי יבשות ממזג האויר אז חשבתי שאולי זה פצע אחר? האם זה הרפס? הרפס חייב לעקצץ או לא?הוא יצא יום אחרי שישבתי במסעדה. תודה

 • + הוסף תגובה
אפידו ונאו מדאול פרינסס 20/11/2019 22:48
 • היי ד''ר שמואל היקר. אני משתמשת באפידו בלילה ובנאו מדרול בבוקר במשך כשבועיים. המצב ממש השתפר תודה לאל. שני דברים- הפנים שלי ממש שורפות ומתקלפות. כל קרם שאני שמה שורף חוץ מאלוורה, מרגיש כאילו יש לי כוויות בפנים. אני שמה קרם הגנה ממש חזק. דבר שני, איך לדעת מתי להפסיק את השימוש? האם כשנשארות הצלקות? או להמשיך גם על הצלקות? והאם יש מצב שהאקנה לא יחזור??

 • + הוסף תגובה
דואק נועה 17/11/2019 18:14
 • היי אני משתמשת בדואק וגיליתי שיש מחסור, הדואק שינה לי את חיי ואני קצת בלחץ. יש משהו שאפשר לשים במקום הדואק, אבל שיהיה משהו שבאמת ישפיע כמו דואק.. שמעתי מהרוחקת משהו שאפשר לקנות שתי משחות ולערבב אשמח לשמוע את העצה שלך! תודה

 • + הוסף תגובה
זאת אני ששאלתי את השאלה נועה 17/11/2019 18:31
 • שמתי לב שענית פה לאלה דומה אבל בכל זאת אשמח לדעת אם אפשר לערבב בין שתי המשחות שיש בדואק ואיך לערבב? ואם יש תחילף יותר טוב? תודה

 • + הוסף תגובה
דואק שוקי ה"חושב" 19/11/2019 16:06
 • לי יש את אותה בעיה יש בית מרקחת באשדוד בשם "בית מרקחת דן" להם יש את זה בשם "תרוקלינדין" אם זה חשוב לך אז תנסי עכשיו לנוגע לערבב צריך לקנות "זינדקלין" ובנזק 2.50 % לערבב ולמרוח הבעיה בזה שזה לפעמים יותר מידי חזק כשמכינים בבית וזה יכול לשרוף את העור תנסי בהצלחה רבה

 • + הוסף תגובה
דואק וכו ד"ר שמואל יורב 19/11/2019 16:13
 • כרגע לצערנו יש מחסור בתרופות לאקנה . כל עירבוב משחות שלא ע"י רוקח או חברת תרופות מסוכן . יש לפנות לרופא עור שייתן מרשם להכנה רוקחית. !!!!!!בהצלחה

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!