גוש בשד -עד כמה הטיפול משפיע על המראה

גוש בשד -עד כמה הטיפול משפיע על המראה
כתבה פרסומית כתבת חסותאחת השאלות שנשים שסובלות מסרטן שד מתמודדות איתן היא, האם תוצאות הטיפול יבואו לידי ביטוי במראה שלהן. 

אם תעברי ניתוח לכריתת גוש בשד, תוכלי אפילו לסדר שהמנתח הפלסטי ייכנס לחדר הניתוח ברגע שמנתח השד ייצא. כדי בצע שיחוזר שדיים אמיתיים למראה באמצעות שתלים או באמצעות רקמות מגופך שלך (כמו שומן ושרירים). הם יכולים אפילו לשחזר את הפטמה.

אם תעברי כריתת גוש בשד, ייתכן שיהיה לך שקע קטן בחזה – או גומה גדולה. הכל תלוי בכמות הרקמה שהסיר המנתח. נשים רבות בוחרות שלא לעבור ניתוח שחזור. כן, יהיה לך חזה שטוח, אבל לנשים מסוימות זה לא משנה במיוחד. 

אין כאן בחירה נכונה. הדבר החשוב הוא שתעשי את מה שמרגיש נכון עבורך. את יכולה שישחזרו לך זוג שדיים נאים למראה, או שאת יכולה לשים ריפוד בחזייה שלך בכל פעם שתרצי. מה שחשוב הוא שתרגישי בנוח אחרי כריתת גוש בשד

אובדן שיערך עלול להטריד אותך כמעט באותה מידה כמו העובדה שאת נאלצת לעבור כריתת גוש בשד. יש משהו במראה של קווצות שיער גדולות הנושרות על כתפך שגורם לזה להיראות כאילו את חולה מאד. את יכולה גם לצפות לאובדן ריסים וגבות, שיער אף ושיער ערווה. 
רוב הנשים מסתפרות קצר מאד לפני שהן מתחילות בטיפול כימותראפיה, כדי שאובדן השיער לא ייראה דרמטי כל-כך. 

יש נשים שאפילו מגלחות את ראשן, ומדווחות על תחושה נהדרת. יהיו לך די והותר סיבות לבכות במהלך חודשי האבחון הראשונים מבלי לבכות על שיערך. שוב – אין בחירה נכונה, מלבד להיות נאמנה לעצמך. אם שיערך חשוב לך, הוציאי את הכסף וקני פאה נהדרת. 

אם לא, השתעשעי ונסי כל מיני טורבנים עירוניים אופנתיים. ואפילו אם לא הרבית להשתמש באיפור מאז התיכון, שחקי קצת, התקשרי לאגודה לסרטן ובקשי מהם עצות ל"להיראות טוב, להרגיש טוב יותר". הם יקשרו אותך עם קוסמטולוגית מתנדבת שתוכל ללמד אותך כיצד לצייר גבות, ולשים איפור.

נקודה אחרונה: אל תופתעי אם תעלי בחמישה עד עשרה קילו במהלך הטיפול. רוב הרופאים מזהירים אותך מאובדן משקל בשל בחילות. אולם יש תרופות שגורמות לך להעלות במשקל, וכך גם מזונות רבים המרגיעים את הבטן – פירה, קרקרים וכו'. לעולם לא תתחילי בדיאטה כלשהי מבלי לשוחח עם רופאתך. 

זכרי, פנקי את עצמך בכל דרך אפשרית. אכלי מה שאת רוצה, בתחום ההגיון. קני מה שאת רוצה כדי לגרום לעצמך להיראות טוב בעיני עצמך. חשוב שתכירי את עצמך, ושתתני לעצמך את מה שאת צריכה.

פורומים סרטן המעי הגס

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
ניתוח הסרת גידול ממאיר ממעי הגס יהודה 19/09/2020 20:02
  • שלום,בחודש מאיהוצא לי גידול ממאיר ממעי הגס ונעשתה כריתה של 7 ס"מ כעבור חודש וחצי נסגרה הסטומה הזמנית,מאז סגירת הסטומה לפני 3 חודשים פעילות המעיים אינה סדירה סובל מיציאות מרובות או פליטות קטנות,נמצא בטיפול ביופידבק,לחיזוק האגן,כמה זמן עובר עד שהמעי חוזר לפעילות סדירה,על תשובתך

  • + הוסף תגובה
דם סמוי בצואה-חיובי ראובן 14/09/2020 14:59
  • שלום רב,בן 64.בדיקה שגרתית שנתית לפני כ-3 חודשים גילתה דם סמוי בצואה.אין סימפטומים אחרים ומרגיש טוב.נקבעה לי קולונוסקופיה בקרוב אך לא בטוח שאוכל להגיע והמועד הבא בערך עוד 3 חודשים.האם דחייה צריכה להלחיץ ? מהידוע לי תוצאת הבדיקה אינה בהכרח מעידה על סרטן.תודה רבה.

  • + הוסף תגובה
כאב בבטן בצד שמאל 9 חודשים לאחר ניתוח כריתת חלק גדול מהמעי הגס אבי 06/09/2020 19:28
  • שלום ד״ר אני 9חודשים אחרי ניתוח כריתת חלק גדול מהמעי עקב גידול שמצאו לי במעי הגס בחלק השמאלי שלי הופיע לי פתאום עש כאב של לחץ בצד שמאל ושאני לוחץ עם היד גם כואב מה זה יכול להיות?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!