גוש בשד -עד כמה הטיפול משפיע על המראה

גוש בשד -עד כמה הטיפול משפיע על המראה

כתבה פרסומית כתבת חסות


אחת השאלות שנשים שסובלות מסרטן שד מתמודדות איתן היא, האם תוצאות הטיפול יבואו לידי ביטוי במראה שלהן. 

אם תעברי ניתוח לכריתת גוש בשד, תוכלי אפילו לסדר שהמנתח הפלסטי ייכנס לחדר הניתוח ברגע שמנתח השד ייצא. כדי בצע שיחוזר שדיים אמיתיים למראה באמצעות שתלים או באמצעות רקמות מגופך שלך (כמו שומן ושרירים). הם יכולים אפילו לשחזר את הפטמה.

אם תעברי כריתת גוש בשד, ייתכן שיהיה לך שקע קטן בחזה – או גומה גדולה. הכל תלוי בכמות הרקמה שהסיר המנתח. נשים רבות בוחרות שלא לעבור ניתוח שחזור. כן, יהיה לך חזה שטוח, אבל לנשים מסוימות זה לא משנה במיוחד. 

אין כאן בחירה נכונה. הדבר החשוב הוא שתעשי את מה שמרגיש נכון עבורך. את יכולה שישחזרו לך זוג שדיים נאים למראה, או שאת יכולה לשים ריפוד בחזייה שלך בכל פעם שתרצי. מה שחשוב הוא שתרגישי בנוח אחרי כריתת גוש בשד

אובדן שיערך עלול להטריד אותך כמעט באותה מידה כמו העובדה שאת נאלצת לעבור כריתת גוש בשד. יש משהו במראה של קווצות שיער גדולות הנושרות על כתפך שגורם לזה להיראות כאילו את חולה מאד. את יכולה גם לצפות לאובדן ריסים וגבות, שיער אף ושיער ערווה. 
רוב הנשים מסתפרות קצר מאד לפני שהן מתחילות בטיפול כימותראפיה, כדי שאובדן השיער לא ייראה דרמטי כל-כך. 

יש נשים שאפילו מגלחות את ראשן, ומדווחות על תחושה נהדרת. יהיו לך די והותר סיבות לבכות במהלך חודשי האבחון הראשונים מבלי לבכות על שיערך. שוב – אין בחירה נכונה, מלבד להיות נאמנה לעצמך. אם שיערך חשוב לך, הוציאי את הכסף וקני פאה נהדרת. 

אם לא, השתעשעי ונסי כל מיני טורבנים עירוניים אופנתיים. ואפילו אם לא הרבית להשתמש באיפור מאז התיכון, שחקי קצת, התקשרי לאגודה לסרטן ובקשי מהם עצות ל"להיראות טוב, להרגיש טוב יותר". הם יקשרו אותך עם קוסמטולוגית מתנדבת שתוכל ללמד אותך כיצד לצייר גבות, ולשים איפור.

נקודה אחרונה: אל תופתעי אם תעלי בחמישה עד עשרה קילו במהלך הטיפול. רוב הרופאים מזהירים אותך מאובדן משקל בשל בחילות. אולם יש תרופות שגורמות לך להעלות במשקל, וכך גם מזונות רבים המרגיעים את הבטן – פירה, קרקרים וכו'. לעולם לא תתחילי בדיאטה כלשהי מבלי לשוחח עם רופאתך. 

זכרי, פנקי את עצמך בכל דרך אפשרית. אכלי מה שאת רוצה, בתחום ההגיון. קני מה שאת רוצה כדי לגרום לעצמך להיראות טוב בעיני עצמך. חשוב שתכירי את עצמך, ושתתני לעצמך את מה שאת צריכה.

פורומים, סרטן ריאות

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
ממצאי צילום סי טי אורי 17/11/2019 16:17
  • אני בן 69 ועברתי ניתוח לפני 7 חודשים לכריתת אונה תחתונה מצד ימין בשל גידול סרטני. בצילום סי טי שעברתי לאחרונה נתגלה כי באונה האמצעית מימין מודגמת בולה אמפיזמתית עם קישרית בקופן בגודל 0.8 ס"מ. אודה להסבר של הממצא הנ"ל. תודה אורי

  • + הוסף תגובה
מוקד ריאתי בלינגולה לינגולה 17/11/2019 15:53
  • לפני 7 שנים נצפה מוקד ריאתי בלינגולה 2 מ"מ . לאחרונה שיעול קל ומתמשך- הובחן ברנטגן המוקד שגדל ל 1.2 ס"מ - הפניה לct. בעבר מעשן הפסקה של 20 שנה ולאחרונה חזרה במשך חצי שנה חפיסה ביום. מה השכיחות להיות הממצא סרטני בנסיבות הנ"ל ? ct נקבע לעוד חודש- האם ההמתנה עלולה להיות קריטית ?

  • + הוסף תגובה
C.T ריאות האני 17/11/2019 13:31
  • בבדיקה מופיע -מוקד ריאתי זעיר לא ספציבי סוב פלאורלי באונה תחתונה משמאל. מה פירוש הדבר תודה

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!