טיפול שיער ורפואה סינית

כתבה פרסומית כתבת חסות


לייעוץ חינם בנושא הסרת שיער פנה למומחה שלנו >>>

הרפואה הסינית
רואה בחזות החיצונית של האדם ייצוג של מצב האיברים הפנימיים, אנרגיית החיים ומצב זרימת הדם. הגישה הסינית לשימור אנרגיית החיים, מראה בריא והאטת תהליכי זקנה היא על פי ההסתכלות ההוליסטית. גישה זו מציגה צורת חשיבה מיוחדת הרואה את אחדותם של הגוף ושל הנפש, כאשר הדרך להישמר מחולי היא באמצעות איזון זרימת האנרגיה במרידיאנים, בתמיכה רגשית ובשמירה על אורח חיים נכון ומאוזן.
 
שיער הראש על פי הראייה הסינית מקבל את ההזנה מאנרגיית הין של הכליות ומאנרגית הדם של הכבד. מתח, עבודת יתר, תזונה לקויה, או אקלים יבש מאוד יגרמו לחוסר איזון לדלילות ונשירת שיער. מצבים אלה גורמים להיחלשות שורשי השיער, לפיצולו ולנשירתו.
 
רפואה סינית מייחסת חשיבות מרובה לטיפול במצב כאשר רואים את הסימפטומים הראשונים ולא כאשר המצב הוא כבר כרוני, חמור ולעיתים קרובות כבר בלתי הפיך. חשוב לראות את נטיותיו של הגוף ולמנוע החמרה של סימפטומים ושל חוסר איזון בגוף ובנפש. מצב טבעי הוא ששיער נושר בעונות מעבר לדוגמא ובתקופות של יובש גדול, השיער יצמח שוב. אך אם שמים לב לנשירת שיער חריגה על הכרית או במקלחת אז זהו סימן אזהרה והמצב כבר מתחיל להידרדר.

לרפואה הסינית יש פתרון מוכח בן אלפי שנים לבעיות של נשירת שיער וחוסר איזון בעור הקרקפת, דרך שילוב דיקור עם צמחי מרפא סיניים .
 
טיפול  בשיער ובעור הקרקפת יכול להתחיל בכל גיל. אם לבעיה אקוטית או כרונית.
הטיפול מתבסס על דאגה לאספקת דם כדי להזין את שורשי השיער ואת עור הקרקפת .
טוב להתחיל טיפול מיד כשמבחינים בשינוי בפנים. ככל שחוסר האיזון נמשך זמן ארוך יותר, כך יידרש גם זמן רב לשיקומו.
 
בהייר קליניק משולב הדיקור הסיני לשיטות טיפול ייחודיות שמתייחסות לכל הגורמים הפנימיים והחיצוניים בו זמנית בכדי לשפר את מצב צמיחת השיער בכל הרמות.

ניתן לטפל בבעיות שונות כמו קשקשת, אקנה, יובש בקרקפת או סבוראה ושומניות יתר בקרקפת, בבעיות שיער ניתן לבצע טיפול נשירת שיער, הלבנת שיער מוקדמת, שיער יבש או שומני, שיער דק, אראטות מקומיות ועוד.
 
מקרה מבחן

בת 26, שיער דליל באופן כללי. לפני שנתיים החלה נסיגה בעיקר בחלק העליון. האופי היה התרחבות של שבילי השיער. יש גם רקע גנטי במשפחה. סובלת ממחזור ארוך של 10 ימי דימום, חרדות הקשורות לקושי במציאת בן זוג ולקידום בעבודה. כמו כן סבלה מהערכה עצמית נמוכה ומחרשות באוזן אחת שהתפתחה עם השנים. השיער עצמו לא מתארך כבר כמה שנים.

האבחנה היא התקרחות על רקע גנטי, שורשים שומניים וחלשים, צמיחת שיער פלומתית וחלשה יחסית.
הטיפול- כלל טיפולי ניקוי והיגיינה, פילינג עדין לקרקפת כדי להוציא את השומניות מהשורשים. לאחר מכך הזנה והמרצה לשורשי השיער בעזרת עיסוי נמרץ והזנה בעזרת ויטמינים ומינרלים ובעיקר קרטין שמחזק את השיער. כמו כן הושם דגש על עצירת ההפרעה הגנטית באמצעות כדורים של דקל ננסי .

כמו כן בוצעו טיפולים בדיקור בתדירות של פעם בשבוע על נקודות מקומיות ונקודות כלליות הקשורות לחיזוק אנרגיית הכליות.

לאחר 4 חודשי טיפול ניתן היה לראות כי אזורי השבילים מלאים יותר. בבדיקה מיקרוסקופית ניתן לראות שורשים נקיים, צמיחה נמרצת ושיער עבה. כמו כן הנשירה נפסקה לחלוטין.
לייעוץ חינם בנושא הסרת שיער פנה למומחה שלנו >>>

פורומים מלנומה והסרת שומות

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
נגע על היד אלי 27/05/2020 01:35
 • שלום רב. בן 82 האם הנגע הזה יכןל להיות מלנומה? לא יודע אם הוא חדש או ישן ... אפשר להגיע לתמונה על ידי הדבקת הלינק שמצורף בשורת החיפוש באירנטנט: https://ibb.co/wdp1W3b

 • + הוסף תגובה
נגע על היד פרופ' אסתר עזיזי 27/05/2020 11:22
 • שלום רב, על פניו הנגע נראה כמו שטף דם בעור, אבל אין זו אבחנה חד משמעית. לצורך אבחון מומלץ להבדק ע"י רופא עור בקהילה שיוכל באמצעות בדיקה דרמוסקופית בלתי פולשנית לקבוע האם יש צורך בהמשך בירור וטיפול או שניתן להסתפק במעקב. בברכה, פרופ' אסתר עזיזי

 • + הוסף תגובה
התייעצות לגביי מצבי דקל 30/04/2020 21:18
 • שלום, אני בן 25 ברקע יש לי קרוהן ודלקת מפרקים, נוטל פנטסה כבר 3 שנים. לפני כ-5 חודשים התחלתי סלזופירין 2 גרם ליום בשביל הדלקת מפרקים והקרוהן והיא אכן די עזרה לי לשתי הבעיות. לפני כחודש וחצי, בערך בתחילת מרץ, התחילו לי גירודים בעיקר בשוקיים, אבל בהמשך גם בכל הגוף. הרגשתי שהגירודים מאוד מפריעים לי ואפילו מעירים אותי משינה (לילה אחד גירד לי ממש בכל הגוף- בידיים, ברגליים, בקרקפת, בעורף, בעיניים, בפרצוף, בגב, בבטן בחזה. לאחר אותו לילה שהיה ב6 אפריל החלטתי יחד עם הראומטולוגית שלי שאני אפסיק את הסלזופירין כי אולי מדובר באלרגיה. לקחתי בפסח במשך 3 ימים טלפסט 180 גרם שלא הועיל לגרד. אני לא לוקח את הסלזופירין כבר שלושה שבועות, הגירודים ממשיכים לי, מגרד לי בעיקר בשוקיים והן מאוד שרוטות ונראות די רע מהגירודים. פניתי לרופא שהפנה אותי לבדיקות דם של ספירת דם תפקודי כבד תפקודי כליות שרשראות קלות, LDH, BETA2 MICROGLOBULIN שיצאו תקינות. ההמוגלובין יצא נמוך ועומד על 13.10 CPK יצא 210 (נורמה 40-200), IRON יצא 59 (נורמה 65-175), טרנספריטין סטורציה יצא 12 אחוז (נורמה 15-50), פריטין יצא נמוך באופן קיצוני 6.49 (נורמה 21.8-275), נויטרופילים אחוזים יצא 41.70 (נורמה 46-68), מוניציטים אחוזים יצא 10.80 (נורמה 2-10). קראתי ששליש מחולי הלימפומה חווים גרד לפני הופעת תסמינים אחרים וזה עוד חשש שלי. היום שמתי לב שיש לי ביריכיים האחוריות "חררה" כזאת, שיותר כואבת מאשר מגרדת. הגירודים ממשיכים לי מאוד, הראומטולוגית חושבת שזאת לא תגובה אלרגית אבל הציעה בינתיים לא להמשיך עם הסלזופירין. רציתי לשאול אותך אם העניין שלי- גרד מסיבה לא ידועה, הוא תחום שאת תוכלי לעזור לי בו אם אני אגיע אלייך באופן פרטי? אני חייב בירור יסודי ומעמיק מאוד בעניין הזה. תודה.

 • + הוסף תגובה
התייעצות לגבי מצבי פרופ' אסתר עזיזי 03/05/2020 22:46
 • שלום רב, הפורום מוקדש למלנומה והסרת שומות. לייעוץ בנוגע לתלונות הספציפיות שאתה מתאר עליך ליצור קשר ישיר עם הקליניקה. בברכה, פרופ' אסתר עזיזי

 • + הוסף תגובה
מיפוי שומות יעקב 06/04/2020 11:40
 • היי שימי יעקב השמח לדעת השאלה אני נימצא בביקורות כול הזמן למיפוי לפני כשבועים הייתה בביקורת נאמר לי על רופא עור על 3 שמות להוצאה לא התייחס אם זה דחוף או לא ששלח אותי לפלסטיק אי להוצאה האם לגשת השובע במצב של היום להוציא כמה אפשר לחכות עם זה יש לציין שבעברי הסרתי מספר פעמים

 • + הוסף תגובה
מיפוי שומות פרופ' אסתר עזיזי 07/04/2020 09:05
 • שלום רב, ככל הנראה רופא העור המליץ על הסרת 3 שומות בגלל חשד לשינוי בהשוואה למיפוי קודם. בכל מקרה מומלץ להסיר אותן במהלך החודש הקרוב, כדי שלא ימשיכו לגדול ולהשתנות. בברכה, פרופ׳ אסתר עזיזי

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!