טיפול שיער ורפואה סינית

כתבה פרסומית כתבת חסות


לייעוץ חינם בנושא הסרת שיער פנה למומחה שלנו >>>

הרפואה הסינית
רואה בחזות החיצונית של האדם ייצוג של מצב האיברים הפנימיים, אנרגיית החיים ומצב זרימת הדם. הגישה הסינית לשימור אנרגיית החיים, מראה בריא והאטת תהליכי זקנה היא על פי ההסתכלות ההוליסטית. גישה זו מציגה צורת חשיבה מיוחדת הרואה את אחדותם של הגוף ושל הנפש, כאשר הדרך להישמר מחולי היא באמצעות איזון זרימת האנרגיה במרידיאנים, בתמיכה רגשית ובשמירה על אורח חיים נכון ומאוזן.
 
שיער הראש על פי הראייה הסינית מקבל את ההזנה מאנרגיית הין של הכליות ומאנרגית הדם של הכבד. מתח, עבודת יתר, תזונה לקויה, או אקלים יבש מאוד יגרמו לחוסר איזון לדלילות ונשירת שיער. מצבים אלה גורמים להיחלשות שורשי השיער, לפיצולו ולנשירתו.
 
רפואה סינית מייחסת חשיבות מרובה לטיפול במצב כאשר רואים את הסימפטומים הראשונים ולא כאשר המצב הוא כבר כרוני, חמור ולעיתים קרובות כבר בלתי הפיך. חשוב לראות את נטיותיו של הגוף ולמנוע החמרה של סימפטומים ושל חוסר איזון בגוף ובנפש. מצב טבעי הוא ששיער נושר בעונות מעבר לדוגמא ובתקופות של יובש גדול, השיער יצמח שוב. אך אם שמים לב לנשירת שיער חריגה על הכרית או במקלחת אז זהו סימן אזהרה והמצב כבר מתחיל להידרדר.

לרפואה הסינית יש פתרון מוכח בן אלפי שנים לבעיות של נשירת שיער וחוסר איזון בעור הקרקפת, דרך שילוב דיקור עם צמחי מרפא סיניים .
 
טיפול  בשיער ובעור הקרקפת יכול להתחיל בכל גיל. אם לבעיה אקוטית או כרונית.
הטיפול מתבסס על דאגה לאספקת דם כדי להזין את שורשי השיער ואת עור הקרקפת .
טוב להתחיל טיפול מיד כשמבחינים בשינוי בפנים. ככל שחוסר האיזון נמשך זמן ארוך יותר, כך יידרש גם זמן רב לשיקומו.
 
בהייר קליניק משולב הדיקור הסיני לשיטות טיפול ייחודיות שמתייחסות לכל הגורמים הפנימיים והחיצוניים בו זמנית בכדי לשפר את מצב צמיחת השיער בכל הרמות.

ניתן לטפל בבעיות שונות כמו קשקשת, אקנה, יובש בקרקפת או סבוראה ושומניות יתר בקרקפת, בבעיות שיער ניתן לבצע טיפול נשירת שיער, הלבנת שיער מוקדמת, שיער יבש או שומני, שיער דק, אראטות מקומיות ועוד.
 
מקרה מבחן

בת 26, שיער דליל באופן כללי. לפני שנתיים החלה נסיגה בעיקר בחלק העליון. האופי היה התרחבות של שבילי השיער. יש גם רקע גנטי במשפחה. סובלת ממחזור ארוך של 10 ימי דימום, חרדות הקשורות לקושי במציאת בן זוג ולקידום בעבודה. כמו כן סבלה מהערכה עצמית נמוכה ומחרשות באוזן אחת שהתפתחה עם השנים. השיער עצמו לא מתארך כבר כמה שנים.

האבחנה היא התקרחות על רקע גנטי, שורשים שומניים וחלשים, צמיחת שיער פלומתית וחלשה יחסית.
הטיפול- כלל טיפולי ניקוי והיגיינה, פילינג עדין לקרקפת כדי להוציא את השומניות מהשורשים. לאחר מכך הזנה והמרצה לשורשי השיער בעזרת עיסוי נמרץ והזנה בעזרת ויטמינים ומינרלים ובעיקר קרטין שמחזק את השיער. כמו כן הושם דגש על עצירת ההפרעה הגנטית באמצעות כדורים של דקל ננסי .

כמו כן בוצעו טיפולים בדיקור בתדירות של פעם בשבוע על נקודות מקומיות ונקודות כלליות הקשורות לחיזוק אנרגיית הכליות.

לאחר 4 חודשי טיפול ניתן היה לראות כי אזורי השבילים מלאים יותר. בבדיקה מיקרוסקופית ניתן לראות שורשים נקיים, צמיחה נמרצת ושיער עבה. כמו כן הנשירה נפסקה לחלוטין.
לייעוץ חינם בנושא הסרת שיער פנה למומחה שלנו >>>

פורומים אקנה – פצעי בגרות

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
מינוציקלין גלית 22/10/2020 16:07
 • שלום רב בתי בת ה18 סובלת מאקנה. לאחר שניסתה ללא הועיל סוגי משחות שנרשמו ע״י רופא עור המליץ הרופא לקחת אנטיביוטיקה. קראנו על תופעות לוואי קשות למינוצקלין וגם שהאקנה יכולה לחזור לאחר השימוש האם התרופה בטוחה לדעתך והאם אתה ממליץ לקחת פרוביוטיקה בשילוב תודה רבה

 • + הוסף תגובה
מינוצקלין ד"ר שמואל יורב 22/10/2020 16:12
מינוצקלין גלית 22/10/2020 16:27
 • רופא העור אמר לנו במפורש בפגישה הראשונה שהוא לא נותן מרשמים לראוקואטן מפני שלדעתו שזה גורם לנזק

 • + הוסף תגובה
מינוצקלין ד"ר שמואל יורב 22/10/2020 17:19
מינוצקליו גלית 22/10/2020 18:29
 • האם אתה ממליץ על לקיחת האנטיביוטיקה והאם ידוע לך על תופעות לוואי מלקיחת התרופה? תודה

 • + הוסף תגובה
מינוציקלין ד"ר שמואל יורב 22/10/2020 18:34
 • קיימות תועות לוואי משעותיות נדירות יש להתיעץ עם הרופא המטפל

 • + הוסף תגובה
המלצה על מינוצקלין עידו 23/10/2020 18:25
 • כאחד שלקח מינצוקלין תופעת לוואי קשות כמו קוצר נשימה סחרחורות ובחילות היום לוקח ראקוטן יש תופעות לוואי אבל לא קשות והכדור נותן תיקווה יותר חזקה מומלץ בחום ראקוטן ולסיים עם האקנה (לפחות לתקופה) אם הרופא לא נותן לכי לרופא עור אחר אין סיבה שלא יביאו לך מקווה שעזרתי:)

 • + הוסף תגובה
פוטותרפיה מורן 20/10/2020 20:46
 • דר יורב ערב טוב, ביצעתי פוטותרפיה אצל רופא בהרצליה ומאז יש לי פיגמנטציה חומה מעל השפתיים. יש לציין שאני נוטלת קריוטן 40 מג ועשיתי שפם בעזרת חוט. יכול להיות שהפוטותרפיה גרמה ביחד עם ההסרת שיער לפיגמנטציה? בעבר שנטלתי קריוטן לא נוצרה לי פיגמנטציה בשפה לאחר הסרת שיער. אולי בגלל שפוטותרפיה זה בעצם קרני שמש גרמה לעור בשפם לא להחלים כמו שצריך ובכך לפיגמנטציה? אודה לך על תשובתך תודה מראש

 • + הוסף תגובה
פוטותרפיה ד"ר שמואל יורב 22/10/2020 16:13
 • לקיחת רואקוטאן והסרת שיער גרמה לפיגמנטציה ולא הפוטו

 • + הוסף תגובה
רואקוטן 20 מג אני 09/10/2020 15:30
 • בת 35, מחזור 5 של רואקוטן (הראשון בגיל 14-15) לא בטוחה שכולם נעשו כפי שנדרש, מינון מצטבר של 120-150 מ"ג לק"ג (אם כי תמיד ביצעתי ע"פ הנחיות הרופא). בעיות הורמונליות (אל וסת משני, אך לא שחלות פוליציסטיות. פרופיל הורמונלי תקין, שנה ללא גלולות). התחלתי 20 מ"ג אקיוטן ב 17/8 בשל אקנה במצב קל-בינוני אם כי עקשן. הרופא המליץ לעלות ל30 מ"ג ביום לאחר חודש, כדי לסיים קודם, אך אינני רוצה לסבול מתופעות הלוואי, ואמר שאנסה להמשיך עם 20 מ"ג. 1. עדיין מופיעים לי פצעים, אפילו במקומות שמעולם לא היו לי !! (התפרצויות, החמרה מהמצב ההתחלתי). האם זה תקין? חלף יותר מחודש.. אולי זה קשור למינון? 2. אני מתרגלת פילאטיס 3 פעמים בשבוע ורצה 5 ק"מ פעם בשבוע. (כבר הרבה מאוד זמן). ניתן להמשיך כרגיל? אם אעלה לריצה של פעמיים בשבוע, סה"כ 10 ק"מ, יש מניעה? תודה רבה

 • + הוסף תגובה
רואקוטאן 20 מג ד"ר שמואל יורב 12/10/2020 06:21
 • בהסתייגות שלא ראיתי מצב האקנה 1.כן 2.אין לבצע ספורט אינטנסיבי עם רואקוטאן 3.כן

 • + הוסף תגובה
קיורטן אני 15/10/2020 08:46
 • עליתי ל40 מג קיורטן ביום. מה ההגדרה לספורט אינטנסיבי? מה שאני מבצעת נחשב כזה? אני רוצה להבין מה אני יכולה להמשיך לבצע בהתאם להנחיות השימוש בתרופה. תודה רבה

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!