רפואת נשים ובעיות פוריות ברפואה הסינית

כתבה פרסומית כתבת חסות


תאריך עדכון: 10/10/2019

כתוצאה ממחקרים שנעשו בשנים האחרונות על הרפואה הסינית התחילה להתחזק המגמה של שיתופי הפעולה בין הרפואה המערבית והרפואה הסינית. את שיתופי הפעולה האלו היום ניתן למצוא גם בתחום רפואת הנשים בכלל ובעיות פוריות בפרט; בעיות פוריות, הפלות חוזרות, מתח קדם וסתי (P.M.S), גיל המעבר, H.P.V , שחלות פובליציסטיות, ציסטות, אנדומטוריוזיס, ליאוקוריאה (הפרשות וגינאליות), דלקות נרתיק ועוד – כל אלו מטופלות כיום ברפואה בסינית במקביל למערבית. בעוד שהרפואה המערבית מתייחסת נקודתית לממצאים הפתולוגיים, בוחנת הרפואה הסינית את האישה כמכלול, על כל קשרי הגומלין הכלל-מערכתיים, לרבות הפן הנפשי.
כבר לפני מספר שנים פורסם בכתב העת המדעי  "
Sterility And Fertility" מחקר שבוצע בגרמניה והוכיח את הקשר בין שיעורי ההצלחה בטיפולי הפרייה מלאכותית לבין טיפול בדיקור סיני: השתתפו 160 נשים בנות 28-36הסובלות מאותה בעיה שגרמה לאי-פוריות. הנשים חולקו לשתי קבוצות. קבוצה אחת טופלה בדיקור 25 דקות לפני ואחרי החזרת העוברים לרחם, לעומת קבוצת הביקורת שלא קיבלה דיקור. החוקרים מצאו שבקבוצה שטופלה בדיקור 34 נשים מתוך 80 (42.5%) הצליחו להרות, לעומת קבוצת הביקורת, שבה הצליחו להרות 21 נשים (26.3%). כבר אז ראו שאחוז ההצלחה בתמיכה של דיקור סיני הוא כמעט פי 2 מאחוז ההצלחה בלי הטיפול הסיני.
באוניברסיטת קורנל מחקר אחר הראה שטיפול בדיקור יכול להגביר את הפוריות בנשים על-ידי הפחתת המתח והגברת זרימת הדם לאברי הרבייה.
כלי אחר בו הרפואה הסינית משתמשת הוא צמחי מרפא (להזכירכם, חלק מהתרופות המערביות מיוצרות מצמחים) וגם בתחום זה בוצעו לא מעט מחקרים שהוכיחו את יעילותם של צמחי המרפא בהקשר של בעיות הפוריות ורפואת הנשים באופן כללי.
תחום נוסף שהרפואה הסינית מתייחסת אליו הוא התזונה -  " תן למזונך להיות תרופתך, ולתרופתך להיות מזונך" (היפוקרטס). היום הקשר בין תזונה נכונה לבין הבריאות ידועה לכל והרפואה הסינית מתייחסת למרכיבי התזונה על פי התכונות שלהם וע"י התאמת תפריט נכון למטופלת, התזונה הופכת לגורם תומך בטיפול הכולל.

לסיכום

הן ברפואת הנשים באופן כללי והן בבעיות פוריות, כל אישה עוברת אבחון פרטני ולאחר מכן מותאם לה הטיפול באופן ייחודי עבורה הכולל דיקור, צמחי מרפא והמלצות לתזונה תומכת בהתאם לצרכים המיוחדים שלה באופן שיתמוך במכלול הטיפולי .
.

פורומים רפואה סינית ומערכת העיכול

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
טיפולי כימו ורפואה סינית רוית 16/02/2020 14:09
 • לאבי טעם מתכתי בפה בעקבות טיפולים כימותרפיים. לרפואה הסינית יש איך לעזור? תודה

 • + הוסף תגובה
טעם מתכתי בפה Dipl.Ac.Herbs אבי פלד 16/02/2020 14:13
 • שלום , אפשר לעזור בעזרת דיקור ,צמחי מרפא סיניים והנחיות תזונתיות על פי הרפואה הסינית . רפורה שלמה.

 • + הוסף תגובה
מוצרי חלב ברפואה סינית שלי 19/01/2020 11:14
 • האם מוצרי חלב "לא אפשריים" בשימוש לפי רפואה סינית? סובלת מאוד ממערכת רגישה, לא נמצא דבר, ואני מנסה לאמץ רפואה סינית

 • + הוסף תגובה
מוצרי חלב Dipl.Ac.Herbs אבי פלד 19/01/2020 12:05
 • שלום שלי, בכל אזור בסין אוכלים מזון המותאם לסביבה ,לעונה ולאקלים השורר שם .... למשל במקומות קרים יאכלו יותר חריף ,במקומום יבשים ,מזונות מלחלחים יותר וכן הלאה .... הרפואה הסינית בעד כל דבר שנכון לאותו אדם .יתכן ש- לך תוצרת חלב אינה טובה ולאח/אחות שלך , אין בעיה ... הייתי מציע לפנות לאבחון וטיפול נכון במקום לנסות כל מני חלקי דברים שיביאו לתוצאות חלקיות בלבד לעומת איש מקצוע שיוכל לחבר לך את כל הפאזל ולעזור לך בזמן קצר יותר . בהצלחה .

 • + הוסף תגובה
חוסר תיאבון בגלל טיפולים אלירן 26/12/2019 13:19
 • שלום, אני עובר טיפולי כימו, חסר תיאבון לחלוטין. מה יש לרפואה הסינית להציע? אשמח לעזרה

 • + הוסף תגובה
חוסר תיאבון ,טיפולי כימו' ורפואה סינית Dipl.Ac.Herbs אבי פלד 26/12/2019 13:29
 • שלום, התוםעות שציינת בהחלט מוכרות ולרפואה הסינית יש המון מה להציע החל מדיקור,דרך צמחי מרפא ,תזונה סינית ושיטות מגע להפחתת מתח . דיקור סיני הוכח במחקרים כמסייע ומפחית,תופעות לוואי של טיפולי כימו' ,מעלה תיאבון ועוד. ממליץ להתיעץ עם הרופא המטפל במחלקה לגבי שילוב מתאים בהתאם למצבך. בבתי החולים קיימות מחלקות לרפואה משלימה לרווחת המטופל. באם הנך בבית,תוכל למצוא מטפל ברפואה סינית המתמחה בתחום האונקולוגי. חשוב לבחור מטפל מוסמך(מינימום 4 שנות לימוד) והכי חשוב שיש לו/לה ניסיון . רפואה שלמה!

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!