טיפול בסנטר כפול: גם ליופי וגם לבעיות נשימה בשינה

סנטר כפול (או פימה צווארית, בשמו הקליני) אפשר לתקן על ידי שאיבת שומן מהצוואר, ניתוח למתיחת הצוואר והפנים בשילוב עם שאיבת שומן. שאיבת שומן היא דרך פשוטה יותר לעצב צוואר שומני. כאשר המנתח מקפיד על שאיבה אחידה ושטחית אפשר להגיע לתוצאות מצוינות ללא צלקות, עם החלמה מהירה.
כתבה פרסומית כתבת חסות


סנטר כפול (או פימה צווארית, בשמו הקליני) אפשר לתקן על ידי שאיבת שומן מהצוואר, ניתוח למתיחת הצוואר והפנים בשילוב עם שאיבת שומן. שאיבת שומן היא דרך פשוטה יותר לעצב צוואר שומני. כאשר המנתח מקפיד על שאיבה אחידה ושטחית אפשר להגיע לתוצאות מצוינות ללא צלקות, עם החלמה מהירה. כדי לשפר את התכווצות העור העודף, ניתן להשתמש גם בלייזר תת עורי, המוחדר מתחת לעור בתוך צינור השאיבה וגורם להתכווצות העור ע"י חימום השכבה העמוקה שלו.


לפני הניתוח מבוצעת הסננה של השומן הצווארי בחומר להרדמה מקומית, והניתוח מבוצע בהרדמה מקומית עם או ללא טשטוש קל. כפי שניתן לראות בתמונה, המטופל/ת יכול/ה לשבת בזמן הפעולה, מה שמאפשר למנתח לראות את המצב האמיתי ולהמשיך ולשאוב לפי הצורך. לעיתים, כדי להדגיש את הזוית בין הלסת לצוואר, יש צורך להגדיל את הסנטר, מה שנותן אשליה של צוואר ארוך, לאנשים בעלי מבנה של צוואר קצר.


בתמונות הבאות ניתן לראות תוצאות של ניתוח לתיקון הצוואר ע"י שאיבת שומן באישה בת 60:


לא מטעמים קוסמטיים בלבד


פימה צווארית וצוואר קצר הם בין הגורמים לתסמונת של הפסקות נשימה בשינה. אנשים רבים הסובלים מתסמונת זו אינם מודעים לבעיה ומה שמפריע להם הוא לרוב עייפות קשה במשך היום. אנשים אלו אינם קמים בבוקר רעננים מאחר שהשינה שלהם אינה תקינה, אלא מופרעת על ידי הפסקות נשימה במהלך הלילה.

הפסקות הנשימה נובעות ממבנה הלסת והצוואר ולעיתים שאיבת שומן מהצוואר יכולה להסיר את הלחץ של רקמות הצוואר על קנה הנשימה, וכך לבטל או לצמצם את הפסקות הנשימה. במקרים אלה, ניתוח פשוט של שאיבת שומן מהצוואר יכול לשפר משמעותית את איכות החיים והתפקוד של אנשים הסובלים מבעיה זו.טיפול משולב בעור מדולדל


באנשים מבוגרים כאשר יש עור מדולדל בנוסף למצבור השומן בצוואר, אני מעדיף לבצע ניתוח משולב של שאיבת שומן ומתיחה של עור הצוואר והפנים. במקרים אלה, עדיף למתוח את העור באופן אנכי כלפי מעלה, שכן מתיחה זו נותנת מראה טבעי יותר מאשר מתיחה לצדדים. במהלך הניתוח נעשה גם קיצור של שרירי הצוואר. בתמונות הבאות  ניתן לראות אישה לפני ואחרי ניתוח של שאיבת שומן מהצוואר בשילוב עם מתיחת עור הצוואר והפנים. 
סנטר נסוג והגדלה של הסנטר


כאשר המטופל/ת סובל/ת מסנטר נסוג, ניתן לשלב בניתוח הגדלה של הסנטר. הגדלת הסנטר מתבצעת על ידי הכנסה של שתל סיליקון בסנטר. השתל מוכנס דרך חתך בפה מתחת לחניכיים. בתמונה ניתן לראות מטופלת לפני ואחרי מתיחת צוואר והגדלת הסנטר.כפי שניתן לראות מהתמונות, הסרת הפימה הצווארית משווה לפנים מראה צעיר משמעותית, בנוסף לשיפור התפקודי במקרים של הפרעות קשורות למצב.פורומים ניתוחי חזה קוסמטיים

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
לידה טבעית אחרי שחזור שד. ואלודרם תודה 28/11/2020 20:52
 • א. האם אחרי שחזור שד שכולל לקיחת רקמה מהבטן יש אפשרות ללידה טבעית? ב. ראיתי שיש שיטה של שילוב רצועת אלודרם. מה זה? זה מתוך תרומה של אדם שנפטר? זה חובה לשלב את זה בניתוח של שחזור בלי שתל?

 • + הוסף תגובה
לידה טבעית אחרי שחזור שד ד"ר שגית משולם-דרזון 29/11/2020 07:16
 • 1. אפשר אך לא מומלץ להכנס להריון לאחר ניתוח שחזור מדופן הבטן. כדאי לסיים את תכנית הילודה לפני שחזור מסוג זה כיון שהוא יכול לפגוע בחוזקה של דופן הבטן. 2. אלודרם היא אכן רצועה של אדם שנפטר אך הוסרו ממנה כל התאים. היא בשימוש לשחזור עם שתל סיליקון ולא רקמה מהבטן. ממליצה לך בחום לפנות ליעוץ רפואי מסודר שזמין לך בכל בית חולים.

 • + הוסף תגובה
טענות נגד עובדות- התבלבלתי לגמרי מרינה 15/11/2020 19:00
 • הוצאתי שתלי חזה מחוספסים יש לציין, לפני כמה חודשים, היו לי אותם בערך 3 שנים. הרופא שלי אמר שהקופסיות שלי תקינות ולכן הוא לא נגע בהם ולא הוציא אותם בכלל. לאחרונה הצטרפתי לכמה קבוצות פייסבוק שהטיחו לי בפרצוף שעשיתי טעות שלא ביקשתי להוציא את הקופסיות. הם טוענות שבקופסית יש רעלים, דלקות ובקטריות וחובה להוציא אותם. אני שוקלת לעבור ניתוח נוסף ולהוציא אותם. מה דעתך לגבי זה? האם הטענות שלהם נכונות? אני יכולה לחלות בגלל הקופסיות? לא כל כך הבנתי מה קורה להם בגוף אחרי שהשתלים יצאו. תודה מראש.!

 • + הוסף תגובה
טענות נגד עובדות ד"ר שגית משולם-דרזון 15/11/2020 21:30
 • מרינה יקרה, יש יתרונות וחסרונות לכל החלטה. עליך לדון עם הרופא שלך מה נכון לך. אין פה תשובה אחת שמתאימה לכולן. בהצלחה!

 • + הוסף תגובה
הוצאת שתלי חזה סכנה עתידית חרדה נוראית שירן 03/11/2020 14:36
 • היי... אני בחרדה ואשמח לחוות דעתך המקצועית. בבקשה תעזרי אני לא מפסיקה להיות בחרדה. היו לי שתלים בחספוס עדין מתחת לשריר. (מנטור סילטקס) . הוצאתי אותם אחרי פחות משנה. היו לי קופסיות דרגה 1 ו2 והמנתח שלי לא הוציא אותם. מה הסכנות שעלולות להיות? הוא ציין שאיפה שהייתה התכווצות היה קצת נוזל וזה נורמלי. אני חוששת מדלקות ומלימפומה. ומה בדיוק קורה עם הקופסיות? הן פשוט נשארות שם או שהן נספגות ונעלמות? אין לזה שום סכנות והשלכות בעתיד? מה עליי לעשות? צריך לעקוב אחרי הקופסיות?

 • + הוסף תגובה
הוצאת שתלי חזה ד"ר שגית משולם-דרזון 04/11/2020 11:40
 • שירן שלום, הוצאת הקופסית היא תהליך מאד אגרסיבי שיכול להשאיר עיוותים בשד. אנא התייעצי עם המנתח שלך באשר ליתרונות ולחסרונות שבניתוח. לצערי אינני יכולה בתשובה קצרה בפורום לפתור לך את החרדוה הגדולה שבה את נמצאת. בהצלחה.

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!