משרד הבריאות מזהיר ממוצרי חלב לא מפוסטרים

חלב לא מפוסטר ידוע כגורם סיכון להעברת מחלות כגון ברוצלה, ליסטריה, אי קולי וקדחת קיו, מבעלי חיים לאדם. חיידקים אלו עלולים לגרום להפלות בנשים הרות ולמחלות קשות עד כדי אשפוז ואפילו מוות...

כתבה פרסומית כתבת חסות


תאריך עדכון: 02/06/2014

חלב לא מפוסטר ידוע כגורם סיכון להעברת מחלות כגון ברוצלה, ליסטריה, אי קולי וקדחת קיו, מבעלי חיים לאדם. חיידקים אלו עלולים לגרום להפלות בנשים הרות ולמחלות קשות עד כדי אשפוז ואפילו מוות בעיקר באוכלוסייה בעלת מערכת חיסונים מוחלשת (חולי סרטן, לדוגמא), ילדים וקשישים.


במרבית המקרים, בעלי החיים לא ייראו חולים וגם שמירה על ההיגיינה בתהליך החליבה לא מונעת הימצאות של חיידקים אלו. פסטור מבוקר של החלב היא הפעולה היחידה שיכולה להבטיח השמדה רצויה של החיידקים.


לאור האמור, משרד הבריאות יצא באזהרה מפני קניה בדוכנים מזדמנים בצידי הדרכים או ישירות ממשקי הגידול, שם יש לקחת בחשבון שקיים סיכון שהמוצרים מיוצרים מחלב לא מפוסטר.  


למניעת תחלואה אפשרית, משרד הבריאות ממליץ לרכוש חלב ומוצרי חלב מחנויות מסודרות בעלות רישיון עסק כדי להבטיח שמקור החלב או מוצרי החלב הוא ממפעל בעל רישיון, המפסטר את החלב. רישיון העסק מונפק על ידי הרשות המקומית ועליו להיות תלוי בבית העסק, במקום בולט לעין. 

פורומים, תזונה ותוספי תזונה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
הפרעות שינה חמורות אצל גבר צעיר אורלי 12/10/2019 07:47
  • שלום רב, בני בן 32 סובלמהפרעות שינה חמורות לא על רקע רגשי. יש תקופות שגם כדור שינה שלם שלוקח קבוע, לא משפיע.הבנתי שחסרים במינרלים וויטמינים מסוימים יכולים להשפיע ולגרום להפרעות שינה,רציתי לברר מה הם.תודה מראש.

  • + הוסף תגובה
טיפים וייעוץ בנוגע לאימון ותוספי תזונה ??? מתייעץ 07/10/2019 11:47
  • 1. בביצוע של סט תרגילים (דוגמה זה של 7 הדקות https://tinyurl.com/y49h45l9) כדי לשפר את היעלות והתועלת האם כדאי א. זמן ההפסקה בין תרגיל לתרגיל יהיה קצר יותר? ב. זמן התרגיל יהיה גדול יותר? ג. לבצע יותר סטים? ד. שילוב של הדברים למעלה? השאלה שלי היא למה לתת עדיפות לשיפור היעילות? 2. האם כדאי לצרוך תוספי תזונה כגון אבקת חלבון, חומצת אמינו ואחרים? אם כן אשמח לפירוט מתי צריך לצרוך והאופן וגם המלצה לסוגי תוספים מומלצים וחברות? 3. אם יש טיפים ועצות נוספים בנוגע לכושר, אימון ותזונה אשמח לקבל..

  • + הוסף תגובה
חומצה אלפא ליפואית שלומיתי 04/10/2019 16:59
  • אין לי סכרת הרופא המליץ לקחת תוסף זה האם זה יכול להזיק? בת 72 לוקחת פלוויקס.

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!